Tartós lehet-e az internetes barátság?

Nálam is vannak tapasztalatok. Sajnos sok kapcsolat dőlt nálam meg, hiszen account mögé bújva sok minden szépet mondd az ember. Tapasztaltabb vagyok és így már könnyebb kiszűrni azokat, akiknek pótcselekvés lennék.
Anno középiskolás koromból ismertem egy osztálytársamat. Utána elkerülvén onnan interneten találtunk újra egymásra. Immáron 13 éve elválaszthatatlan jó pajtik vagyunk, akár tűzbe is tennénk egymásért a kezünket.
Messziről jött ember azt mondd, amit akar. Legyetek szemfülesek. Vannak persze tartós kapcsolatok, de ahhoz nagyon egy hullámhosszon kell legyen az ember.
Van egy magyar barátnőm, Stuttgartban él 5 éve. Kollégista koromban ismertük meg egymást, mint szobatársak. Mára odaáig jutottunk, hogy 14 év után a legutóbbi alakítása, hogy közölte velem ő nem tud mit mesélni. Akkor nagyon elszakadt bennem valami. Előtte 2 hónapig nem beszéltünk egymással. Ebben a hónapban haza utazott. Gyakorlatilag nem keresett, hogy rá érek-e, szóval ez nálam elhalálozott barátság. Illetve túl sokat változott ahhoz, hogy nekem ez a kapcsolat pozitívumként legyen jelen. Ez van sajnos. Aki megy azt el kell engedni.
Összesen 2 legjobb barátom van, akiben vakon bízom. Ennyi :slight_smile: Mindenkinek más a tapasztalata ebben :slight_smile:

1 Like

Simán lehetne HH téma, remélem bekerül :slight_smile:

1 Like

Nekem konkrétan két ilyen barátságom született régen, WoW-on keresztül ami akkoriban még csak a BC-nél járt. :slight_smile: Az első barátság csak addig bizonyult értékelhetőnek, amíg nem beszéltünk szóban.A másik ilyen barátság nagyon sokáig, évekig tartott, nagyon jól kijöttünk egymással, de egyszer csak eltűntünk egymás elől és azóta talán 2* beszéltünk.Pár napja gondolkozom rajta hogy újra felkeresem.

Mostanában pedig @STV112 Kollégával vagyunk egész jóban a GTA Online-nak köszönhetően. :smiley:

1 Like

Kezdetnek jó az internetes ismeretség, de azt kell mondjam, ez felér egy “vakrandival”. Vagyis igazán csak akkor ismerszik meg az ember amikor a személyes találkozó is megtörtént, én addig nem mernék barátságról beszélni. Sok olyan esetről tudok amikor a személyes találkozó után megszakadtak ezek a kapcsolatok, ezen vagy azon okokból kifolyólag. Biztos vannak ettől eltérő esetek is, de én mindig inkább a személyes tali híve vagyok. :slight_smile:

1 Like

Mondjuk azért van amikor elég nehéz ezt összehozni. Nekem például van egy kanadai youtube-s cimborám (igen cimbora, nem barát), vele kb két éve tervezzük, hogy össze kéne már futni néhány pohár maláta italra valahol a világban, de eddig nem igazán jött össze. :smiley: Szóval maradnak a streamek, a twitter meg a chat. :slight_smile:
Ettől függetlenül mindent tudunk egymásról, és kb semmi nem változna, ha találkoznánk előben.

1 Like

Igen de ti pasik vagytok. :slight_smile: Nálatok ez teljesen máshogy megy mint a csajoknál. :slight_smile: Amúgy én csak azt mondtam hogy számomra “barátság” nem kivitelezhető személyes ismeretség nélkül, cimbik, haverok kivételek. :slight_smile:

jó mondjuk ez igaz… “Nálatok” ez másképp megy :slight_smile:

1 Like

Háát. Nem tudom. Van két csaj akivel élőben ismerkedtem meg. És tervezzük,h fogunk közösen játszani. Csak valahogy nem jutunk odáig. Mondjuk szoktak is ránk furcsán nézni mikor játékokról dumálunk…
Mmmmm… vajon tényleg másképp volna ez nálunk. Nem tudom.

2 Likes

nemhiába raktam idézőjelbe :wink:

1 Like

Ebben én is hiszek alapvetően. Ugyanakkor a témát inspiráló egyénnel is többször találkoztam, hiába. Ha neten beszéltek többet, könnyebb színészkedni, s félrevezetni a másikat.

2 Likes

Neten inkább ismerősöket lehet szerezni mint barátokat.
kb. 17 éve netezek, neten keresztül sok embert ismertem meg, ezek közül 1 emberre mondhatnám azt, hogy barát.

A sok ember közül akit megismertem legtöbb inkább csalódást okozott.

Itt van pl. a fosbuk, nagyon sok ismerőst be lehet gyűjteni. márciusban töröltem magamat fosbukról, 600 ismerősöm volt ott. 5 embernek írtam üzenetet , hogy máshol tudnak elérni. ebből 2 válaszolt.

Számomra a barátság az egy bizalmi kapcsolat. De amíg nem ismered meg személyesen az illetőt akit barátnak nevezel addig ne nevezd barátnak szerintem. És még így is akit évek óta ismertem embereket nem netről simán elárultak.

4 Likes

Nekem is van pozitív tapasztalatom a témával kapcsolatban. Egy kamionos fórumon láttuk egymás fényképeit, és én ezután bejelöltem Face-en, de nem történt semmi több. Aztán én kitettem, hogy megyünk édesapámmal felrakodni Esztergomba, aztán az illető ezt látta, és rámírt, hogy szívesen lefotózná a kamionunkat. Ez meg is történt, akkor jól elbeszélgettünk, és barátság kötődött. :slight_smile:

Mind a mai napig tart ez, pedig ennek már vagy 5-6 éve, olyannyira, hogy a mostani hétvégére leutazott ide Szabolcsba egy másik közös barátunkhoz Esztergomból. :slight_smile:

Én is azt gondolom, hogy az internetes ismerkedés lehet egy kezdet, de a barátság, az sokkal több, mint hogy beszélgettek chat-en vagy ilyesmi. Ahhoz, hogy a szó szoros értelmében barátságról beszéljünk én azt gondolom, hogy a személyes kapcsolat nélkülözhetetlen. Úgy tudod igazán megismerni a másikat, kitapasztalni, hogy milyen, megtanulni, hogy mire hogy reagál, mikor viccel és mikor komoly. Ha ezek megvannak, akkor pl. egy chat-es beszélgetésben sem fog felmerülni az emberben, hogy: “Vajon ezt hogy érti?” hiszen ismeri már annyira. Nálam semmiképp nem tud egy barátság úgy elmélyülni, hogy nem láttam, nem találkoztunk, nem ismerem rendesen. A bizalomhoz kell a személyes kapcsolat.

Hogy egy durva példát hozzak elő: Találsz neten valakit, tök jófej, közösek az érdeklődési körök, hasonló a véleménye mint a Tiéd, szinte a lelki társad lehet. De honnan tudod, hogy mind ez igaz? Honnan tudod, hogy a kép, amit látsz vagy küld neked az igazi? Honnan tudod, hogy milyen a hangja, milyenek a gesztusai? Sehonnan, max. reméled, hogy olyan, mint amilyennek képzeled vagy reméled, hogy nem ver át. Aztán lehet, kiderül, hogy nem egy hasonló korú és érdeklődési körű ember az, hanem egy más (szőrös kamionsofőr :D) aki csak kihasznál vagy visszaél a bizalmaddal.

Nem azt mondom, hogy ne csináljátok, mert ez a jövő, ha adja magát a helyzet, akkor ismerkedjetek, de legyetek körültekintőek és vigyázzatok magatokra Srácok, Lányok, mert ez egy “szar” világ és sokminden más valójában, mint aminek tűnik elsőre és sok a pöcskinsz odakint…

Bízom benne, hogy a következő generációk, illetve akik még felnövőben vannak és itt vannak a közösségben minden nap tanulnak valamit, hogy ne legyenek olyan szociopaták, mint pár millió embertársunk ezen a földön :smiley:

2 Likes

Személy szerint van egypár internetes barátom (szám szerint 5). Szerencsére csak pozitív tapasztalatom van. Ezek közül van 2 akikkel már többször os találkoztam a 3 év alatt (mióta jóba vagyok velük). De mostanában már nem beszélgetek velük annyira, mert több hozzám közel élő barátom lett, akikkel sűrűn tudok találkozni. De ennek ellenére ugyanúgy szeretem őket, csak kicsit háttérbe szorultak.
De mindenképpen ajánlom a Skype-ot, TS-t és egyéb alkalmazásokat, hogy megbizonyosodj arról, hogy tényleg ő az akinek kiadja magát.c:

A durva példa történt meg velem. Pedig találkoztunk, mégis el tudta hitetni velem, amit akart. Nem tartom magam hiszékeny embernek, így ezért is ütött annyira, amikor most kibukott, milyen ember is valójában.
Egyébként reménykedem, hogy másoknak pozitív tapasztalata van. Itt is több ninjonnak akadtak internetes barátai, nekem is van egy, akiben merek hinni. Bár tény, hogy ez az eset eléggé megcincálta a bizalmamat az ilyen barátságok irányába.

Nem olvastam a kommenteket még, de a válasz egyértelműen IGEN. Több nagyon jó barátom van akit a neten ismertem meg. Van köztük akivel MSN-es korunk óta beszélgetünk heti-havi rendszerességgel. :slight_smile: Talán 2x ha találkoztunk életünkbe és mindent meg tudunk beszélni.