TheVR Fórum

Társasjátékok

Sziasztok!

Tegnap előkerült egy régebben kedvelt társasjátékom, a Gazdálkodj Okosan, és eszembe jutott, hogy mi lenne, ha egy topicban összegyűjtenénk kedvenc társasainkat.
Az elmúlt pár évben nem igazán társasoztam és informált se voltam etéren, maximum kártyajátékoztam (Solo).
Ti milyen társassal/-okkal szoktatok időt tölteni a családdal, barátokkal? Melyik a kedvencetek? Gyakran játszotok vagy csak összejövetelekkor néha-néha?
Itt összegyűjthetitek az imádott társasaitokat, tippek, fun fact-ek, bármi jöhet. :slight_smile:

Szép napot mindenkinek!

6 Likes

Nálunk kollégákkal /haverokkal a következők szoktak előkerülni:

Firefly
Munchkin
Cards against humanity
Monopoly Star Wars Edition

És havonta egyszer a jó öreg M.A.G.U.S.

2 Likes

Ünnepekkor családdal és barátokkal:

Activity
Scrabble
(meg kártya, de azt írtad te is)

1 Like

Gazdálkodj okosan (néha, néha leülünk egy-egy körre :D), Activity, rizikó, kártyajátékok. Ezeken kívül van egy csomó még ami nincs meg, de pl. tetszik: Cluedo, Honfoglaló, Pandemic. Egyenlőre más nem jut eszembe :'D

1 Like

Uuuh, a jó öreg Scrabble…
Sosincs elég magánhangzóm. :smile:

1 Like

Jó 10 éve már, hogy rendszeresen összeültünk társasozni volt osztálytársakkal… akkoriban Texas Holdem-et játszottunk sokat. Mivel egyikünk épp asztalosként kereste a kenyerét, még egy egész profi kárpitozott, megfelelő mintával ellátott poker asztalt is összedobtunk…zsetonokat meg már akkor is mindenhol lehetett szerezni.

Manapság már csak az onkine multiplayer maradt “társas” játéknak :slight_smile: Persze az nem olyan :confused:

1 Like

Sajnos nekem nincs ilyen kis csapatom, akivel társasozhatnék, pedig nagyon szeretem :frowning:
Viszont imádom a Fun With Geeks csatornáját és ott sok olyan társas volt már, amit személyesen is kipróbálnék, ha úgy adódna:
-Munchkin
-Cash N’ Guns
-Bang
-Sheriff of Nottingham
-Imagine
-Exploding Kittens
-Cards Against Humanity
-Colt Express
-Concept
-Betrayal at House on the Hill

5 Likes

Sziasztok!

Én nagyon szeretek társasozni. Régebben volt is egy nagyobb aktív társaság akikkel havonta összeültünk játszani mindenfélét, sajnos ma már csak évente néhány alkalommal van ilyen, hogy akár egy egész napot végignyomunk.

Az én kedvenceim a Carcassonne és a Bang! . Mindenkinek jó szívvel ajánlom ezeket.

Ajánlok egy csatornát is:

Itt jó kis játékokat szoktak bemutatni illetve maga a bolt is nagyon igényes.

2 Likes

Végre egy téma, aminek én is részese lehetek. :slight_smile:
Az utóbbi időben felkapottá vált nálam a társasjáték, ez részben köszönhető a már említett youtube csatornának, a Fun With Geeksnek. Jelenlegi number one nálam a Secret Hitler, igaz nehezen beszerezhető, de nagyon megéri, megunhatatlan.
Továbbá nagy kedvenc a Catan, mindenféle kiegészítőjével, valamint a King of Tokyo és a Cash and Guns is nagyon jó party játék.
Jelenleg ezekkel játszunk, de már tervben van egy-két további játék, mint a Bang!, Munchkin…:slight_smile:

3 Likes

Kollégákkal/barátokkal ezeket szoktuk játszani néha:

Smallworld
Kemet (az egyik legélvezetesebb kompetitív társas szerintem)
Pandemic
Ghost stories (ez meg a legnehezebb kooperatív, még easy fokozaton is egyszer sikerült csak, pedig a Pandemic-et már legnehezebben is “levertük”)
Sentinels of the Multiverse
Mage Knight
Fallout

1 Like

Én nem pont egy “Társas” játéknak nevezhető kalandjátékot szoktam játszani egyedül, vagy egy barátommal (ebben az esetben egyikünk a mesélő, a másik a játékos). Ezek az úgynevezett kaland könyvek, amit azért említenék meg itt, mert látom többen is vagyunk, akiknek nincs egy olyan csapata, akikkel gyakran össze tud ülni társast játszani.
Azonban nagyon szórakoztató és nehéz is, elsőre szinte lehetetlen “kijátszani”, és a későbbiekben is sokat számít a szerencse. A játékhoz pedig csak egy toll, egy papír, dobókocka és a könyv szükséges, amiből pedig a zagor.hu oldalon rengetek stílust találtok elektronikus formában is, persze ezeket nyomtatott változatban is be lehet szerezni.

