Táp + AMD Performance "plus-ish" config vélemény

Augusztusban majd, de esélyes a magyar webshopoknál csak szeptember eleje lesz :frowning: . Ilyen ez a finishben gépépítésnél :slight_smile:
Ramot legalább már most megveheted, drágulni fognak

hát tavasz óta ezekre várok :smiley: Engem is a srácok ösztönöztek az AMD-re hogy várjam meg, azóta csak várok :smiley:
A RAM már meg van, ma hozta a futár :wink:

A lehető legjobbat akarod a pénzedért ez érthető, de a akkor még a 2600-al sem jártál volna rosszul habár akkor 10k-val drágább volt mint most

Meg mivel viszonylag közel volt az új generáció megjelenése, ezért már csak megvártam. Egyébként nem lenne tényleg sürgős mert van gépem, amivel elvagyok, csak na… azért már nagyon a finishben vagyok :smiley:

Ezt csak úgy itt hagyom, hogy lassan de biztosan már csak megérkezik :smiley:

Edit: mondjuk ezt egy másik reddit post alatt találtam, so sad :frowning:

“some guy was asking at Alza (biggest CZ/SK electronic shop) and some guy working for MSI repsonded that it should be released on early september”

12 votes and 17 comments so far on Reddit

Hát elérkezett az idő :smile:

Az a 35900 ft nagyjából az amit várni lehetett. Hajrá!! :wink:

Teljesen jó árak, tekintve hogy a VRM hűtésen is elvileg még egy kicsit dolgoztak (bár eddig is jó volt), plusz nem kell bios frissítést kérni.

Oázistól meg is rendeltem. Remélem kézhez is kapom, lesz raktáron mire rám kerül a sor. :smile:

Na Srácok!
Megérkezett, elkészült :smiley:

Ha már itt tartunk, miért írja a RAM current frequencyt 2400 mhz-re, miközben be van állítva az xmp profileban 3200-ra?

Elmentetted már a módosításokat?

Jaja, volt pár restart már mentéssel együtt
A procit azt jól is jelzi, 4,2 GHz, de a RAM az 2400 MHz…

Nem valószínű hogy 3200mhz-en menne, ahhoz általában 1,35V kell. Menj be a memória beállításokba, ha más nem, állítsd be manuálisan a ramnak megfelelő értékeket és a feszültséget.

Okés, köszi! Ha hazaértem melóból megpróbálom manuálisan beállítani.

Remélem nem lesz para, mert még nem csináltam ilyet :smiley:

Érdemes ezzel nekivágni:

Plusz egy kérdés:
Szerintetek melyik boost opciót kellene használni?
A biosban lévő Gaming Boost-ot vagy az AMD Ryzen Masteren belül a PBO-ot?

Jelenleg így elsőre a biosban kapcsoltam be a Gaming Boost-ot, amivel szintén használja a procit 4.2 GHz-en. Egyelőre semmi “rosszat” nem tapasztaltam.

Edit: Gyári hűtőt használok.

Teljesen mindegy, szerintem ugyan az csak néhány gyártó szeret mindenféle hülye fantázianevet adni alap funkcióknak.

ezt még a DRAM Calculatorhoz hozzátenném, ha esetleg rátalálna valaki a fórumon való keresgélés közben :smiley:

Hasznos videó, viszont Thaiphoon Burner által hozott adatokat el is lehet menteni majd beolvastatni a DRAM Calcurator-ral így sokkal kevesebb adatot kell megadni.

igen, egyik hozzászólásban is leírták :slight_smile: