TV Tuner

Sziasztok!
Esetleg lenne-e köztetek olyan aki egy tv-tuner problémában tudna nekem segítséget nyújtani.
Az alap probléma.
Adott egy idős bácsi akinek megrögzött vágya a PC-n tv dolog.
Eddig win7-et használt egy winfast tunerrel ami tudta a sima kábel tv vételét minden gond nélkül.
Eljött az idő a gépfejlesztésnek amivel muszáj volt a win10 de azzal a winfast tuner nem hajlandó működni.
Helyettesítettük egy avermedia volar hd 2-es tunerrel csak sajnos ezen tuner nem képes csak és kizárólag a földi dvb-t adások vételére a sima kábel tv-re nem.
ennek helyettesítésére kinéztünk több másik avermedia terméket melyek talán megfelelnek a feladatra nevezetesen : Avermedia AVerTV Hybrid Volar HD - H830
Avermedia AVerTV Hybrid Volar T2 - H831
Avermedia AVerTV Hybrid Volar Q
Ha már mindegyik hibrid véleményem szerint helyt kell állnia bármelyik típusnak.
Esetleg lenne-e valakinek tapasztalata a fent említett eszközökkel ilyen jellegű felhasználásban, vagy bármilyen más eszközzel ami hasonló árkategóriában van és ilyen felhasználásra alkalmas?

Bármilyen építő jellegű választ megköszönnék, mert a leírásokban nem tudtam teljes mértékben eligazodni.

Előre is köszönöm.
Sziasztok.

Lehet én vagyok a bonyolult lélek, de a szolgáltató által odavágott boxot egy hdmi közbeiktatásával nem egyszerűbb rákötni a monitorra?
Azzal megvan a távirányitó is.

Amúgy ilyesmire sokkal egyszerűbb egy tv-t venni.

Spoiler

Lehet én ismerek kevés modern nyuggert, de még a nyomógombos telóval is bajuk van nagyrészt. ez így kicsit sántít.
Ezt a szöveget, csak kattintás után látják a többiek.

1 kedvelés

Hello.
Sajnos sima coax kábeles story. Box nincs ennek a szolgáltatónak .
Én is javasoltam hogy inkább pattintson be egy kisebb tv-t aztán viszont látás, de sajnos nem akar tágítani az ötlettől a kis megszokott felállástól.
Tehát mindenképpen egy ilyen tuneres megoldás lenne a dolog csak már úgy elvesztem a leírásokban (már melyikhez az avermediánál volt valami értelmes) hogy nem tudom melyik tudna ilyen analóg kábeles dolgot behozni. (persze van digitális HD jel is a kábelen de se box se semmi itt helyben ez van sajnos).