2 Likes

Sok remek van, szituáció függő, hogy melyik kerül elő… :slight_smile:
Catan, Bang, Cash ‘n’ Guns, Dixit, Axis and Allies (régebben, egy bizonyos társaságban…), Metro, Aranyásók, Story cubes… csak amik nagyon hirtelen eszembe jutottak. Konkrétan 3 társasjáték van a szűkebb bandánkba, amivel megleptük magunkat (közös karácsony, szülinapok, stb.), de sajnos nem is volt még időnk kipróbálni… :frowning: Régiek közül pedig természetesen Gazdálkodj Okosan, Hotel, Ghost Castle, Monopoly (örök klasszik)… :slight_smile:

1 Like

:upside_down_face:

3 Likes

A családom és a rokonaim körében nagyon megy a társas biznisz, nekem személy szerint egy szekrénnyi van :smile:.

Akinek a könnyedebb, családiasabb társas a nyerő annak a Catan-t én is tudom ajánlani.

Aki valamivel mélyebbet szeretne annak most a Mars Terraformálása lehet a nyerő. ( https://www.szellemlovas.hu/tarsasjatekok/index.php?r=webboltTermekValtozat/view&termek_valtozat_id=16432&uj_termek=1 )

Aki hardcore: Game of Thrones The Boardgame 2.Edition vagy ott a magyar Kard és Korona.
https://www.szellemlovas.hu/tarsasjatekok/index.php?r=webboltTermekValtozat/view&termek_valtozat_id=8044&uj_termek=1
www.szellemlovas.hu/tarsasjatekok/index.php?r=webboltTermekValtozat/view&termek_valtozat_id=13845&

Nagyon poénos kooperatív játék pedig a Hanabi.
https://www.szellemlovas.hu/tarsasjatekok/index.php?r=webboltTermekValtozat/view&termek_valtozat_id=13566&uj_termek=1

1 Like

Egy ideje rákaptam a DnD-re,habár ez nem mondható kimondottan társasjátéknak és MO-n egyáltalán nem elterjedt,de ha lenne rá lehetőségem éjjel nappal ezt játsszanám.Akár minikkel,akár minik nélkül remek szórakozás,csak a könyvek kellenek igazán hozzá semmi más.

1 Like

Dark Souls: ez egy nagyon-nagyon hosszú társas
Munchkin: ebben lehet szvatgatni egymást és kisegíteni is.

Mi haverokkal szoktunk játszani:

• Munchkin
  • Sycthe
  • Elder Sign
  • D&D
  • Betrayal at House on the Hill
2 Likes

Nekem a társas egy ideig a mindenem volt, manapság meg hát… Senkinek sincs ideje, nincsenek barátaim akiket érdekelnék a társasok, mert hát tudjátok milyen világot élünk (már ott tartunk hogyha valami nem digitális, biztos hogy nem jó pl. könyvek vagy a társasok) Egy ideig úgy terveztem hogy edzésen meg fogom reformálni ezt a többieknek, bár ez a tervem elsült inkább kevesebb mint sem több sikerrel. De ha időm és társaságom adja, akkor a következők jöhetnek szóba:
Dixit
Cash 'n Guns
Camel Up
Bang!
Betrayal At House on the Hill
We didn’t playtest this at all
Igenis Sötét Nagyúr
Aranyásók
Sínen vagyunk

És már előttem is megírták, a Fun With Geeks inspirált, pont a Cash 'n Guns videójukkal a VR-osok közreműködésével. Szóval, köszönöm a topikot kedves @kriszlele!

1 Like

Mivel eddig valamiért, csak néztem ezt a témát, most írok is kicsit. :slightly_smiling_face:

Kb 2 éve kezdtem el gyűjtögetni a társasokat és az első ami megfogott a Siriusnál bemutatott IMAGINE társas volt. Ezt követően rácuppantam a társasos videókra és akkor indult be a Fun With Geeks is aminek azonnal függője lettem :smiley: Azóta keresek minden olyan lehetőséget ahol lehet társasozni, elsősorban baráti körben játszok, de szívesen ismerek meg új embereket a asztal körül (ez utóbbi még gyerekcipőben jár).

Ha valakinek kedve lenne Debrecen környékén ezekkel vagy más hasonló társasokkal játszani akkor keressen nyugodtan, szinte minden hétvégén ráérek.
Most hétvégén okt. 20. viszem magammal a Fallout társast és LVL UP-ban vagy Sheldonsban megtalálható leszek. :wink:

2 Likes