Túl halk mikrofon

Sziasztok, gondoltam megkérdezem itt is, mert már jó pár helyen utánanéztem és nem nagyon találtam rámegoldást.

Szóval a probléma az lenne, hogy TS/DC/Felvett videókon nagyon halk a hangom, hiába boostolom fel 30db-el még akkor is maximum úgy szól mint normálon, viszont így meg nagyon zajos/rossz minőségű. Ha csak 10-esre boostolom, hogy ne legyen akkora nagy zaj, a srácoknak még így is boostolniuk kell +15-20-at, hogy legalább halljanak…

Próbáltam több mikrofonnal is, a headsetem egy nem annyira márkás 4tech, viszont próbáltam egy drágább fajta USB-s mikrofonnal is (auna). Próbáltam előre hátra dugni jackbe, semmi változás. Legfrissebb driverek vannak. Javításokat, konferencia módokat is próbáltam, de ha maxra rakom akkor is halk, hangosabb, de még így is halk, és ugye boostolva nagyon háttérzajos meg alap zajos. Nem hinném, hogy annyira szar lenne az alaplap, hogy ilyen problémái lennének. Próbáljak letölteni valami equalizert? De gondolom ha más program boostolja akkor is zajos lesz. Realtek HD Hangkezelőben is szinte ugyanazok a beállítások vannak mint a rögzítőeszköz tulajdonságaiban, de ott is próbálgattam és ugyanaz volt az eredmény.

Gépem adatai:
Alaplap: ASUS B150M PRO GAMING
CPU: i5-6500 3.60 GHz
RAM: 8GB DDR4 2400 MHz
VGA: GTX1050 Ti OC 4GB
HDD: 1TB WD
SSD: 120GB Kingston

Úgyhogy ha bárkinek bármi ötlete van azt szívesen kipróbálnám. :space_invader:

Egy külső usb-s hangkártyát próbálnék ki, és akkor megtudnánk, hogy az alaplap-e a ludas