Telefon 200.000 körül

Sziasztok!

Kedves kis LG G2 telefonomat nyúzom már évek óta. Eljött az idő hogy lecseréljem.
Milyen telefont ajánlanátok kb. 200.000 forint értékben? A vásárlás a jövő hét folyamán véghez is lenne hajtva.

Milyen oprendszerben gondolkozol? Milyen felhasználásra? Pl sokat fényképezel, kell a jó kamera, vagy szinte soha, és ez mindegy? Függetlenül vennéd vagy szolgáltatótól előfizetésel?

Maradok az androidnál szerintem.
Viszonylag sokat használom minden nap, szóval akumlátor kapacitást fontosnak tartom.
Fényképezni eddig keveset, mivel hát a G2es képei eléggé idejét múltak/rossz minőségűek.
Mindenféleképp kártyafüggetlen.

Néhány tipp:

Nokia 9 Pureview, Nokia 8.1
Samsung Galaxy S10, S10e
Huawei P20, P30
Huawei Mate 20, Mate 20 Pro

Ezek mind 150-200 körül megkaphatóak, van amelyik alatta is, és bőven elég erősek hardverben. Inkább kérdés melyiknek jön be az oprendszere (én pl a tiszta Androidot szeretem), és a design. Érdemes vásárlás előtt bemenni pl nagyobb boltba ahol sok a tesztkészülék, és megfogdosni azokat amik előzetesen tetszenek.

Esetleg a Oneplus?! :slight_smile:

Szerintem menj be egy boltba, (vodafone, tmobil stb) és nézegesd meg az odakötött telefonokat. Különböző márkáknál tök más a kezelőfelület pl. Szerintem hasonlítsd össze magad a márkákat, típusokat és az alapján válassz :slight_smile:

Esetleg ez is érdkes lehet, brutál nagy akksi, és szerintem elég jó kameramegoldás főleg ha egyébként sem szelfizel sokat: