Tápegység nem fér be a gépházba - mi a teendő?

Sziasztok!

Upgrade-eltem a vasat új videókarival és tápegységgel (a régi nem bírta volna az új karit). Na most mindent megnéztem vásárlás előtt leszámítva 1 dolgot: a tápegység méretét. Fizikailag túl nagy, nem fér bele a gépházba. Mit lehet ilyenkor tenni?

Új házat nem szeretnék/tényleg nics már rá pénz, szóval ha elég hosszúak a kábelek, akkor tarthatom a házon kívül? Ha igen, akkor mire kell figyelni? Kell esetleg a tápegységnek egy saját kis házikó? Vagy rögzíthetem a gépház oldalára? Ha igen hogyan, hova és mivel?
Ha ez így megoldható, akkor van annak valamilyen következménye, hogy kívül van a táp (pl kéne így egy másik ventillátor a gépházba)?

Ha esetleg kell még valamilyen infó, megírom szívesen :slight_smile:

Szia. :slight_smile:

Első körben milyen tápról van szó és milyen gépházról?

Cooler Master K280 és Thermaltake Smart RGB - 700W.

Mindenre van megoldás. :smiley:

6 kedvelés

Ha online vetted és benne vagy a 2 hétben én visszaküldeném. GYAKORLATILAG nem nagyon van akadálya, esztétikailag meg a te döntésed. Arra figyelj hogy a venti semmiképp ne legyen az asztal felé fordítva. Viszont ha csak úgy az asztalon van, jelentősen fog nőni a zajterhelés illetve nem védi semmilyen szűrő a portól.

3 kedvelés

Én is tuti vissza küldeném, pláne hogy elég putri egy táp, de legalább RGB egy tápon, ami amúgy se látszik soha :smiley: :man_facepalming: :man_facepalming:
Vegyél helyette inkább egy másik minőségi tápot, azok még be is férnek a normál házakba.

2 kedvelés

Engem aztán sose foglalkoztatott különösebben, hogy valami RGB-s vagy sem: ha az, kikapcsolom, ha nem, akkor meg nincs mit kikapcsolni :smiley:

Ti mit ajánlanátok max 70 €-ig?

ezeket
image
(credit: @sutyomatic)

2 kedvelés

Ezek közül mindnek ugyanannyi PCI-je van, mint az én túl nagy RGB-semnek, vagy arra még külön figyeljek?

a 750-es seasonic gx-nek 3 van és úgy látom a tiednek is, szóval ja. Ha nem haragszol, nem nyálaznám át mindet.

Ok, a https://pcpartpicker.com/ csak alkalmas lesz az átnyálazásra :slight_smile: Köszi!

Teljesen mindegy amúgy, 550-600 (gold/platinum minősítéssel) watt biztos elég neked, ezt így látatlanban is megmondom.
Az ilyen 800 meg 1600 wattos tápok csak az e-golyód méretét növelik, ezt brit tudósok bizonyították, de másra kb nincs értelmük. :smiley:

Csak 1 i7-es proci, egy RTX 2060 és 1 HDD van benne, szóval nem kell nekem Paks II. a gépházba :smiley: Hardware terén nem igazán ismerem ki magamat, engem az is meglepett, hogy a mostani/régi tápegységem nem is elég az RTX 2060-hoz :smiley:

Csak hát ugye a PCIe meg a táp mérete (mint utólag rájöttem) nem mindegy.

Milyen tápot cseréltél?

Argus APS-420 W.

Aha igen :smiley:
Azt jól tetted, hogy cserélted, de ha visszaküldöd, akkor a már fentebb említettek közül egyet.

Mármint most az van még bennt, helyette vettem a csilli-vili putri RGB-t :smiley: A GTX 750-hez jó volt az Argus, nekem semmi bajom nem volt vele.

Igen igen, értettem. :smiley:
A visszaküldést a thermaltake -re értettem.