Telefon vásárlás 80-90k, Iphone !?

Sziasztok.
Új telefont szeretnék vásárolni, egy LG K8-ról váltok és ebben szeretnék segítséget kérni.
Szempontok:

• 80-100k a keret MAX!

• Fontos, hogy kártyafüggetlen legyen

• Hosszú távra tervezek, 5 év min.

• Netezésre, chatelésre illetve játékra is használnám. (Fornite, pubg etc.) Kamera minősége se utolsó szempont

• Méret: 5 inch min.

• Fontos, hogy Iphone legyen, mert az ios rendszer nagyon megtetszett, illevte sokkal stabilabb mint az android.

Már nézegettem pár modellt, melyik lenne jó választás?

Köszönöm a segítségetek előre is!
#WEARETHEVR

5 évre semmilyen mai telefon nem lesz elég. Sem teljesítményben, de ami még biztosabb, az hogy egyik aksi sem bír ki ennyi időt. Ezen kívül szoftveresen sem támogat senki ennyi ideig készüléket (már az Apple sem).

Ha mindenképp a fentieknél maradsz, akkor valamelyik 6-ost vedd szerintem. De mai szemmel igazából már mindhárom készülék elég elavult, főleg a kijelzőik.

Itt találsz összehasonlítást:

2 kedvelés

Már bocsánat, de szifon mániával nem fogsz találni 100-ért értelmeset, az tuti :smiley:
Használtan hardveraprón lehet nézelődni, ha mindenképp alma kell, és a pite vagy az oreo nem jó. (100-ból már teljesen jó androidot lehet venni)
Újan a legolcsóbb iphone, amit még fogjuk rá van értelme megvenni az a 8. (bár én nem vennék iphone-t) De személy szerint X/10 alá nem adnám.

2 kedvelés

Köszi a választ! :slight_smile: Persze ez egyértelmű, aksit cserélnék 2-3 év után, bár teljesítmény szempontból nem hiszem, hogy elavult lesz, max az új játékokhoz nem lesz elég. Szerinted/szerintetek megéri használtan venni Iphone 6 plus-t? Már 40k-ért lehet találni független ,egész jó állapotút, viszont nincs garancia . (hardveraprón)
(Így átgondolva, ha nem lesz elég 5 éve akkor inkább veszek 40k-ért 2-3 évre és aztán később megint veszek használtan 1et)

Köszi a választ! :smiley: Igen, néztem azokat is , erősebbek hardverügyileg jóval, viszont sajnos azokat már nem az én pénztárcámnak találták ki xD’ Az iphone 8 is 100 ezer körül van használtan, viszont annyit én nem merek ki adni egy használt telefonért. :confused:

Az is egy módszer, csak úgy mindig lassú, elavult készüléked lesz. Szerintem nem sok rosszabb van mint minden nap egy olyan készüléket használni, ami az agyadra megy.

Én fordítva gondolkoznék. Ha tényleg 5 évre akarsz telót, akkor duplázd meg a keretet, vegyél egy csúcs közeli/előző generációs csúcskészüléket, egyrészt lesz garanciád az első 2-3 évre gyártótól függően, valamint aksi cserével elképzelhető hogy kihúzzon 5 évet normális sebesség mellett.

1 kedvelés

Hát, csak hogy szemléltessem, hardveraprón:
99-ért van S9+, megpocsékolja az összes státuszfónt, ami így létezik a piacon kb.
105-ért Oneplus 6, ugyanazt tudom mondani mint az előzőre
És szintén ennyiért, ez már ingadozóbb árban, de van p20 pro is.
100 alatt bőven kapni S8/S8±okat, szintén messze jobb, mint a fentebbi szifonok. Xiaomi pocophone van 60-ért, 60-ÉRT hardveresen az is zseni. stb, stb… :smiley:

egyetértek. :slight_smile:

