Trónok Harca fanok ide gyűljetek!

Ki lesz az új király/nő

• Havas Jon
  • Daenerys Targaryen
  • Sansa Stark
  • Tyrion Lannister
  • Arya Stark
  • Theon Greyjoy
  • Samwell Tarly
  • Gendry Baratheon
  • Tengerjáró Davos

0 egyedi szavazat

Hol marad Meleg Pite? :face_with_raised_eyebrow: :joy:

Bran-t azért még hozzáadnám a listához,mert szerintem például ő : - D

Pont ugyan ezt akartam írni :smiley:

Spoiler

Két tippem lehet erre a befejezésre.(Nem jött át)

1. Az írók rokonai nagy összegben fogadtak bran-re.
  2. A fogadó irodák megfelelő emberi megkeresték az írókat egy pöcs levágás lehetőségével.

Végignéztem, sokszor szinte szenvedtem, h ne ez történjen, régebben az előző évadoknál is volt bennem ez az érzés de most teljesen más érzelmek társultak mellé. borzasztó élmény volt az előzmények után ezt megélni. nagyon felháborít, nem is igazából elkeserít, Igaza van Pistinek, ez már nem lesz újraforgatva, hacsak nem 20 év múlva. de ezt elkönyvelheti az HBO az egyik nagy bukásnak, amit valaha elkövetett, Remélem a könyvek megjelennek még az író halála előtt és lesz méltó befejezés, mert ezt nem tudom még talán befejezésnek sem nevezni, TÖNKRETETTÉK, A FÖLDIG ROMBOLTÁK AZT AZ ÉLMÉNYT AMI EGY HATALMAS KATARZISSAL ZÁRULHATOTT VOLNA, de így ezek után még az előzmény sorozatokra sem vagyok kíváncsi és valahol legbelül (lehet ez magyar vér) de azt kívánom, hogy csinálják meg valamelyik előzménysorozatot amit berendeltek, és azon anyagilag is bukjanak legalább annyit amennyit ezen az utolsó évadon ebben a formában nyertek, KIÁBRÁNDÍTÓ VOLT EZT VÉGIGNÉZNI, ROSSZUL ÉRZEM MAGAM,

Mi a gond?

Nekem a fő problémám az utolsó résszel, hogy nem volt igazán váratlan benne. Talán annyi hogy ki került a trónra, bár az sem teljesen, a többi esemény meg konkrétan látható volt már az évad eleje óta.

HBO meg a legnézettebb műsorát csinálta meg, amiről évtizedekig beszélni fognak, akinek tetszett, azért, akinek nem, azért de így is úgy is filmtörténeti legenda lesz ez a sorozat.

Engem is a király megválasztása lepett meg. A többit elfogadtam. Szerintem a legnagyobb színészi alakítást Drogon mutatta meg, amikor meghalt az “anyja”.

A fő probléma, hogy a D&D dinamic duo nem író. Ez az 5. évad óta kristálytisztán látszik gyönyörű lejtmenetben. Itt félre értés ne essék, nem azzal van probléma, hogy kit vagy kit nem írnak ki hanem ahogyan prezentálják azt. Az utolsó két évadban kvázi minden karaktert alárendeltek a saját céljuknak, ők kvázi kigondolták (Martin papa súgott esetleg valamit), hogy mit akarnak és arra terelték az eseményeket, ha tele volt logikai bukfenccel ha nem. Márpedig ha csak bábként használod a karaktereidet következetes építés nélkül ilyen szép kis ingyen pofonokba futhatsz bele.

Az HBO meg elvileg berendelt tőlük 2x10 részt, amiből vállaltak 13-at. Itt legalább a saját korlátaikkal tisztában voltak, de az hogy az a 13 epizódot is kitömik hatásvadász fillerekkel már már elég sok időt el vesz az aktuális történetmeséléstől.
Itt az egy dolog ha éppen ők olyan fordulatokat szántak amilyeneket akartak, akkor is illendő lett volna kifejteni a dolgot rendesen, nem pedig szimplán wanna be wtf momentekként eladni.

