TheVR Fórum

Teljesen új PC épitése

Sziasztok.
Új PC épitése előtt állok mivel ez már nagyon öreg és gagyi. És a grafikus Dx12őt se támogatja, Ez mellet van egy Xbox One S csak nincs mindig kedvem átkapcsolgatni mindent és szeretném a gépet hogy kb. ami xboxon megy menjen gépen mert hát nincs kedvem megvenni mindent xboxra :smiley: Gépre se torrentezni akarom a játékokat csak hát PCre van 2steam accom 300+ játékkal meg epic.
Gép. Itt nekem a lényeg hogy világitson mert már minden RGB a szobába lassan
Alaplap: Asus Rog Strix BF450-F Gaming II
Processor: AMD Ryzen 5 3600
Ram: HyperX Predator RGB XMP, DDR4, DIMM, 3200 MHz, 8 GB, CL16 ebből 2darab
Grafikus: ASUS DUAL-GTX1650-O4G
Hűtés: Cooler Master MasterLiquid ML240L, RGB
Táp: Na itt gondba vagyok mert fogalmam sincs milyen kéne bele ezért kérem a segitséget
Monitor: 24" Samsung C24F396
Gépház: MSI MAG FORGE 100R

Előre is köszi a segitséget minden változtatási javaslatot szivesen elfogadok csak a lényeg hogy RGB legyen.

Ezzel az alaplappal híresen sok probléma szokott lenni.

Jelenleg VGA káosz van! Ami elérhető azok túl vannak árazva, szinte dupla áron mennek. Jelenleg VGA-t nem éri meg venni.

Arra készülj, hogy a gyári ventik kuka. 1 hónapot bírtak nálam is. Na meg hangosak. Inkább valami fasza léghűtőt tegyél rá.

Amúgy minden másra ott a build ajánló, amit hetente frissítenek.

2 Likes

Esetleg valami Alaplap ajánlat ami ugynugy világitana rajta minden? :slight_smile:
Az a baj hogy én vizhűtést szeretnék mert jól néz ki :smiley:

ha f*sza vízhűtőt szeretnél, akkor vagy Corsair h100i platinum, vagy egy x53-at vegyél, és ne CM-et.

2 Likes

elírtam, my bad :joy:

Mindent találsz a build ajánlóban, tápot is:

Asus B450 lapjai felejtősek. RAM-ot csak kitben szabad venni, egyesével sok szart tudsz magadnak okozni. Háttértárak?

3 Likes

Néztem a build ajánlót de nem találtam világitós alaplapot.
ha a Háttértár alatt a tárhelyet érted( Nem szlovákiai magyar vagyok :smiley: ) akkor 500GB-1TB SSD és 2TB HDDt vennék

Ez vijágít. És B550 chipset. Asusnál ezek már jók.

2 Likes

De főleg világít.

2 Likes

Hogy függ össze a kettő?

1 Like

azért kérdem a háttértár az mi :smiley: fogalmam sincs miaz

https://www.google.com/search?q=háttértár&oq=háttértár&aqs=chrome..69i57.2540j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

1 Like

Az oké, hogy fogalmad nincs mi az (illetve annyira nem oké). De hogy függ össze azzal, hogy nem szlovákiai magyar vagy?

1 Like

öcsém most nézem elirtam :smiley: a “nem” felesleges ott :smiley: itt arra gondoltam hogy nekem a szakmai szavak azért gondot okoznak mert “felvidéki” nyelvezetet használok

SSD-ből most arany középút a Kingston A2000-es szériája.

1 Like