Twitch buffering

Attól függ mennyire gyakori. Ha nem annyira akkor szerintem jelölheted az “Egyéb szolg. és minden rendben”, ellenben a másikat. De szívesen átjavítom a válaszokat. Ezt a felmérést tulajdonképpen a mostani helyzethez csináltam. A T-nél is van amikor jó, de van amikor bemondja az unalmast és 1-2 hétig bufferelget.

( A “bátor” -böngésző nekem mindig megoldás volt ha a többi épp’ (Firefox ,Chrome…)nem működött rendesen. Szóval : a szolgáltató valószínűleg rendesen teszi a dolgát.)
@djbraun1205 ! ha belejavítasz a felmérésedbe (pl.: egyéb szolgáltató és majdnem minden rendben) akkor tudok szavazni ! Köszi -

Én telefonon sem tudok nagyobb minőségben nézni szóval biztos van valami.

Sajnos most bele futottam abba hogy csak moderátor tud bele javítani.

Ok, nem baj ! Akkor kihagyom -

Nekem 2 napja csinálja ezt a Twitch, délelőtt és kora délután problémamentes, délután 4-5 felé elkezd pufferelgetni. Én nem Telekomos vagyok és mindig 360-ba tudtam csak streamet nézni, de most ha eljő a késő délután akkor 160-ba is megáll pufferelgetni 4-5 másodpercenként.

Lecsesztem az itthoniakat hogy nem tudok streamet nézni tőlük, de akkor úgy látszik egy globális hiba és nem csak nálam van.

Vidanet-es vagyok, de azt tudni kell hogy a telefon viszont Telekomos, és azt a hálózatot használja a net…

Legalább nem vagyok egyedül. Tegnap és ma délután 5-től nézhetetlen volt a Twitch, csak éjfél körül jött rendbe. Telekom

Hali. Nagyon telekom specifikusnak érzem a problémát. Nálam is ők " szolgáltatnak" hajnalban ok, délutántól nézhetetlen. Nem mindig bufferel, hanem megfagy és ugrik.

Nálam is ez a probléma kb 2 napja. Nekem 4G-s telekomos net van, mert ahol lakom ez a legjobb. Reggel 6-9 óra között source 1080p60 simán megy, utána csak 720p kb. du. 2-től kezd el csökkenni rohamosan 160p-re de azt nem nevezném nézhetőnek :smiley:.

Hát ma sem láttam sokat a streamből. Délelőtt problémamentes volt, viszont délután 3-tól megérkezett a misztikus sávszűkülés és 160p-be 5 másodpercenként töltögetett. Még hallgatni se tudtam rendesen így. Érdekes hogy minden más oldal okés, youtube is, ott a 720p is megy.

Kezd kicsit aggasztó lenni ez a dolog, azt se tudom hogy ennek a hibának hogyan lehetne utána járni. Telekomhoz köthető lesz a cucc valószínűleg, de kétlem hogy nekik el lehet magyarázni hogy “Twitchen nem megy rendesen a stream” . :smiley:

Telekomos 4G-n is 160p esetleg 360p a max ami átjön… valami valami nagyon nincs rendben náluk

Nálunk (telekom) hétfő óta ugyanez, délelőtt még 1080p60 source, aztán fokozatosan estére már nézhetetlen. VPN-en keresztül (PIA) osztrák vagy német szerveren is egész nap tökéletes. BeVPN-ezve anyámékhoz (DIGI) szintén egész nap tökéletes. Firm handshakes.

Nehezen, de sikerült bejelenteni a hibát a telekomnál. A beszélgetés során egyértelművé vált, hogy a telekom direkt korlátozza a twitch sávszélességét. Ezért jelentsétek be minél többen hibaként a jelenséget. És ne hagyjátok, hogy ne vegyenek fel hibajegyet, ha nem akarják rögzíteni, akkor tegyetek panaszt ezért.

Direkt korlátozza ?! Azt nem mondták ,h miért ?

Ezt sem ismerték el konkrétan (az ügyfélszolgálatos ügyintéző ilyet nyilván nem mondhat), csak a beszélgetésből lett nyilvánvaló. Az oka nem derült ki.

Hasonló problémával küzdök én is Kalásznet(Telekom egyik alcége) nézhetetlen a Twitch 100Mb-es nettel.Minden más tökéletes.

Úgy érzem ebből pár napon belül botrány lesz ha a Telekom valamiért tényleg korlátozni kezdte a Twitch sávszélességét…

Ez a korlátozós dolog számomra is hihetetlen, de az is, hogy tényleg a telekomnál van jórészt a probléma. Jelzem én is telekomos vagyok. Jó lenne az ügy végére járni, :face_with_raised_eyebrow: Látom valaki már a fórumukon is jelezte a problémát, ez jó.

https://kozosseg.telekom.hu/topic/12606-twitch-probléma/

Erre topic-ra próbáljatok spammelni nekik. Asszem lehet szavazni ott, csak megérezték hogy “rosszat” akarok nekik ezért regisztráció után egyből letiltották a fiókom.

Ez érdekes… kb fél órája írtam facebookon a telekomnak üzenetet a problémáról. Mondom most a linken beregelek forumba és én is hozzászólok. Erre a regisztrációs adatok megadása után azt az üzenetet kapom, hogy Erről az oldalról ki vagy tiltva.
Na ezt most hogy értelmezzem???