Tápegység dilemma

Az elmúlt napokban próbáltam keresni normális tápot ami nekem kell.
a csatlakozók amik leniük kéne rajta az: Táp csatlakozó (pin): 24+8, 2x6pin vga csatlakozó, 3hdd és 2ssd-hez csatlakozó kéne. (Ha elfelejtettem valamit akkor itt a konfig: i5-8400, 2xkingston 120gb ssd, asus rog strix b360-f, 3xwestern digital black 1tb, asus rog strix gtx 1050ti.)
Ha az összes félét ami jobb márkás vagy azt az oldalt ahol meg tudnék nézni (mert a pcx-en nem nagyon voltak már ilyen lapok) azokat nagyon megköszönném.

Build Ajánló-ba csak jó tápokat találsz, egy 450-550 wattos táp tökéletes lesz neked. Csatlakozókat onnan pedig már megtudod nézni mennyi van miből. :wink:

Itt találsz ajánlott tápokat

Biztos hogy elég lesz egy 550-es?
mert még van egy pár alkatrész amit nem írtam bele a kérdésembe

használd egészséggel :slight_smile:

Nagyon köszönöm
Nem is gondoltam hogy ennyire keveset fogyaszt

1 kedvelés

Egy utolsó kérdés hogy a 8 pin-es cpu csatlakozó az minek?, mennyire számít?, és hogy nagyon szükséges-e?

Hát, ha el akarod látni a processzort árammal, akkor nem árt :smiley:

De egyébként tök feleselegesen agyalsz rajta, mivel ilyen csatlakozó MINDEN mai tápon van.

De az a baj hogy mégse írják ki kb egyikhez sem
A 4+4 PIN az ugyan az mint a 8 PIN?
Ha megkérhetlek rá akkor tudnál ajánlani egy tápot (cooler master/corsair/be quiet) ami 500-600 w amihez van 6 PIN vga csatlakozó is?

Igen, 4+4 = 8

6 pin vga (pontosabban PCIE) csatlakozó is van minden normális tápon.

Igen de tudsz ajánlani tápot?

Ott vannak ajánlott tápok az első linken amit küldtem, build ajánló. Fel van sorolva legalább 10 típus, azok közül bármelyiket nyugodtan veheted. Nézd meg esetleg melyik akciós épp és hajrá.