Tudatlanságból elkövetett faggatózás!

Sziasztok! Tudatlanságomból fakadóan és mert a google-ba vagy nem találtam értelmes leírást, vagy csak én vagyok buta a témához.

De adott egy MSI B150M Bazooka plus alaplap.
Egy Raidmax RX-735AP[R] Táp.
i3-7100 és egy 1050TIami mellett van 8 GB ram.

Na már most, a kérdésem arra vonatkozik, hogy Elméletileg a tulajdonomat fogja képezni egy 2080-as videókártya amit ajándékba kapok. Minek után a procit is meg kéne dobni. Na megy amúgy is.

Ebben kérnék egy kis segítséget.
A legolcsóbb kategoriától Felfele.
Én amit eddig kinéztem a jelenlegi információk alapján i7 6700k.
De inkább a hozzáértőket kérdezném meg !

i3?
Ebbe a platformba nem érdemes pénzt ölni, ha nincs pénzed Ryzenre váltani, add el a 2080-t és vegyél helyette egy 2070 Super-t, és új processzort, alaplapot és memóriát.

4 Likes

Igen. i3. Elirtam bocsánat.

Nem kell bocsánatot kérned, lényeg hogy az eredeti posztban kijavítottad :slightly_smiling_face:
Szóval akkor érthető hogy mit kell tenned? Egyszerűen nem éri meg 6700K-t venni, lassú, és régi.

1 Like

Értem én persze. De sajnos egyben nekem az alaplap, proci, ram kombó váltása, nagyon költséges lenne. Mivel ez is egy nagy váltás volt az elődhöz képest.
:slight_smile:

Hát ha eladod a 2080-t kijöhet simán. Szerintem az lenne az okos lépés.

3 Likes

2080 mellé semmi nem elég ebben a buildben. Analógia:

Ahogy @marcimine írta, vagy a build ajánló alapján köré építesz egy konfigot, vagy eladod és az árából csinálsz egy komplett új gépet.

4 Likes

Imádoooooom XD @medvemacko te vagy a mai napom sztárja :smiley: :+1::+1::+1::+1::+1::+1::+1::+1::+1:

2 Likes