Tápegység választó

Sziasztok!

Táp választásban kérnék segítséget. Már volt egy gép összerakós kérdésem, azóta javaslatok alapján voltozott a konfig, viszont megmondom őszintén meg vagyok kicsit lőve a táp választással. Alapvetően a Be quiet! goldos tápra gondoltam, arról sok jót hallottam…no meg ajánlották is. Ez lenne az összeállítás:

• Gigabyte Z390 Gaming X alaplap
  • Intel i7-8700k proci
  • Gigabyte GTX1070 / RTX2060 videókártya
  • Corsair Vengeance 2X8 GB 3000 MHz ram
  • Be Quiet Dark Rock 3/4 hűtő
  • Crucial MX500 250 GB M.2 SSD
  • Western Digital 1TB 7200 rpm HDD
  • Asus DRW 24D5MT optikai meghajtó
  • Zalman Z11 Plus gépház

TÁP: első gondolatom a Be Quiet! Pure Power 11 600W gold. Kérdés, 600W elég ehhez a konfighoz? Érdemes esetleg más felé kacsingatnom? Alapvetően ez a 25k környéki árkategória kellene.

Köszönöm :slight_smile:

Alapvetően elégnek kell lennie.

Elegendő lesz a 600 watt, és a modell is perfekt választás.

Mi az az optikai meghajtó ott? :smiley:
Komolyan kell ilyen?
Zalman Z11 Plus helyett inkább CM MasterBox MB500-at vennék, és optikai meghajtó nélkül. Ha tényleg kell, inkább valami USB-s megoldást választanék

A táp szerintem is jó hozzá! Viszont jobban jársz ha 2060-as videókarit választod!

Tényleg ennyivel jobb lenne az az rtx2060? Benchmark alapján én is talán ezt gondolnám, de pl az a 2GB memoria különbség mennyire számít? Miben jobb az a 2060 ennyivel? Megmondom őszintén keveset tudok még arról a kariról.

A memória különbség akkor számít, ha kihasználod. Ha kevés lesz a 6, akkor sűrűbben előfordulhatnak dropok. 1080p gamingre pár évig még valószínűleg elég lesz a 6 gb. Amiben jobb, hogy az újabb drivereket nyilván az újabb generációra fejlesztik, ergo annak javulni fog a teljesítménye, a 1070-nek pedig valószínűleg már nem. E mellett ott van benne a RT mint feature, már ha valakit érdekel.

Na nézegettem teszteket, meg kibeszélőt. Lényegében jól értem, hogy alapjáraton a GTX1070-hez képest gyakorlatilag kapok egy olcsóbb kártyát, ami teljesítményben abszolút veri (benchmark és teszt)? Az nem túl biztató, hogy RTX módban gyakorlatilag felezi az fps-t, de kompromisszummal igazából ki lehet próbálni. Szóval alapjáraton olcsóbban kapok egy erősebb kártyát a 1070-hez képest.

Gyakorlatilag igen.

Ezt mintha csak pont neked csinálták volna, mai videó :smiley:

Úgy, ahogy mondod. Rtx-et meg nem kötelező használnod,(szerintem annyit úgy sem dob a látványon) és máris előrébb vagy.

Srácok meggyőztetek :smiley: Ha nem jelenik meg az a bizonyos 1160-as kártya, ami elvileg ugyanezt tudja majd csak rtx nélkül (már ha lesz, és ha tényleg ugyanennyit fog tudni) szerintem egy ilyenre fogok beruházni.

Biztos hogy nem tudja majd ugyan azt, elég sok infó szivárgott ki róla, mivel kevesebb mag lesz benne, nem tudhatja ugyan azt, legalábbis alap órajelen biztosan nem. Persze ettől még lehet hogy jobban megéri majd mint a 2060, főleg ha tuningolod. De akkor meg ott lesz hogy a 2060-at is lehet húzni.

És az RTX2060-ak közül melyik verzió lehet jó? Néztem a Gigabyte RTX 2060 OC-t, vagy van pár ezerrel drágábban a Gigabyte RTX 2060 Windforce OC. És még van rengeteg verzió :smiley: Van valakinek ezekkel bármi tapasztalata? Előbbi árukeresőn 128.000 Ft a windforce meg 133.000 magyar forint.

Alapvetően minél több venti, annál jobb, mert halkabb, de teljesítményben annyira minimális a különbség (1-3 fps) hogy ilyen szempontból mindegy.

összehasonlítás:

Wow köszi, ez egy egész tanulságos kis videó.