Táp + AMD Performance "plus-ish" config vélemény

Sziasztok!

Úgy döntöttem megépítem a Performace PC-t annyi csavarral, hogy az új AMD Ryzen 5 3600 procit tenném bele illetve egy másik tápot:
k%C3%A9p

A proci egyértelmű miért :smiley: , viszont a tápot csak azért cserélném, meg az iponnál (ahonnan jön kb minden) nem kapható jelenleg. 750-est nézek, hogy a jövőben ne kelljen ezt is cserélni ha nagyobb vidkari érkezik.

A helyettesítő lehetőségek:

1. Cooler Master - gold: (szintén az iponról) https://ipon.hu/shop/termek/coolermaster-v750-rs750afbag1eu/1385295
    vagy
  2. EVGA (platinum) az alzától, mert a proci is onnan érkezik… : https://www.alza.hu/evga-supernova-750-p2-d3026466.htm

Van tapasztalatotok a fenti tápokkal? Illetve kíváncsi vagyok még a véleményetekre, a configról.

Minden tippet szívesen fogadok.
Előre is köszi.

Üdv.:

UnidetRandomDani

Egy szavazat az evgára. Igaz a buildajánlóban lévő is elég lesz. :slight_smile:
Alaplapra kérj biosfrissítést, hogy működjön a prockóval.

2 Likes

Ha tudsz akkor lehet érdemesebb lenne várni kicsit, amíg lentebb megy a proci ára, elég sok boltnál még nem kapható… Plusz elvileg jönnek új B450-es alaplapok, ahogy lentebb is olvashatod.

Én már kb fél éve várom, hogy megjelenjen az új generáció, de még így is muszáj húznom az időt egy kicsit. :smiley:

2 Likes

Én is megvárnám már az új lapot, tápból meg pl ott vanna a Be Quiet, Seasonic Focus plus stb, olcsóbban. 550W-nál több nem muszáj.

1 Like

Köszi a helpet. Gondolkoztam az MSI X470 GAMING PLUS alaplapon is. De a chipsetet nem vágom, nem találtam az msi oldalán infót róla. Ebben még ki tudnál segíteni kérlek?

Ezzel az alaplappal volt kérdésem épp 3 napja. Válaszolni csak azt tudom, amit nekem is válaszoltak. :slight_smile:

Köszi a segítságet, sajnos csak 1-2 hetem van megvenni, mert a régi gépem megy el, és kell helyette másik kockulni :smiley: Mondjuk most a készletek folyamatosan változnak, pl éppen a ram érhetó el az iponnál. Még egyszer köszi

1 Like

Hoppá, ez érdekelhet:

Se kép, se leírás, de az msi oldalán is megjelent már. A konzolvilag ügyfélszolgálat azt mondta, hogy ha leadok egy rendelést, akkor a visszaigazoó 2. mailből fog kiderülni, mikorra érkezik meg 1-2 hét vagy több.

1 Like

Augusztusra igérik a MAX lapokat, de ez már haladás, hogy van ára

2 Likes

Hát elég esélyes, hogy nem ennyi lesz. A sima tomahawk van 35-ért. :thinking:

Biztos, hogy nem ennyi lesz ára. Meglepődnék ha egyáltalán 40 alatt lenne.

Néhány oldal hasonló árban tippeli az árát, valószínű magasabban fog nyitni de 35-40 között nagyon is normalizálódhat az árazása.

Omájgád, köszi az infót :smiley:

Árváltozást nem mondtak?

1 Like

Nem hinném hogy 40 lenne mert ott már más termékkel játszana egy ligában. Szerintem ugyan annyiért lesz mint a normál, nyilván annak a gyártását leállítják, így annak a helyére érkezik.

2 Likes

Nem, annyit mondtak rendeljem, meg azt majd jön. Szerintem nem fog változni, legalábbis ha már le van adva, szóval én berendelem. Amúgy a config lehet ryzen 5 3600 lesz + az új 2060 super. Kicsit mélyebbre nyúltam a tárcámban, és beleférhet.

Visszaigazolta a webshop a rendelésed ezen az áron?

Nekem egyelőre alaplap + proci + ram upgrade lesz, de tervezek videókártyát is cserélni még az év végéig.
Tegnap rendeltem egyébként egy G.Skill Trident Z RGB ram kitet elég jó áron (33500 Ft-ért). Aztán ma már hívott is a webshop hogy sajna azon az áron amin meg volt hirdetve már nem tudnak szerezni, csak egy másik külföldi beszállítótól, viszont akkor 49 ezer lenne. aztán mondtam hogy akkor köszi nem… még jó hogy nem sürgős :sweat_smile:

5 perc telt még el, egyelőre nem. Amint sikeres, írok ide :wink:

Több külföldi fórumon is láttam, lehet hogy csak találgatások, de lehet hogy nem… MSI B450 Tomahawk MAX valszeg még július végén elérhető lesz. Mondjuk elég valószínű hogy Magyarországon ez máshogy lesz.

1 Like

Egyelőre nem jelzett vissza a konzolvilág…