TheVR MobilBarát Menetrend[Hibabejelentő/BugReport]

Az új Mobilbarát Menetrend 2 oldal lényegében teljesen újra írt. Maga mögött hagyta a Google Script-et és Natív JavaScript alapokon működik. Ezáltal új funkciókat kapott és gyorsabban is tölt be az oldal(remélem észrevettétek). Viszont emiatt és más okból kifolyólag is akadhatnak hibák amelyek a hibakeresés során nem jöttek elő.
Ezért létrehoztam ezt a Fórum Topikot, ahol bárki tudja jelezni ha talál vagy tapasztal valamilyen hibát a Mobilbarát Menetrenddel vagy a Menetrend kiértesítővel kapcsolatban a Discord-on.
Előre is nagyon köszönöm mindenkinek aki ebben segít. :slight_smile:

Hibák amelyekről tudok:

• A javított manifest fájl még nem került fel a szerverre így a külső javascript kód írja felül a manifest linket egy javított base64-be kódolt manifest fájllal. Ennek felülírása azonban néha lassabb lehet böngésző manifest fájl olvasásánál így előfordulhat, hogy a hibás manifest fájlt tölti be. (A javított remélem rövidesen felkerül majd)

Nekem annyi problémám van hogy telefonon ha kirakom az ikont a menetrendhez akkor tölt és “404 Error this page not found”. De ha a könyvjelzőkből nyitom az oldalt akkor jó. Nem nagy cucc de ha van egy topik erre akkor már miért ne.

@rogstrixxx Ez lenne az egyik hiba amit fentebb is írtam. De ezek szerint lehet, hogy rosszul fogalmaztam meg.

Lényeg, hogy a manifest fájlban hibás a kezdő url. A manifest szolgál információval a web applikációról(mint a név, alkotó, ikon, kezdő url).
A kijavított fájl már megvan. Már csak fel kell tölteni. Ha ki lesz javítva akkor úgy tölt be majd mint a TheVR Fórum webapp. :wink: Ha kész akkora menetrenden belüli felugró ablakban és itt is jelezni fogom.

Egyébként bármi nemű hibát egészen nyugodtan írjatok le. Sajnos bármikor előfordulhat, hogy elkerüli valami a figyelmem. :slight_smile:

@rogstrixxx
A TheVR Mobil Menetrend Androidon Chrome böngészőben, most már hiba nélkül hozzáadható alkalmazásként. “TheVR Mobil Menetrend 2” néven adja hozzá. Ha a 2-es szám nélkül akarná, akkor a gyorsítótárat ürítsd vagy várj valamennyi ideig. Bár lehet jobb a gyorsítótár ürítése ilyenkor mert a ServiceWorker 3 napra gyorsítótáraz.

Köszi! A név dologra pedig: átnevezem az ikont és kész!

Működik akkor :slight_smile: Biztonság kedvéért lett ez a név, hogy eltudjam dönteni, hogy gyorsítótárazottat akarja e használni e vagy sem.

Linket kaphatok?

Mármint milyen linkre gondolsz? @marchellowearethevr
A Mobil Menetrendnek ez a linkje: https://thevr.hu/mm/mm.html
De egyébként Twitch-en az !mm paranccsal is ugyanezt kapod. Illetve ezt: https://bit.ly/2N7buyy
De lényegében arra a linkre irányít át amit adtam. :slight_smile: Ha erre gondolsz.

Köszönöm szépen