Igen,sajnos emiatt nem is gondolkoztam/nem is fogok gondolkodni használt piacban. Sajnos én nem értek egyáltalán a telefonokhoz, de nagyjából utána olvastam a dolognak és a csúcskategóriájú 200 ezres telefonokat olyan alkatrészekkel szerelik fel , amit egy átlag felhasználó soha nem fog kihasználni. (Bár ez csak az androidosokra igaz gondolom) Ha mondjuk megveszem az iphone 6 plust, akkor a gyengébb hardverek miatt hamarabb fog lelassulni? Egyébként meg igazad van, viszont sajnos a pénztárcám nem engedi meg a csúcskategóriát :confused:
@johnny04 Pocophone még akár újonnan is kijönne, viszont ha az ios elveri az androidot, gyorsaságban is meg kezelhetőségben is, hiába van erősebb hardver benne.
Ezért is szeretnék iphonera váltani :slight_smile:

Nyilván hamarabb lassul egy régi hardver, a nagyobb gond hogy frissítéseket sem fogsz már rá kapni, ergo elavul a rendszered, jöhetnek új appok amik már nem is fogják támogatni, arról nem is beszélve mi van a biztonsági résekkel amikhez már nem kapsz majd frissítést…

Ha iPhone-ra akarsz váltani, akkor zsebbe kell nyúlni, ez egy ilyen játék. Én munkám során elég sok telefonnal doloztam, Samsungokkal, LG-kkel, Google készülékekkel, és az X-eken kívül az összes iPhone-nal. Nekem az a tapasztalatom, hogy a “tiszta” Android és az iOS között nem sok különbség van sebesség szempontból. A gond akkor van, ha a gyártók belenyúlnak, és módosítgatni kezdik. Elég sok helyen kapni az újabb Nokia készülékeket, érdemes kipróbálni, ezek tiszta Androiddal rendelkeznek, nincs rajta a sok szemét, és 80 körül meg lehet kapni a 7.1-et, 100 körül meg már a 8.1-et is.

Ilyen gondolkodással nem tudom, hogy akkor mi is a kérdés.Válasszunk a linkelt telefonok közül vagy mi?Az összes elvault ahogy már előttem is írták.

Az hogy az LG után ilyen véleménnyel vagy, megint más kérdés, nem biztos hogy le kell írni mindent amin nem virít az alma.

3 kedvelés

Feltétlenül IPhone kell?
Honornak vannak jó telefonja jó áron
Akár a Honor 10 lite is 90k alatt van ha jól tudom
Kritériumoknak megfelelel kivéve az 5 év de azt már ahogyan előttem is írták manapság már esélytelen

1 kedvelés

Ahogy előttem is írták, LG után…
Én a helyedben a redmi 855-t tuti megvárnám, elvileg 300 dollár alatt megmarad.

Köszönöm a segítségeteket ! :slight_smile: akkor inkább lemondok az iphoneról ebben az árkategóriában ,ha ennyire elavult. :smiley: Inkább az lesz, hogy valamelyik közeli üzletben megnézem a @meteoric87 által leírt telefonokat, meg a @nemethtamara által ajánlottat. Illetve lehet halasztom a dolgot és akkor megvárom a redmi 855-t amit johnny04 írt :slight_smile:
Köszönöm mindenkinek a segítséget mégegyszer!
#WeAreTheVR

5 kedvelés

Szia!
Én nyugodt szívvel merem ajánlani a Xiaomi Pocophone F1-et, rendszer sebességben simán hozza egy Iphone XS Max szintjét, és kétlem, hogy a Snapdragon 845 ne húzzon ki 4-5 évet.
Most abból indulok ki, hogy a 3 éves Xiaomi Redmi Note 3 SE snapdragon 650-as processzorral ami még akkor is csak egy középkategóriás készülék volt, a mai napig gördülékeny és a legtöbb esetben nincsenek idegesítő lassulások és kora ellenére még idén is kaptam rá frissítéseket.

Ha a Redmi 855 300 dollár alatt is lesz, itt szerintem 100K fölé fog menni, na meg a kiugró kamerás telefonnal nem biztos, hogy mernék 5 évre tervezni, mert mégis csak egy mozgó még alig kiforrott mechanika igen csak elromolhat.

Hát ja, de megéri. Meg nem muszáj szelfizni… (én például utálom, nem is csinálom) :smiley: