Teljesen új PC-t építenék! Az alábbi alkatrészek kompatibilisek-e egymással?

Hali!
Köszi a tanácsokat! Na az a helyzet hogy sok lóvém nincs rá és nem szeretnék a legújabb game-ekkel sem ultrán szeretnék játszani… Szóval igen Pénzem nincs sok de átvariálom egy kicsit a configot hátha össze tudok dobni valami hasonlót mint amit javasoltál! PCX-nél rakatom öszze szoval a BIOS update el nem lesz baj (elvileg)…

Ha marad a proci (nem tudom, beleférne-e egy i5), mindenképp B250-es lapot válassz, az Kaby Lake kompatibilis frissítés nélkül is. Tápot vmi komolyabbra cserélnem, ha Chieftec, akkor, smart series vagy más márka. A low profile 1050-t nem értem, azt egy Ti-re cserélném, nem kicsivel gyorsabb. Ramnál a MHz számít, 2133 az alap, de laptól függően 2400 mehet, az hogy fekete, édesmind1. HDD-nek egy WD Blue mehet és szerintem kész is vagy.

Üdv a Fórumon!
Látom friss a regisztrációd, de ettől még ha 15 percet szántál volna rá, hogy körbenézz a PC építés topikban, sok hasznos témát találsz csak az elmúlt 1-2 hétből, már a topik címek is árulkodók, nem értem, hogy ez miért olyan fárasztó, bőven sok választ kaptál volna azokra a kérdésekre is, amiket fel se tettél.
Most majd a mindig segítőkész emberek biztos ismét leírják (nem én), amit majdnem minden nap a hasonló topikokban, hogy miért rossz a proci és alaplap választásod, miért lenne jobb a WD Blue 1 TB 64 MB WD10EZEX, miért kellene a 1050Ti inkább a mai játékokhoz, miért érdemes a Ryzen ebben a kategóriában vagy miért érdemes várni, ha mégis Intelt akarsz, és hogy milyen tápot érdemes, meg hogy ilyen procihoz miért csak felesleges költség a CPU hűtő…

Egy kis olvasással (nem kell 500 topikok végigolvasni) találnál hasznos infót, a PC építés topikban pl már a legelején, és a topikok kb 1. pár hozzászólásából kiderül, érdemes-e számodra tovább olvasni, ha bizonyos info után kutatsz.

Bocsánat, ezt nem csak neked szántam, csak lugy érzem, látszólag megint megszaporodtak az ilyen topikok, és akik mindig sokat segítenek, azok a saját idejüket áldozzák arra, hogy válaszoljanak, megoldják a problémákat (innen is hálás köszönet nekik), pedig a legegyszerűbb megoldás, hogy előbb körbenéz mindenki, mielőtt a 100. ugyanolyan kérdést felteszi, ugyanarról szinte.
Sorry, hosszú OFF lett…

Ezennel asszem megnyerted a VR Forum leghosszabb cím díját :smiley: :champagne:

Build terén itt érdemes nézelődni, de elöl járóban a 1050-ből a Ti-t nézd inkább, ez alatt nem vennék GPU-t ha játékról van szó.

1. tápból inkább ezt
    https://www.arukereso.hu/tapegyseg-c3158/fsp/hexa-500w-ppa5004901-p253676949/

2. prociból elég a g4560 a sima gtx1050 mellé
    https://www.arukereso.hu/processzor-c3139/intel/pentium-dual-core-g4560-3-5ghz-lga1151-p356074443/

3. alaplapra kérjél bios frissitést amikor megveszed.

4. vgaból felejtsed el a low profilt. azt csak olyan házba érdemes rakni. 0 hűtés és kevesebb teljesitmény. nem érdemes megvenni. ezt vedd meg a g4560 proci mellé.
    https://www.arukereso.hu/videokartya-c3142/msi/geforce-gtx-1050-ti-4gb-gddr5-128bit-pcie-gtx-1050-ti-4gt-oc-p350966089/

5. Rendszer SSD-nek ez bőven elég és az alaplapba tudod beilleszteni.
    https://ssd-meghajto.arukereso.hu/western-digital/green-120gb-m-2-wds120g1g0b-p349265211/

6. Wincsinek ezt.
    https://www.arukereso.hu/merevlemez-c3103/western-digital/2tb-64mb-5400rpm-sata-3-wd20ezrz-p304576563/

A budget plus pont megfelelne neked szerintem, ha spórolnal egy kicsit hagyd ki az ssd-t, de ha marad azt később meg fogja halalni, érezhető a különbség a hdd és az SSD között

Mindekinek aki rá szánt öt percet az életéből, hogy segítsen annak hála a mennyekig!
@peter1985hun A pcx gépösszerakós oldalán nem találtam az általad javasolt procit, csak g4520 ill. g4600-at találtam!
És @Knockedly SSD-m már van, a configban említett és a merevlemez szintén épp melletem dolgozik!
A kártyát átcseréltem egy 4GB-os Asus 1050Ti-ra. Tápegységnek egy EVGA 450W-t választottam.
Nos ha e mellé javasoltok valamit azt szívesen elolvasom, mert nem akarok a mély vízen elsúlyedni!

Haat, én még mindig azt mondom hogy az i3-7300 nem éri meg, inkább vegyel egy R3 1300x-et vagy r5 1400-at, mondjuk egy ASRock b350 PRO4 -el vagy bármilyen b350-es lappal
Akkor mi az ami kell neked?
Gépház?
Memória?
Mennyi lenne rá a keret?
@slashbox

Okés köszi!
@Knockedly Légyszíves le tudnád írni hogy miért nem éri meg az i3, és miért inkább az r5 1400-at ajánlod?
És kiváncsi lennék mi a vélemény a Fatal1ty lapokról?
A keretem egyébiránt 200E

Haat, 2mag helyett 4-et kapsz, és az új processzor irány az a sok mag felé mutat, és később sokkal jobban bővíthető, mert elvileg bele lehet majd tenni a következő ZEN+ procikat is.
A lapról nincs tapasztalatom, de sok jót hallottam mar a fatality szériáról, és igy ránézésre is király.

Rendben köszi! ha ez így jó akkor hagyom: Ryzen 5 1400 és egy MSI B350 gaming Plus lap.Ezen kívül hozzácsaptam 16GB (2x4GB)-os Vengence RAM-okat. A kártya pedig egy Asus 1050Ti 4GB.Szerinted egy EVGA 450W elbírja ezeket?

Persze, de tudsz még egy kicsit lecsipni a végösszegből ha az 1400 helyett 1300x-et teszel bele, mert elég az is játékokhoz

MSI alaplappal nem volt még tapasztalatom, de az előbb még nem az ASRock fata1ty-t mondtad?
Egyébként ha már fehér a CPU hutod, is és a ház is, akkor nem mutatna jobban egy fehér(es) alaplap?

2x4=16??? :smiley: valami nem stimmel a ramokkal

Milyen Asus? Strix/expedition/dual/phonix?

XDD Sorry az 8 akart lenni csak elszartam :joy:
Nos igazad van a színnel kapcsolatban! Most már egy Mortar Arctic lap van helyette!
(Figyelem hülye kérdés) RAM-ból tudsz olcsóbbat ami megéri?
A kártya EX-es.

Haat, ramból van “olcsóbb” de max 2k-val, sajnos nagyon felmentek az árak. De a ryzen nagyon szereti a magasabb órajelű ramokat

Rendben akkor maradnak ezek a 3k-s orajel miatt

R3 1300x
MSI mortar arctic b350
Corsair 3000mhz 2x4gb rám
Evga B3 450w
Deepcool tesseract fehér
Asus expedition 1050ti 4gb
Alpenfohn Ben nevis
WD 1tb
Kingston SSD…

Én azt mondom hogy ezt megrendelheted nyugodtan fasza lesz

Rendben,nagyon szépen köszönöm a segítségedet és az idődet!
Elvileg a PCX összerakója autómatikusan kompatibilis alkatrészeket enged választani szal elvileg nem lesz baj! :grinning:
Mégegyszer köszi, és meg egy kérdés! Ha valamiben érdeklődnék akkor tudunk e-mail-ezni?

Persze, privaban elküldöm az email cimemet, de ha bármi gond van írj a fórumra

OP rendszert így tudnak máshol is rátenni ugye?

Utólag is lehet, egy tipp:
Tolsd le a Microsoft oldaláról a telepitot, csinálj egy telepítő pendrive-ot, rakd fel a gepedre, és vegyél egy Windows kulcsot külön innen:

Nekem bevált, működik