TheVR MobilBarát Menetrend[Hibabejelentő/BugReport]

Az új Mobilbarát Menetrend 2 oldal lényegében teljesen újra írt. Maga mögött hagyta a Google Script-et és Natív JavaScript alapokon működik. Ezáltal új funkciókat kapott és gyorsabban is tölt be az oldal(remélem észrevettétek). Viszont emiatt és más okból kifolyólag is akadhatnak hibák amelyek a hibakeresés során nem jöttek elő.
Ezért létrehoztam ezt a Fórum Topikot, ahol bárki tudja jelezni ha talál vagy tapasztal valamilyen hibát a Mobilbarát Menetrenddel vagy a Menetrend kiértesítővel kapcsolatban a Discord-on.
Előre is nagyon köszönöm mindenkinek aki ebben segít. :slight_smile:

Hibák amelyekről tudok:

• A javított manifest fájl még nem került fel a szerverre így a külső javascript kód írja felül a manifest linket egy javított base64-be kódolt manifest fájllal. Ennek felülírása azonban néha lassabb lehet böngésző manifest fájl olvasásánál így előfordulhat, hogy a hibás manifest fájlt tölti be. (A javított remélem rövidesen felkerül majd)

Nekem annyi problémám van hogy telefonon ha kirakom az ikont a menetrendhez akkor tölt és “404 Error this page not found”. De ha a könyvjelzőkből nyitom az oldalt akkor jó. Nem nagy cucc de ha van egy topik erre akkor már miért ne.

@rogstrixxx Ez lenne az egyik hiba amit fentebb is írtam. De ezek szerint lehet, hogy rosszul fogalmaztam meg.

Lényeg, hogy a manifest fájlban hibás a kezdő url. A manifest szolgál információval a web applikációról(mint a név, alkotó, ikon, kezdő url).
A kijavított fájl már megvan. Már csak fel kell tölteni. Ha ki lesz javítva akkor úgy tölt be majd mint a TheVR Fórum webapp. :wink: Ha kész akkora menetrenden belüli felugró ablakban és itt is jelezni fogom.

Egyébként bármi nemű hibát egészen nyugodtan írjatok le. Sajnos bármikor előfordulhat, hogy elkerüli valami a figyelmem. :slight_smile:

@rogstrixxx
A TheVR Mobil Menetrend Androidon Chrome böngészőben, most már hiba nélkül hozzáadható alkalmazásként. “TheVR Mobil Menetrend 2” néven adja hozzá. Ha a 2-es szám nélkül akarná, akkor a gyorsítótárat ürítsd vagy várj valamennyi ideig. Bár lehet jobb a gyorsítótár ürítése ilyenkor mert a ServiceWorker 3 napra gyorsítótáraz.

Köszi! A név dologra pedig: átnevezem az ikont és kész!

Működik akkor :slight_smile: Biztonság kedvéért lett ez a név, hogy eltudjam dönteni, hogy gyorsítótárazottat akarja e használni e vagy sem.

Linket kaphatok?

Mármint milyen linkre gondolsz? @marchellowearethevr
A Mobil Menetrendnek ez a linkje: https://thevr.hu/mm/mm.html
De egyébként Twitch-en az !mm paranccsal is ugyanezt kapod. Illetve ezt: https://bit.ly/2N7buyy
De lényegében arra a linkre irányít át amit adtam. :slight_smile: Ha erre gondolsz.

Köszönöm szépen

Két ember jelezte nekem, hogy IOS-en Safari böngészővel olyat tapasztal, hogy néha nem tölt be az oldalon a menetrend és csak a lábléc látható tehát ez itt:

image

Találkozott még más is ezzel a hibával? Aki igen az kérem írja le nekem, hogy milyen verziójú böngészővel, milyen típusú eszközön és milyen verziószámú operációs rendszerrel próbálta. Hálásan köszönöm. :slight_smile:

Hali ! Ez nem azért van mert jelen pillanatban nincs semmi az események (jövőbeli események) -oldalon ?

thevr%20tcscs

@ecember
Ekkor egy ilyet kell látnia mindenkinek:

Tehát nem csupán csak a fenti láblécet. (remélem így nevezik)

Halli csak a lábjegyzet jön be addig amíg az oldal beállításain nem kapcsolom ki-be a cook-ikat, (iPhone 6s, iOS 12.1.2 Safari)

@szmitio
Köszi szépen a visszajelzést. A ki-be kapcsolás után ha a bállításokban a Cookie-k állapota: Bekapcsolva szöveg olvasható akkor is rendesen betölt az oldal a továbbiakban?

