Tápegység Ciripel probléma

Sziasztok,

Én egy Cooler Master Elite V3 500W tápot vettem az új gépembe, de a terhelés alatti hangos ciripelés (valószínűleg coil whine) miatt lecseréltem egy 600W-os Chieftec Smart-ra. Sajnos mindkét táp ugyanúgy “ciripel” játék közben, sőt a Chieftec talán hangosabb is, pedig azt írták ennél már nincs ilyen gond.

Mi lehet a probléma? Biztos hogy a tápegységekkel van a gond?

(Egyébként a VSYNC bekapcsolása graphic configban javít a helyzeten. …persze ez csak addig opció amég 60Hz-es monitort használ az ember.)

Ötletek? Csak a ciripelés miatt nem szándékoznék horribilis árakon tápot venni.

Chieftecre cserélni gyakorlatilag bármit, a legrosszabb ötlet…

Másrészt:

Bármilyen, nagyobb áramot használó alkatrésznél előfordulhat.

25-30 körül lehet jó minőségű tápokat kapni, ott azért kisebb az esély rá.

2 Likes

Ezoterikus megjavítom műsorunkat olvashatták.

2 Likes

Több ismerősömnek is ilyen Chieftec táp van és náluk nem hallatszik a zaj, ezért gondoltam, hogy jó lehet. Ki fogom próbálni egy drágább minőségűvel is.

Létezhet egyébként, hogy valamelyik terhelő alkatrész hibája miatt (GPU, CPU esetleg alaplap) produkálja ezt nálam több tápnál is?

Köszi a választ!

Ryzen5 2600, Gigabyte S2H, Rx570 8GB

chieftech tápokat(általánosságban) a minőségük miatt nem ajánlják a srácok. nem azért hogy ciripel vagy nem ciripel. egész egyszerűen irodai gépekbe valók.

3 Likes

De már nem kötekedésből, de ha egy szar tápot lecserélsz, egy talán még szarabbra, akkor mit vártál? :smiley:
Egyébként küldd be gariba, ott lehet cserélik, de inkább vegyél valami értelmes, legalább silver tápot.

1 Like

Mivel nem volt még saját tapasztalatom a tápegységekről, így fórumokra és mások tapasztalataira támaszkodtam. Gondoltam, ha 3ból 3nál egy ilyen Chieftec nem ciripel és tökéletesen működik, akkor nálam is fog. Sajnos nem jött be, ilyen egyszerű.

Milyen tápegységet ajánlanátok ami még megfizethető de megbízható kategória?

Nem. Viszont ezek az alkatrészek is okozhatnak coil whine-t. Biztos vagy benne hogy a táp az?

1 Like

Találsz ajánlott tápokat, én a Seasonicot és be quietet szoktam főleg javasolni.

1 Like

Most már egy jó ideje foglalkoztat ez a téma lehet meg is kérdezem.
@lengyelb meg lehetne esetleg azt oldani hogy ez a build ajánló mindig fixen felül legyen a témák között mint valami szent grál és valami körítést írni hozzá ami oda vonzaná a tekinteteket és ne keljen ugyanazokat a köröket végig futni feleslegesen?
Vagy ezt a kérdést már @TheVR_Jani felé lehetne egyenesen irányítani ?

1 Like

Teljesen mindegy, hogy hova függeszted ki. A probléma nem a láthatóságból hanem az akarásból fakad, az emberek lusták, sokkal egyszerűbb feltenni egy kérdést rosszul, tele helyesírási hibákkal, mint utánanézni vagy esetleg használni a Google-t.
A Build ajánlóban már annyi extra kiegészítés, függelék van mint a PTK-ban, és még így is feltesznek butábbnál butább kérdéseket. Ha kapnak rá választ megkérdőjelezik azt, pedig azt se tudja eszik vagy isszák az adott dolgot.
Szélmalomharc ez, hagyni kell így, ahogy van.

3 Likes

Biztosan a táp az, kiszereltem a gépház mellé és úgy hallgattam, egyértelmű a táp ciripel.

A GPU is produkálja egyébként a coil whine jelenséget de az csak nagyon halkan terhelés alatt szintén. Nem zavaró.