Táphiba utáni alkatrészek ellenőrzése

Sziasztok! Történt egy táphiba, ami alatt az értendő, hogy megolvadt pár vezeték, meg füstölt, meg hasonlók. Ezért tápcserére került sor, ám egyenlőre nem merem betenni a gépben, nehogy megint az legyen mint előtte. Tehát a kérdésem: Van esetleg bármi lehetőség arra, hogy megnézzem, hogy működik-e, illetve az lehet, hogy komponens okozta ezt a táphibát?

Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdvözlettel: Egy kezdő informatikus

*Elírtam elnézést. Azt szeretném tesztelni, hogy mondjuk a videókártyát nem rántotta-e magával a tápegységhiba, vagy akármelyik alkatrészt.

Kipróbálod az alkatrészeket egyesével másik gépben.

Remélem másodjára valami jó minőségű tápot vettél.

De mondjuk ha beteszem az új tápot, és rossz az alkatrész, akkor nem vághatja tönkre megint a tápot?

Nem valószínű.

Most nézegetem őket és felmerült bennem egy kérdés. Ugye vannak a 4+4 pines CPU csatlakozósok, illetve vannak a 6+2 pines PCIe csatlakozós tápok. Az alaplapomon 4 pines CPU csatlakozó van illetve 6 pines videókártyát használok. Működni fog akkor is, ha nem dugom bele az összeset?

Annyit dugj bele, amennyi kell. Többet úgyse tudsz, kevesebbel meg nem fog menni.

Ez addig oké. Csak arra gondoltam, hogy tudod, 8 pinre osztja mondjuk szét az áramot, nem pedig 4re pl.

Ez nem így működik, ne foglalkozz vele.

Rendben köszi. Ma is tanultam valamit legalább :smiley:

Milyen táp döglött meg és milyet vettél helyette?

Őszintén nem tudom milyen volt, használtan vettem a komplett gépet, és a matrica le volt kopva róla.
Helyébe ezt vettem: Cooler Master 500W MWE-t vettem