Esetleg aki jártasabb a témában és tapasztalja ezt a hibát nagyon szépen megköszönném neki ha Web Inspector-ral megnézi milyen hibát ír a Console-ban:
https://developer.apple.com/library/archive/documentation/AppleApplications/Conceptual/Safari_Developer_Guide/GettingStarted/GettingStarted.html

Ha az oldal úgy tölt be hogy csak a fejléc akkor annyiszor refresh-elek ahányszor csak akarok ugyan azt tölti be, viszont ha az oldal beállításain kikapcsolom a cook-ikat akkor az oldal bárhány refresh-re betölt, viszont ha ezek után vissza kapcsolom a cook-ikat az oldalon akkor 1x betölt az oldal ha refresh-t nyomok, utána viszont akár hányszor próbálnám betölteni az oldalt megint végig csak a fejléc tölt be mindaddig amíg megint ki nem kapcsolom a cook-ikat. Sajnos nem vagyok benne annyira a témában de megpróbáltam használni a web inspector-t csak rájöttem utólag hogy windows-al nem lehet használni, természetesen kis google után rájöttem hogy mégis van megoldás valamilyen plugin letöltésével de őszintén nem szerettem volna annyira bele mélyedni remélem megérted.

Teljesen megértem. :slight_smile: És nem is feltétlen rád gondoltam. Szerintem akkor a Cookie kezeléssel van probléma és sejtem is, hogy melyik részével. Megpróbálom majd megoldani. Nagyon szépen köszönöm a visszajelzésedet! :slight_smile:

@szmitio Azt is próbáltad esetleg, hogy magában a böngészőben az összes cookie-t törölted a weboldalhoz? :slight_smile: Csak, hogy kizárjak minden eshetőséget.

Ha kitötörlöm a cooki-kat akkor első alkalommal betölt az oldal gond nélkül és ugye ekkor kell elfogadni a cook-ikat az oldalon, ezután a következő refresh-re még betölt (gondolom még mivel az előző oldalon engedélyeztem a cooki-kat ezért csak a következő refresh-re kapcsolódnak be és kezdik el elmenteni az adatokat az esetleges legközelebbi oldalbetöltéshez, ezért amit elmentett a 2. betöltésre az megöli az oldalt a 3.-ra amikor felakarja használni az előző információkat) de viszont a 3. refresh-re már csak a fejléc tölt be, nemtudom mennyire fontos informárció de a telefon úgy jelzi felül hogy betöltődött az oldal, tehát a kék kis csík ami az oldal betöltési állapotát jelzi az végigér és eltűnik. örülök ha tudtam célravezető segítséget adni, majd azért utólag írd le mi volt a bug ha nem túl hosszú :,D érdekel hogy mi okozhat ilyet.

@szmitio Még nem javítottam. Szerintem az okoz zavart, hogy a cookie-ba 4 változót mentek le amik json string-et tartalmaznak. A Safari nem szereti ezt elképzeléseim szerint. Csinálni akarok egy teszt oldalt ahova feltöltöm majd úgy hogy ezt a részt kiveszem. Ezt majd elküldeném neked tesztelésre ha zargathatlak ilyenekkel téged. :slight_smile: Egyébként ezek ahhoz kellenek, hogy kitudjam jeleztetni, hogy előző oldal látogatás óta mik az újdonságok változások.

Persze segítek szívesen, ha könyebb neked esetleg megbeszélhetünk egy időpontot is hogy mondjuk Discordra felmegyünk és akkor tesztelgethetjük a dolgot ha gondolod :slight_smile:

Az lehet még jobb lenne. :slight_smile: Akkor majd itt privátban rád írok majd ha aktuális lesz a dolog. És köszi szépen előre is. Csak kevés embernél jelentkezik ez a hiba és így nehéz a hiba javítása. Főleg, hogy nincs Iphone-om se :smiley: