Trónok Harca fanok ide gyűljetek!

Na, hiába keresem, nincs meg ez az elcsábítós, szerelembe esős rész. Pedig valahol tuti, olvastam egy inglish oldalon.

Egyébként elgondolkodtatott a dolog. Mert ha jól tudom, később utána valahol egész szép mészárlást rendezett, és arról sem írnak, hogy ez a “szerelem” fennmaradt volna (és nem hiszem, hogy pont Őfelsége miatt nem). Ez elég szomorú múltra enged következtetni így felületesen is, ha valóban egy töredéke is igaz annak amit olvastam vagy amire emlékszek. Azt meg tudjuk, milyenné válik az ember, ha összetörik a szívét. Csak az Ő esete ennél komplikáltabb.

Én még mindig azt mondom, hogy egy igen összetett karakterről beszélhetünk a Király személyében. És nem hiszem, hogy ne lennének érzései. Bár 12 ezer év után mit várunk Tőle? Nyilván sokat látott már. Talán pont az lenne a fura, ha ennyi idő alatt nem vált volna hasonlóan rendíthetetlen és rejtélyes személlyé.

Az Éjkirály, akit mi ismerünk, a 6. évad valamelyik részében lett “létrehozva”. Nem tudom pontosan, hogy melyik, de ez mindegy most. A lényeg az, hogy ő az “eredeti” Éjkirály, aki az Elsők és az Erdő Gyermekei harca miatt lett létrehozva. Ő irányítja a White Walkereket és a többi élőhalottat is. A másik, akire ti gondoltok, aki az Éjjeli Őrség 13. parancsnoka, annak semmi köze nincs hozzá, ugyanis a falat pont az átváltoztatott barátunk miatt építették fel és az Éjjeli Őrség csak utána jött létre, szóval semmi kapcsolat nincs nagyon a kettőjük között. A parancsnoknak nem tudom a nevét 100%-osan, de ha igaz pár videó, amit a neten láttam(pl Wun-Wun egyik videójából), akkor ő az Alkonykirály, aki beleszeretett egy “Más” nőbe, aki miatt később több dolog is kialakult egy csomó helyen, de most nem ez a lényeg.
Röviden: Az Éjkirály, akit a 6. évadban láthattunk átalakulni és az Éjjeli Őrség 13. parancsnoka nem ugyanazon személyek. Teljesen (remélhetőleg) különböznek egymástól. Ami közös lehet bennük, az maximum a nevük.
A mi kék Éjkirályunknak angolul Night King a neve, az Éjjeli Őrség 13. parancsnokát pedig Night’s King-nek hívják.

Szerintem itt azért nem mondanak túl nagy hülyeséget ezzel kapcsolatban.

Ez az Éjkirály valami hasonló lehet, mint a Mass Effectben a Reaperek :face_with_monocle:

@lengyelb

Most kaptam agyhalált !
:joy::joy::joy:

Ez feldobta a napom.

Az érzés, amikor teljes erőbedobással nekiugrasz egy rajznak, aztán ráébredsz, hogy egyébként r*hadtul nincs energiád mára hozzá, hogy normálisan haladj vele, vagy befejezd.

Ezért a Király kivégezne. :’)

Attól függ melyik király. :smiley:

@guenhwyvart Eleinte az Éjkirályra gondoltam, de aztán eszembe jutott, hogy nála egy ‘csöppet’ más a helyzet.
Mondjuk attól függetlenül, előtte még megölhet. Kilátástalan sors. Nem tudom, hogy végezném. :smiley:

Aki ennyire bírja, mint te, azt biztos nem bántaná :slight_smile: Te lennél a portré festője. :smiley:

Fantasztikus! Akkor csak azzal kell vigyáznom, hogy ne kerüljek idegen kézre. :smiley:

Lehet hogy csak én érzem úgy, hogy ez a sorozat is el lett cseszve? Amolyan hálivúdi filingje van már, az öreg vajon így írta volna a storyt? Egyeztetni kellett vele, vagy nem, ha meg igen, akkor áldását adta? Vag yhogy van ez?
Kérdem én a sorozat kedvelő, de nem fanatikus.
A fanaticsik tudják rá a választ?

Találtam egy cuki kis montázst.

:open_mouth:

Kérdés:

Van néhány ismerősöm, akik szerint a Mások és a Királyuk elég jellemtelen, érzéketlen. Míg a könyvben még az is érzékelhető volt egy jelenetnél, hogy van humoruk, illetve, hogy lenézik az embereket (ugye ez önmagában egyfajta érzelemből fakad). Ahogy halad tovább a sorozat, úgy a nagyobb momentumoknál se igen látni azt, hogy bármit is éreznének, pl. amikor Viserion is az Éjkirályé lesz (bár én másféle érzelmet láttam ott, amikor megérintette, mint amit sokan várnak).

Szóval a kérdés, mennyire látjátok úgy, hogy a Mások nem csak agyatlan zombik, hanem éppenséggel van jellemük, esetleg valamilyen mértékben (ha ez kicsi is vagy aligha látható/egyáltalán nem) éreznek (vonatkozik a kérdés az Éjkirályra is). A Sorozat kicsit kifacsarta őket.

Bónusz: Arról esetleg van elképzelésetek, hogy pl. a Király mit csinált egész idáig?

Én úgy képzelem el őket es úgy gondolok a Másokra, mint egy eszme/jellem fizikai reinkarnációjára. Szóval kicsit olyanok, mint a robotok. Intelligensek, tudnak gondolkodni, de a cél motiválja őket. Én örülnék ha ilyen lehetnék :smiley: nem állnának az utamba a téves gondolatok /érzelmek.

Én kicsit tárgyalgattam öcsivel és úgy tűnt, hogy azok, akik gyermekek voltak, s az Éjkirály közvetlen változtatta át őket, sokkal karakteresebbek, intelligensebbek mint azok, akik mondjuk meghaltak, és úm. “feltámasztották” őket. Mintha utóbbiak csak parancsokat követő testek lennének, amíg azok, akik közvetlen a Király érintése által lettek White Walkerek, még megőrizték jellemük, személyiségük, de ugyanúgy az Éjkirály céljaiért küzdenek - ami az övéké is, nyilván.

Én Benjen bácsira lennék kíváncsi. Ő meghalt, hideg és kék a szeme is szóval ő is egy Más, viszont neki van saját akarata, jelleme, stb, szóval ebben lehet valami, hogy a többiek csak a Király uralma miatt ilyen érzéketlenek.