Az meg egy másik dolog, hogy a rengeteg (Martin által) felvetett teóriát, legendát, misztikumot várhatóan nem tervezték elvarrni, megmagyarázni, de hogy ennyire hidegen hagyni… a Night King és seregét egy homály CGI orgia keretében egy rész alatt mellékszálként katapultálni, mikor a sorozat egyik kezdő motívuma és fő premisze, már a nagyolás határát súrolja felülről.

A logikai bukfencekbe - főleg az uccsó két évad során - már nem is érdemes belemenni, de arra fogni hogy ez fantasy meg eposz is marha nagy szemellenzés. Teljesen mindegy mi a műfaj, az adott világnak mindig vannak szabályai. Olyat nem csinálok, hogy lemészároltatok az egyik részben egy sereget majdnem nullára, majd a következőben megint ott vannak szép számmal. Mikor egy felhők felett is repkedő lény nem szúr ki egy nyomi szikla mögött állomásozó hajóhadat, hagyja magát egy db túlméretes nyílpuskával kioffoloni, majd kövi részben lazán feléget több százat belőle. De ezek felett még mind mind szemet lehetne hunyni ha a követő cselekmények indokolnák és magyaráznák (jobb esetben).

Olyanokat produceri/írói alapismeretek tantárgy elvégzése nélkül sem csinálok, hogy karaktert súlyos perceken át bollywoodi módon lekövetek, mert ha már megépítettem a díszletet bontsam is rá, de a következőkben az általa átélt sokkot kukázom, majd a főszereplő halálára fele ennyi screentime-ot sem hagyok, mert ott nincs ennyi díszlet és statiszta rombolási lehetőség csak egy nyomi CGI sárkány.

Ezek még csak alulról karolják azokat a hiányosságokat, mondhatnám ürességet amit éreztem a 8. évad során. Nem is merek belemenni olyan bagatell karakterlezárásokba mint Varysé, akinél a korai évadokban csak pilláztam, hogy basszus ki is ez, mit akar, milyen durva kapcsolatai vannak és nem beszélve milyen jó a színész maga, majd pár perc alatt off.
Dany flipjénél még a Nolan féle Harvey “Two-Face” Dent is nagyságrenddel jobban vászonra vitt fordulat jóval kevesebb időkifejtési lehetőséggel. Persze Daenerys is megkapta a magáét bőven, láttuk hogy határozottan képes kemény döntéseket hozni, de mégis egy olyan karakterként élt bennem akit felhasználtak, megerőszakoltak, becsaptak és ennek ellenére simán bebörtönözte a saját “gyerekeit” egy egy ártatlan halála miatt. Majd utána lemészároltatnak vele több tízezer civilt, gyereket és újfent elmondatják vele, hogy az ilyeneket meg kell menteni a világ többi részén is. Wha?

Sajnos az ilyen “elnagyolásoktól” hemzseg a széria vége. A történtek után olyan fapofával érkezik Jon, mit mikor az első évadban vett búcsút, Dany megölésének terhe sehol nem látszik rajta, legalább 2 perc screentime-ot szánhattak volna erre. Az Arya-ra épített 5. részes bontás is kvázi elpárolgott, azok az “epic” felvételek amiket ráraktak, a rész végi fehér ló/kilovaglás kb el is lett felejtve a következő részre, majd olyan nyugalommal beszélt mintha ez meg sem történt volna. Kérdés mi célt szolgált, sajnos inkább hatásvadász jelleget és ebből elég sokat láthattunk az évadban.

Részemről a “végjáték” nagy mértékben elüt a korai évadokban megismert sorozattól és nem a jó irányban. Itt még egyszer kifejteném, nem rinyáról van szó, hogy ha így meg úgy lett volna sem lenne jó, bármit csinálnak lesz aki szidja stb… szimplán a sorozat, ami a karakterekkel vezette a történetet és ehhez fűzött fordulatokat teljesen átfordult ennek ellentétére és az előre kigondolt fordulatokhoz rángatta a karaktereket. Ez gyakorlatilag önmaga lesz@rása, annak amiért mindenki úgy megkedvelte a sorozatot.

Szerintem összességében kibaszott szar lett a befejezés. Az éjkirály lezárás még oké volt, de az utolsó két rész förtelem. Indokolatlanul, logikátlanul kezd el cselekedni mindenki.

Volt a 8 évad során bármi jelentősége amúgy, hogy Bran lett a 3 szemű holló, vagy mi a tököm? Kisújj leleplezésén kívül mi jelentősége volt?
Még, hogy az övé a legjobb történet… Inkább a legjelentéktelenebb. Amikor az ő történetszálát vitték tovább az előző évadokban akkor is alig vártam, hogy más szálra kapcsoljanak, hidegen hagyott.
Havas Jhon származása igaz, hogy így derült ki, de végül annak se lett semmi jelentősége…

A korona öröklésének eltörléséről meg annyit, hogy ez így mégszarabb lesz majd a jövőben. Az lesz a következő király aki manipulálni tudja az embereket, akinek sok pénze és befolyása van.

Ami még jól mutatja, hogy minden kezdődik előrről, hogy újra veszik fel a hitelt, eladósodnak, mint az elején.

Pedig Jon származásának igencsak nagy jelentősége lett, mert ez adta meg az utolsó lökést Daenerysnek a zsarnokság felé vezető úton, amikor rájött, hogy van egy jogos ellenfele, akit ráadásul szeret a nép. Neki innentől csak a megfélemlítés maradt.

Paródiának jó volt a befejező rész, amúgy meg egy nulla volt. :smiley:

Egyetértek, nagyon is jelentős lett. :slight_smile:

Ettől még számomra is egy hatalmas csalódás az elmúlt 2 évad. Bár nekem az előző alatt már kifulladt és meghalt a sorozat. Ezt a befejő szezont már kb. úgy néztem, mint anno a Dallast… Rohadtul nem érdekelt, de ment. Illetve azért 7-8 év után mégiscsak volt bennem egy kíváncsiság, de semmilyen érzelmi reakciót nem tudott már belőlem kiváltani. Dühös sem tudtam lenni az idegesítő, logikátlan, kapkodásokra, az ötlettelen, COD szintű párbeszédekre, egyes karakterek méltatlan semmilyenségére. De pozitív élményt se sokat kaptam, örömet sem tudott okozni…
Mondjuk nekem pont tetszett Daenerys “leépülése”, annak volt egy viszonylag jó íve. És az előző részben egyszer-egyszer elég hatásos és hangulatos volt ahogy el-el csípték a polgári lakosságra zúduló háborús mocskot. Ott voltak jó pillanatok.

Örülök, hogy vége lett összességében. Ennél rosszabb már legalább nem lesz.

Na. Pontosan ezt mondom én is mindig indoknak, ha valakinek azt mondom, hogy problémák voltak. A könyv és a sorozat is azzal kezdi egyből a legelején, hogy a holtak a Falon túl elkapják az Őrség tagjait és a megmenekült ember (nem ugyanaz a könyvben és a sorozatban) azt mondja, hogy White Walkert látott. Ezután ne mondja nekem senki, hogy a fő történetszála a dolognak nem az Éjkirályos rész…

Illetve, a logikai bukfencek. Ez a másik, ami miatt számomra valahogy a 4. résztől nem kánon az egész. Láttuk, ahogy a dothrakiak nekimentek a holtaknak, alig jött közülük vissza valaki. Ezt Benioff meg is mondta a 3. résznek az Inside the Episode részében 2 perc 4 másodpercnél, pontosabban itt: https://youtu.be/ZJ1yC3yESLQ?t=124
A makulátlanok ha jól rémlik, akkor kint maradtak mind és csak Féreg ment be a várba. Tehát nem értem, hogy ezután hogyan tudtak respawnolni vagy valami…

Bran meg hát, lol… A legjelentéktelenebb karakter volt az egész sorozatban, akinek csak annyi haszna volt, hogy Jonnak megtudjuk a származását (amit pedig vártam, hogy valaki megemlítse Tyrion tárgyalásán…), illetve hogy Kisujjtól megszabaduljunk és kb ennyi.

image
Így is felvették?

image
Kitt sminkes lett :slight_smile:

Az előttem hozzászólók tökéletesen leírták a dolgokat. Ez az utolsó két évad jól el lett baszva, inkább az utolsó. Ami Dany-t illeti én már az elejétől neki szurkoltam. Én azt sem értem, hogy Danyben miért jött elő a hirtelen fölényeskedés, a beteges uralkodási vágy (talán már a 7. évadban is). Johnnal ketten fel tudták volna támasztani a Targaryen házat. Ismétlem egy olyan házról beszélünk akik majdnem 300 évig uralkodtak és Johnnak sem (mondjuk azt megértem mert csak utólag tudta meg, hogy az) és Danynek sem fordul meg a fejében, hogy a családja örökségét tovább kellene vinni. Max John lett volna a király, Dany meg a dragon királyné, egész westeros urai, ketten, targaryenek. Mi kellhet ennél több? A szerelmeddel uralod a világot, van egy sárkányod és az elbukottnak hitt nemes házad feltámasztod. Még 1x szerintem Dany uralkodási vágya logikátlan, abból a szempontból, hogy nem érdekli a Targaryen ház jövője. Nálam már itt bukik a sorozat teljesen…

Sosem érdekelte a Targaryen ház jövője, önmagában ezt már réges rég elengedte. Ő “A megmentő” akart lenni, mindenkié, bármi áron. A történelem legnagyobb zsarnokai mind mind “megmentők” voltak a saját, és jó ideig a saját népük szemében is.

Szerintem pont az ő változása a legkevésbé rossz része az utolsó évadoknak.

Jont (nem John…) pedig aztán főleg hidegen hagyta a Targaryen ház, neki semmit nem jelentett, akkor se amikor megtudta. Ő Stark, aként nevelték, akkor is ha csak egy “havas” volt.

Szerintem itt sokakat nem az zavart, hogy ki milyen “véget ért” hanem az erőltetett és ami bosszantóbb a sokszor értelmetlen cselekmény sorozatokkal, amik nem elvarják a szálakat, hanem egyre több hülyeséget szülnek ahogy az ember tovább gondolja őket.

Csak az utolsó részből:

1. Jon leszúrja Danyt-t, ez még érthető is lenne a lángtenger után.
2. Jön Drogon a sárkány, aki közvetett bizonyítékok alapján azonnal ítélő törvényszékként elítéli lefújja a trónt Kemotox-szal.
3. Majd elrepül Dany holttestével, de kitudja hova?!
4. Jon elmeséli mindenkinek holttest hiányában, hogy bizony Ő ölte meg a hosszúnevűt. Miért?
Nem érdekes, seklit rá!
5. Kihozzák a fogolyként tartott és tanácsosként már egy párszor leszerepelt Tyriont a tömlőcből, aki felvezeti hogy tegyék a trónra Brent, mert övé a legjobb “sztori”.
De akiről igazából a kutya nem hallott a 7 birodalomban semmit sehol, mert sehol nem csinált igazából semmit.
Ezen túllendülve megállapítják hogy milyen jó hogy nem tud majd utódot nemzeni, mert akkor majd megint a urak választják meg az új uralkodót, szóval a legbefolyásosabb és legvagyonosabb emberek tesznek meg valakit a következő alkalommal.
Mindenki elégedetten bólogatva Aye!
6. A Stark ház köszöni szépen az Északot, mert csak.
Éljen Bren a 6 birodalom ura!
7. Megállapodnak a töketlenekkel, hogy Jont elküldik Északra vissza az őrségbe, ahol igazából a legjobb haverjai vannak, illetve kicsit délebre haza mehet ebédelni néha. Mert különben háború lenne a töketlenekkel.
8. Ezek után fogja magát az összes Dotraki és hajóra szálva haza csorognak.
9. Szürke kukac kiadja parancsba a mogyorótlan seregnek, hogy most akkor ők elhajóznak Naarth-ba.
10. Ha Dany maradék serege szétválik kettőbe, majd visszahajóznak a világ másik szegletébe, akkor Jon minek is van a fal túloldalán?
11. Arya akiről nagyjából talán szobrokat kéne lassan emeljenek lakosok, gondol egyet majd felcsap Kolumbusz Kristófnak, megy és felfedezi Indiát vagy mi is legyen a nagy víz túloldalán. Gadry féle románcból nem lett semmi.
12. Leül az új tanács megbeszélni a legsürgősebb munkálatokat, amik kimerülnek abban hogy előbb bordéjt vagy kikötőt állítsanak helyre, valamint hogy mekkora hitelt vegyenek fel ismét a korona terhére.