TheVR Fórum

Ti meglépnétek?

Sziasztok, az a helyzet állt fent, hogy új gépet tennék össze. Már volt erről egy kérdésem, hogy alkatrészekről mit gondoltok, ami nagyjából összecsengett a véleményetekkel. Hogy ne keljen kutatni ezt szeretném:

Alaplap: MSI B450 TOMAHAWK MAX Alaplap (41.000Ft)
CPU: AMD Ryzen 5 3600 Hexa-Core 3.6GHz AM4 Processzor (gyári hűtővel!) (61.000Ft)
VGA: GIGABYTE GeForce RTX 2070 SUPER WINDFORCE OC 3X 8GB GDDR6 (190.000Ft)
RAM: Patriot Viper 4 Blackout 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz PVB416G360C7K (32.500 Ft)
Táp: FSP Hyper M 600W Modular (PPA6003800) (26.200Ft)
Ház: Zalman S4 Plus (14.300Ft)

azóta plusz utána néztem és a táp lesz más Seasonic Focus Plus 650W Gold
a ház SilentiumPC Signum SG1V EVO TG ARGB (SPC248)
a ram marad vagy valami 3200Mhz RGB lesz ezen még gondolkodok, hogy akarom egy a világítást vagy nem 3200 ből az egyik HyperX kit vagy Corsair Veg. RGB ramok közül választanék.

Alapvetően nem sürgős a vásárlás, viszont az előző gépem, ami hát nem a leg időtállóbb és márkásabb most nagyon jó áron el tudnám adni.

Én megvártam volna a novembert a gép vásárlással mivel akkorül venném Cyberpunk meg szép, illetve az új AMD procik új Nvidia VGA-k miatt árcsökkenés akár azok mellett döntenék nyilván ár/érték arány szempontból.

Ti, hogy döntenétek eladni most és behúzni a nagy pénzt, vagy eladni később akár 30-40k-val kevesebbért és esetleg új procival vagy vga-val indítanátok az új esztendőt vagy az árak amúgy is lemennek a mostani alkatrészeknek addigra, hogy kb nem lenne különbség?

Remélem érthető a szituáció, köszönöm

Ha most jó áron tudsz szabadulni a régitől, akkor vedd az újat. Esetleg VGA-ből vegyél valami kissebbet átmenetinek és akkor azon kevesebb az “amortizáció” ha kijön az nextgen.

3 Likes

Szerintem is ha jó áron el tudod adni a jelenlegi konfigot akkor megérné , nem hinném hogy november körül olyan nagy árcsökkenés lenne , ha ki jön az új generácó akkor is kell pár hónap mire lecsökken az ára.

3 Likes

HA vársz, hogy kijőjjön az újabb ez meg újabb az, akkor sosem veszel gépet :slight_smile: Mindíg lessz valami ami “most fog kijönni” … Ez egy ilyen hobby :slight_smile:

1 Like