Trónok Harca fanok ide gyűljetek!

Nem tudom tudtátok-e, de a Tyriont játszó színész (Peter Dinklage) egyik legjobb barátja a Lena Headey (Cersei). A rendezők Tyrion szerepére kifejezetten Peter Dinklaget akarták és ő protezsálta be Lenát Cersei szerepére. :smiley: Vicces azért, hogy a valóéletben milyen jó barátok, a sorozatban pedig mennyire utálják egymást és ilyen jól el is tudják ezt játszani.

Ezt csak így itthagyom. :smile:

Az igazat megvallva, én is az elmúlt napokban lettem végleg legyőzve - és egyben rávéve arra, hogy elkezdjem nézni a Sorozatot. Egyébként nagyon tudok ódzkodni a Mainstream dolgoktól, épp ezért éveken keresztül kerültem (amennyire lehetett) a GoT témát és Világát.

Jól emlékszem, valahogy beleakadtam egy képbe az Éjkirályról - akkor nem tudtam, hogy Ő is szereplője a Trónok Harcának, úgyhogy boldogan megmutattam a többieknek, milyen dögös pasit fogtam magamnak. Aztán gúnykacaj hangzott fel és rögtön letámadtak, hogy ez már az első lépésnek bizonyul a GoT felé. Na mondom, azt süthetitek! - Kínosan elzárkóztam a kialakult szitutól és szóra se méltattam a Karaktert (na jó, őt igen), meg az egész művet.

Most ott állok, hogy a Hetedik évad néhány kulcsmomentumát már tudom, de az első részeket rágom. Illetve azon agyalok még emellett, hogy érdemes-e előbb elolvasnom a könyveket, esetleg itt-ott párhuzamosan haladva a Sorozattal, nem-e túl problémás? Nem vagyok az a szabadidőben dúskáló ember, és néha több esélyem van Könyvhöz jutni, mint Sorozatot nézni.

És természetesen, az ismereteim ellenére még mindig,
Éljen az Éjkirály! :wink:

Szia
Szerintem érdemes olvasnod a könyvet. Én sokszor vagyok úgy, hogy egy könyv után már nem tetszik a film, de itt nálam más érzés alakult ki. Olyan a könyv és a sorozat kapcsolata szerintem, mintha két párhuzamos dimenzióban lennének. Hasonló események történnek csak mással, vagy valaki meghal, valaki nem, de nagyrészt követik egymást. Persze a könyv jobb, mint a sorozat, de ettől még jó tovább nézni ugyanúgy.

Én utálom az Éjkirályt. :-/ Az az érzelem mentes nézés totál kiakaszt…

@guenhwyvart Én általában azért is ragaszkodok a Könyvekhez, mert ezeket olvasva bizonyos téren a te fantáziádra van bízva, mit hogy képzelsz el (vagy éppen kit). Egy Film meg végül is mindent eléd tár, aztán túl sok lehetőséged nincs. Az van, ami ott van.

Az Éjkirállyal kapcsolatban pedig akkor nem értünk egyet. Őszintén szólva engem az első pillanattól rabul ejtett a tekintete. Ne kérdezd, miért. Büntetendően hatásvadász - úgyhogy engem már csak azzal is behálózott, restellem, de az én esetemben érintés se kellene ahhoz, hogy szolgálni akarjam. : )
Egyébként nem vagyok oda a kék szempárokért (persze ez nem azt jelenti, hogy ha valakinek kék a szeme, kiutálom), de akkor bennem lehet a hiba, ha megláttam azokban a valami különlegeset, amit egyébként nehéz körülírni, úgyhogy meg se próbálom. Nagyon titokzatos figura az Éjkirály. Tudtommal egy szót sem szólt még, ami ritka, mert amíg más főgonoszokról legalább annyit tudunk, milyen jellemre (pl.) és több háttérinfó ismeretes, úgy Őfelségéről (úgy tudom és eddig láttam) ez nem mondható el. Pedig annyira szeretnék már egy komolyabb jellemábrát felfesteni róla, ahogy ez általában jellemző rám. Viszont kevés a támpont, így a tekintetre és mozdulatra hagyatkozok, ill. a tettekre.

Aztán lehet, hogy átok ül rajtam, mert egy brutális hóviharban születtem meg annak idején, és így ér utol a végzet. :’)

Én úgy tudom az Éjkirály nem olyan gonosz, mint a filmek többségében. Ő egy eszme úgymond, neki az a célja, hogy végezzen a Targarienekkel és a sárkányokkal. Sok teória szerint minél erősebb lett Dany és a sárkányok, ő is annál erősebb lett. Emiatt furcsa elképzelnem, hogy vajon mit csinálhatna akkor, ha győzne. Ez nincs kifejtve és szerintem nincsenek is eziránt céljai. Neki csak az a lényeg, hogy legyőzze az ellenségeit.

Hát elég érdekes, téli csaj vagy a sötétség és a hideg vonz ezek szerint. Én Jonéknak drukkolok és a jónak, látszik is, hogy nyáron születtem. :smiley:

Van amúgy még valaki a fórumtagok közt, aki az Éjkirálynak drukkol? :smiley:

Mintha Jon Snow nem északi lenne. :smiley:

Hát nem :smiley: Jon Targarien, akik kicsit sem északról származnak. :smiley: Amúgy őt úgy értettem, mint a jó képviselőjét, ő a tűz isten kegyeltje ráadásul, nem véletlen támadt fel.

Ahogy én tudom Targaryen és Stark. :slight_smile:

Igen, de az apja Targaryen. :smiley: A vezetékneve is Targaryen, nem Stark. De most ebbe felesleges bele menni, mindenki tudja, hogy értettem, amit írtam.

Na de az anyai ág alapján “északi” is. :wink:

Igen, de lényegtelen. Feleslegesen kötekedsz csak. Alapból nem a származására értettem, amit írtam, hanem az erkölcsére.

Remélem megértitek egymást, nem szeretném ha félreértenétek egymást!

Én semmiképpen nem kötekedésnek szántam. :slight_smile: :v: #nooffense
Amennyiben a hozzászólásom sértő volt törlöm.

Én úgy tudom az Éjkirály nem olyan gonosz, mint a filmek többségében.

Örülök, hogy így vélekedsz. Én se szívesen nevezem gonosznak, de szerintem Ő az, akit inkább ebbe a kategóriába sorolnak a GoT rajongók ill. azok, akik kevésbé szimpatizálnak vele. Az Ő nézőpontja is egy nézőpont, én nem tartom romlottabbnak (?), mint bármelyikét. Már eddigi ismereteim szerint.

Az pedig tényleg érdekes alternatíva lenne, ha ő kerülne ki győztesen a harcból. Eléggé elszomorítana, ha a halálával végződne ez az egész. Sőt… szerintem - hajlamos vagyok rá, nagyon a szívemen viselem a fiktív szerelmeim sorsát :smiley: - teljesen kiakadnék.

Mondjuk valahány ismerősöm azt mondja nem hiszi, hogy megölnék, mert azzal rengeteg mindent felborítanának a készítők. Előbb képzelnek el valami visszavonulás félét, mint sem Őfelsége halálát. Én pedig remélem, hogy igazuk van!

Hát elég érdekes, téli csaj vagy a sötétség és a hideg vonz ezek szerint. Én Jonéknak drukkolok és a jónak, látszik is, hogy nyáron születtem.

Én jól bírom a nyarat. A forróságot. Ahogy az Éjkirály, úgy én is rendelkezem elég rezisztenciával a hőséggel szemben, de a télért nagyon oda vagyok, és az éjszakáért. Nem is csoda, hogy nap közbe ritka vagyok ébren, mint a fehér holló. Csak a napi teendők és munka miatt kell néha kirángatni a párnák közül.

Ezek szerint meg viszonylag jó nyarad volt, nemde? Fantasztikus frontokkal! :smiley: Nem volt hét, hogy ne akart volna széthasadni a fejem.

Van amúgy még valaki a fórumtagok közt, aki az Éjkirálynak drukkol?

Elég szűkös kis sereget tudna beválogatni közülünk a Király, úgy érzem…

Bónusz, mert miért ne? :heart:

Amit tudok az Éjkirályról!
Egy ember volt (nem tudom melyik házból) akit az “erdő gyermekei” teremtettek, mikor az “elsők” háborút vívtak ellenük. Egy sárkányüveget szúrtak a szívébe és bekékült a szeme!

Én őrülnék neki ha kiderülne a motivációja!

Igen, azt a jelenetet én is láttam. Illetve angolul olvastam róla ezt-azt. De lényegében ennyi. Elvileg közel 12 ezer éves most Őfelsége.

Ez a videó talán választ ad pár kérdésre, de nagyrész teóriákkal van tele. A csatorna többi videójában is vannak egész jó teóriák. A videó szerint és az internet nagy része úgy gondolja, hogy az Éjkirály egy Fekete ruhás őr volt, aki elcsábított egy Női Más.

Megtaláltam a csatornát, de nem mertem elkezdeni. Úgy voltam vele, ha már így is jött-ment spoilerekkel tömöm a fejem mielőtt konkrét elképzeléseim lennének a dolgokról, addig fölösleges ebbe is beletenyerelnem. Szeretek önálló nyomozásba kezdeni.