Teljesen új PC

Tiszteletem mindenkinek!

Kellemes Karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek és köszönöm a befogadást is!

Azzal kapcsolatban írok nektek, mert szándékomban áll egy igen komoly gép összerakása, amelyhez lentebb biztosítok további információkat szabályoknak megfelelően:

1. Mire fogod használni a gépet?
Játék, videórögzítés, vágás, renderelés, streamelés, VR játékokkal játszás (amint egyszer szerzek VR eszközöket is), azok rögzítése esetleges streamelése. After Effect használata és abban is renderelés.

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

Egerem, billentyűzetem, fülesem, Auna 900B mikrofonom (ez 4 db usb slot) 2 db monitorom: DELL 1909W és Acer V226HQL.

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

Összeszedtem magamnak egy listát és igazából ezzel kapcsolatban is érdeklődnék egyfajta konfirmálásért vagy korrekcióért, hogy miben lehetne esetleg javítani, cserélni stb. Gondolok kompatibilitásra illetve, hogy minden megfelelően legyen használva. A kinézett lista:

Alaplap: ASUS ROG STRIX X570-E Gaming Alaplap (https://www.arukereso.hu/alaplap-c3128/asus/rog-strix-x570-e-gaming-p483584682/#termek-leiras )

Táp: EVGA SuperNOVA 750 G3 750W Gold (220-G3-0750)

Processzor: AMD Ryzen 7 3800x Octa-Core 3.9GHz AM4 Processzor

Processzor hűtő: be quiet! Dark Rock 4 Pro 2x120mm 1500rpm (BK022)

SSD 2 db: Kingston A1000 960GB M.2 PCIe SA1000M8/960G

(Speciel ez érdekelne, hogy csak 2 db SSD-vel is ellehet-e lenni vagy mindenképp érdemes mást is hozzá?)

Videókártya: GIGABYTE GeForce RTX 2060 SUPER GAMING OC 8GB GDDR6 (GV-N206SGAMING OC-8GC) Videokártya

Memória: Kingston HyperX FURY 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz HX432C16FB3K2/32

Gépház: be quiet! Pure Base 600 Window (BGW20/BGW21)

Ebben vagyok a legbizonytalanabb a gépházban, igazából szeretném, hogy minden elférjen és jó szellőzése legyen, emellett a csendesség is preferált. RGB dolgok nem érdekelnek különösebben nem nagyon van igényem nagyobb fényekre.

Monitor: Acer Nitro VG240YP (UM. QV0EE. P01) Monitor

(https://www.arukereso.hu/monitor-c3126/acer/nitro-vg240yp-um-qv0ee-p01-p495042324/#termek-leiras)

4. Mennyi a kereted rá?

Durvább becsléssel a fentiek kb. 684 280 Ft összesen, a helyzet, hogy már 7 hónapja gyűjtök és rakok félre így durván azt mondanám, hogy jelenleg 700 000 Ft a keretem.

5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?

DELL 1909W: 1440 x 900 (VGA D-sub, DVI van használva) 60hz

Acer V226HQL: 1920 x 1080 (VGA, DVI van használva) 60hz

Acer Nitro VG240YP (UM. QV0EE. P01) Monitor (lesz megvásárolva):

1920 x 1080 (VGA D-sub, HDMI, DisplayPort) 144hz

+ Ragaszkodsz valamelyik márkához:

Processzor tekintetében határozottan AMD-hez ragaszkodom, ne villogjon a gép, esetleg ha fekete-kék lenne bizonyos eleme a gépháznak az tetszetős lenne. Monitornál ragaszkodnék az IPS panelhez illetve 144hz-is FullHD-ban. 4k-ban még nem gondolkodom.

Előre is nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát!

Először is monitorból inkább ezt venném, ez egy gyorsabb panel, de ha IPS-t akarsz akkor úgy legyen.

3800X szerintem felesleges a 3700X-hez képest, azzal máris 14k-val több jut bármi másra.
Alaplapból teljesen elég egy B450-es lap is, akár az MSI B450 Tomahawk MAX, simán elbír egy 3900X-el is.
Szerintem ezzel a két valtoztatással már belefér egy RTX 2070 SUPER is simán.
Minden más jónak tűnik

2 Likes

Elsőre feltűnt hogy 2x960GB NVMe SSD-t tettél be, ellenőrizd le hogy az alaplap mindkét M2 csatolója PCIe buszon csatlakozik, különben nem fog menni.
Illetve kell-e az NVMe, mert SATA-ra cserélve kb feleannyi $$$ amit beletolhatsz mondjuk VGA-ba.

2 Likes

A build ajánlót szerintem mindenképp nézd át: Build ajánló, avagy: Milyen gépet vegyek?
Proci szerintem mehet inkább a 3700x. Úgy tudom nem ad annyival többet a 3800x-es.
Alaplapon is lehet spórolni és így egy 2070 Super is belefér a keretbe.

2 Likes

marcimine, Balakka001, warexovics

Mindannyiótoknak nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat!

Tanácsaitok alapján alaplapot, ssd-t, processzort és videókártyát a következőkre cseréltem:

Alaplap: MSI B450 TOMAHAWK MAX Alaplap
SSD 2db: Kingston A400 2.5 960GB SATA3 SA400S37/960G
Proci: AMD Ryzen 7 3700x Octa-Core 3.6GHz AM4
Videókártya: GIGABYTE GeForce RTX 2070 SUPER GAMING 3X OC 8GB GDDR6 (N207SGAMING OC-8GD) Videokártya

A monitornál a sebesség annyira nem számít nekem mivel nem tervezek kompetitív módon játszani különösebben. Viszont sok grafikai munkát végzek, ami miatt ragaszkodom igazából az IPS panelhez. Ugyanakkor felmerül bennem a kérdés, hogy 4k vagy 144hz? Elvégre ez a videókártya már bírná elvileg, csak nem tudom mennyire terhelne vagy venne ki a rendszerből videók, játszás, stream, renderelés stb szempontból. Mik a tapasztalataitok?

Illetve megjegyezném istenek vagytok az eredeti árhoz képest 70 000 ft-al olcsóbban jönne így ki a konfig, ami több mint zseniális! :smiley:

1 Like

Maradj inkább az A1000-nál, az A400 iszonyatosan ótvar minőségű. Ha pedig nem, akkor legalább Crucial MX500, az tartós és jobb árban.

Melyiket?
Szerintem, ha nem fogsz kompetitíven játszani, akkor engedd el a 144Hz-et, és keress egy lassabb panelt jobb színekkel. Illetve ha abból a 70k-ból hajlandó vagy jobb panelre költeni, az se feltétlenül rossz ötlet.

2 Likes

Grafikai munkára szerintem 1440p szélesvászon egy jó megoldás, pl:

Ráadásul kalibrálva jön, direkt munkára van kitalálva.

SSD véleményt osztom, A400 felejtős. Samsung, Crucial biztonságosabb választások.

Ha videós munka lesz, swap drive-nak mindenképp NVMe-t vennék.

1 Like

Nos, akkor így az alaplap miatt 1 db M.2 SSD NVME-vel befér, amit írtam korábban az pont olyan elvileg:
Kingston A400 2.5 960GB SATA3 SA400S37/960G

Viszont olvastam egy olyat, hogy valakinek nem engedte feltelepíteni rá a Windows Operációs rendszert. Mennyire van igazság alapja? Csak erre kéne oprendszert rakni vagy elég a másikra? Másik, amit néztem:

Crucial 960GB CT960BX500SSD1

Így 2 db de különböző SSD lenne a gépben.

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a visszajelzését királyak vagytok! :smiley:

Egyrészt nem NVME, másrészt az előbb mondtuk ketten is hogy ne ezt vedd.
Az hogy erre tudsz, vagy nem tudsz operációs rendszert tenni nem releváns, mert ezt a modellt el kell kerülni. Egyik ismerősömnek meghalt több is, nyilván rajta az összes adattal.
BX500-at csak budget SSD-ként vennék, egy ilyen konfigba nyugodtan vegyél MX500-at. NVME meghajtónak pedig mehet egy Intel 660p

2 Likes

Rendben.

Konkrétan ezek?

Crucial MX500 2.5 1TB SATA3 CT1000MX500SSD1

Intel 660P 1TB M2 PCIe SSDPEKNW010T8X1

Melyikre javasolnád az oprendszert?

Hát, @meteoric87 szerint az NVME-t swap drive-nak érdemes használni, szóval az MX500-ra, de szinte mindegy.

1 Like

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!