TheVR Regionális Találkozó - Nyíregyháza [VÉGE]

Sóstó vasútállomás tényleg nem létezik. :smiley: Ott csak két peron van, az csak egy megállóhely. Itt csak a személy - és gyorsvonatok állnak meg, ha esetleg egy Záhonyig közlekedő IC-vel jönnétek, akkor Nyíregyházán át kell szállni egy Záhonyba közlekedő személy vagy gyorsvonatra.
Ha leszálltatok, akkor át kell menni a síneken és elindulni az állatkert felé. Az a legegyszerűbb, ha elindultok a vonattal páthuzamosan, és a peron végén ott lesz egy átjáró, és ott balra fordulva egyenesen a tóhoz értek. Ahogy néztem, a szállás pont a tóval szembe van.
Remélem, tudtam segíteni. :slight_smile:

1 Like

Nagyon sokat segítettél! :slight_smile:
Ez alapján már meg is néztem, hogyan jutunk el vonattal a KÖKIből Nyíregyházára és lesz csatlakozásunk egy Záhonyfelé tartó vonatra ami Sóstónál megáll. :slight_smile:
Hálásan köszönöm! ^^

Délelőtt megyünk de csak 14től lesz ingyenes belépőnk az állatkertbe, így onnantól bármikor lehet ott is tali. :slight_smile: Vagy előtte ha még nem érintjük az állatkertet. :slight_smile:

1 Like

Örülök, hogy segíthettem! :slight_smile:

1 Like

Remélem lesz tali és találkozunk veled is :slight_smile:

1 Like

Így legyen! :slight_smile:

1 Like

Sóstóra az állatkerthez úgy is ki lehet jutni, ha IC-vel jössztök, hogy ha leszálltok Nyíregyházán, kiléptek a vasútállomásról, szemben az állomással (az út túloldalán) vannak buszmegállók. Legnagyobb szerencsénkre pontosan onnan indul a 8-as jelzésű busz, amely közvetlenül megáll az állatkert előtt. Azzal lehet könnyebben el lehet jutni a célhoz, és sűrűbben is jár. Ha bármi kérdésed lenne @Teegrah szólj :slight_smile:

1 Like

Nagyon köszi, ennek is utána néztem most! :slight_smile:
Sajnos a 8as buszhoz csak két évvel ezelőtti menetrendeket találtam a neten.
Szerinted ez még aktuális?
http://www.szabolcsvolan.hu/szforg/nyiregyhaza/8ny_1.htm?v
Mert ha igen, akkor ezt is felveszem az adataim közé és ha lekéssük a vasútcsatit (ami ezt a remek országot figyelembe véve előfordulhat :P) akkor ezzel megyünk. :slight_smile:

Biztos, hogy változtattak rajta:
https://drive.google.com/file/d/0Bz3xfBks4pJYNGRhczFWR1V2V28/view?usp=drivesdk
Feltöltöttem neked drive-ra, elvileg ez a legfrissebb.
A nyári időszámítást nézd. (Én már sokszor elbambultam és rossz időpontot néztem)
Arra számítsatok, hogyha leszálltok az állomás kiépítettsége (aluljáró) és a zebra miatt kell kb 5 perc hogy a buszmegállóba átérjetek.

1 Like

Jaj de aranyos vagy! Hálásan köszi a friss menetrendet! :open_mouth: Hiába kerestem, sehol nem találtam 2015-nél frissebbet! :smiley:
Már nagyon várom, hogy menjünk, kíváncsi vagyok a városra is, a látnivalókra, az állatkertre, no meg rátok! :slight_smile:

UI.: Ki is nyomtattam, hogy meglegyen, köszi még1x!

2 Likes

Van nyíregyházi menetrend app, azt ajánlom még neked használatra.

Amúgy hogy áll eddig az egész? Bujtos-tó jobb lenne mert közel van a belváros és könnyebb a közlekedés este is, mint sóstóról bejutni

@ziiu0217 ezt az appot nem ismertem, de köszi a tippet. :slight_smile:
Én is kíváncsi vagyok, hogy akkor pontosan mikor és hol lesz a dolog. Érdemes amúgy ahhoz igazítani a helyszínt, hogy pontosan mit is akarunk majd csinálni. @AlianeDark?

Én nem vagyok ismerős arrafelé, így nekem mindenképp Sóstó környéke lenne a legjobb. :slight_smile: De persze TI vagytok a házigazdák. :slight_smile:

Számomra Bujtos nagyon kint van, legalábbis a lakóhelyemtől, szóval részemről Sóstóra szavazok, de igazából az időpontban sem egyeztünk meg :frowning:

Bocsi, hogy eltűntem srácok, nem keresek mentséget, csak sajnálom. A szavazás alapján a 27-e a legjobb és őszintén az nekem is ez a legmegfelelőbb. Azért gondoltam a bujtosi tóra, mert az nekem közelebb esik, de láttam hogy szóba jött sóstó és igazából nekem az is tökéletes. Az volt a fejembe a terv, hogy kiülünk piknikezni, beszélgetünk közben esetleg elmegyünk fagyizni.
Remélem ez így megfelel és még egyszer bocsánatot kérek.

2 Likes

Tőlem nem kell. :smiley: Csak vasárnapig dőljön el a helyszín. ^^
Remélem végül a Sóstó lesz és így mi is részt vehetünk rajta.
Piknik, állatkert, dumálgatás, vasárnap szép idő lesz úgy tudom. ^^

@AlianeDark ha bármiben segíthetek, ha vinni kell valamit, vagy bármi, szólj. :slight_smile:

Ajánlanátok Nyíregyházán egyéb látványosságokat az állatkerten, a skanzenen és sóstó környékén kívül? :slight_smile: Pl belvárosban? ^^ Miket nézzünk még meg feltétlenül? (pl múzeum, templom, sétálóutca vagy akármi :slight_smile: )

Jósa András Múzeum.
Kossuth tér
A Kossuth téren van egy templom(Magyarok Nagyasszonya Társszékesegyház ,a neten így volt írva)
Így hirtelen ennyi, de még keresgélek.

1 Like

Korhatár van esetle?

Látom nem nagyon szerveződik semmi. :frowning:
Akkor ha más nem kezd el szervezni:

• vasárnap érkezünk reggel Nyíregyházára, ahonnan átmegyünk Sóstóra. Mivel a szállást csak 14től tudjuk elfoglalni, így az egész délelőttünk szabad és ott fogunk kóvályogni a tó körül, mert addig az állatkerti belépőnket sem kapjuk meg. :slight_smile:
  • vagy ebben a délelőtti (14ig) időben talizzunk, vagy pedig 15.00tól a Dzsungel hotel előtt. :slight_smile: És akkor kóborlunk, sétálunk dumálunk. :slight_smile: