Twitch buffering

Én bármit el tudok már képzelni. Arra gondoltam hogy a Twitchnél van esetleg valami beállítás ami interferál most a Telekomnál, mert esetleg a telekomosok is babráltak valamit és ezek a dolgok okozzák így együtt ezt az egész fura jelenséget. De esélyesebb hogy a Telekomnál történt valami kalamajka

Jeleztem a telekom felé írásban kb 1 órája.
Gondoltam felnézek a fórumra és ott is jelzem.
Erre mi fogad:

Haha, láttam az előbb,h facebookon is írtál nekik* - úgy látszik ,naponta csak egyet problémázhatsz.

Valaki írjon mondjuk az Indexnek, biztos szívesen lehoznának valami szaftos sztorit azzal kapcsolatban milyen jogon korlátoz a netszolgáltató egy szolgáltatást, és hogy törölgeti a felhasználókat akik problémákat jeleznek. Lehet gyorsabban megoldódik a gond :smiley:

Megtörtént… kíváncsian várom a fejleményeket…

Nálam már hónapokkal ezelőtt kezdett sz@rakodni, itthon optikás T van, az utóbbi napokban lett gyatra, az irodába meg a hagyományos vonal (más még nincs kiépítve) 30M-val, ne mondjam kvázi vállalhatatlan a ticcs. A Tökomról már rég letettem, egyszer felnyomták a gyorsfizetési accomat vélhetőleg belső biztonsági hézag miatt (merthogy soha nem történt ilyen azelőtt sem, azóta sem pedig tizenéve kártyával fizetek online, paypal, ebay, stb), lehúztak 3x15k-s feltöltéssel mire tiltottam a karit és váltig állították hogy én vagyok a gyökér pedig utána előkerült pár ember aki ugyanígy járt… és T semmit nem csinált, annyit se hogy bocs itt van valami, szerencse hogy OTP-s kari volt, az meg visszatérítette pénzt, de más aki kisebb banknál volt bukott és jóval többet. Másrészt az utóbbi hónapban kb 10x kellett beszólnom, hogy szakad a net, már épp routert akartam cserélni, merthogy biztos kifulladt erre kinyögték hogy belső hiba. De ha 10x nem szól be az ember tőlük fizethetsz egy zsák pénzt egy használhatatlan szolgáltatásárt. No de a hetekbe már behúzta a digi madzagját erre úgyhogy váltok is, ha meg az is ilyen gány lesz legalább harmad áron lesz az.

Messenger üzenetre: “Szia xxx! Elnézésed kérjük a kellemetlenségért és köszönjük, hogy Te is jelezted felénk! Az elmúlt napokban több megkeresést is kaptunk ebben az ügyben, melyeket továbbítottunk illetékeseink felé. A kivizsgálást már megkezdték munkatársaink és bízunk benne, hogy sikerül minél hamarabb orvosolniuk! Addig további türelmedet szeretnénk kérni! ^Petra”

Szórol szóra ugyanezt kaptam :slight_smile:

Sziasztok!
Szintén ugyan ez a probléma nálam is…
Viszont nekem már a Telekom Fórum se tölt be. :smiley: Érdekes dolgok ezek.

Ugye nálam is ez a helyzet,de ami érdekes volt,hogy reggel is megnéztem és akkor tökéletesen ment.

Sokan mondják hogy délelőtt még jó, aztán délután/estére használhatatlan.

Már Jani stream- je alatt is terjed, hogy vpn mögül használható. Nekem is szinte akadásmentes 720p ben. Free vpn-el. Ebből arra következtetek, hogy a magyar ip- vel van kapcsolatban a T probléma.

Egyeseket nem zavar ez a dolog a stream alatt sem,szerintük ez normális,érdekes,hogy Janiék ennek még nem adtak hangot…

Jani bemondta a T-s üzenetet, hogy figyelnek. A magyar twich nézők harmada lehet Telekomos. Így a streamerekre is hatással lehet az online nézőszám csökkenés.

Sziasztok! Láttam egy megoldást jelenthető cikket a bufferelésre, a linket itt hagyom hozzá: https://gamer.hu/2018/11/22/napok-ota-akadozik-es-nezhetetlen-a-twitch-tudunk-ra-egy-megoldast/?fbclid=IwAR1i6Nw9cBNRVfk_z0DwUCF0honejJX4itpLv12wo-_zPUpBjWZ-uYIepDU

Ez itt nem Kína,nehogymár VPN-ni kelljen a Twitch-et,oldják meg,ez szándékos elnehezítés!

Srácok, ez minden bizonnyal egy peering probléma, úgyhogy ezt a “szándékosan tiltja le a T a Twitchet” szöveget nyugodtan fejezzétek be. Ha tiltani vagy korlátozni akarnák a platformot, akkor konkrétan elérhetetlen lenne, amint többen is írtátok reggel és késő este tökéletesen és hibamentesen elérhető, ellenben késő délutántól-koraestig (magyarul csúcsidőben) lesz csak elérhetetlen, ez mutatja meg, hogy a rendelkezésre álló sávszélesség köztetek és a Twitch között elégtelen. Többet nem tudtok tenni, mint jelzitek a problémát és várjátok, amíg megoldják.

Tényleg nem vitatkozni szeretnék,de akkor,hogy lehetséges,hogy VPN-el a srácoknak tökéletesen megy,hiszen maga a vonal nem változik.

A Telekom tajekoztatott, higy gondok adodtak az egyik kulfoldi adatkozpont elereseben es a javitas mar folyamatban van. (Gondolom Frankfurt vagy Becs a problemas.)

VPN-el nem a T “vonalbénítási törekvéseit” kerülöd meg. Hanem teljesen más útvonalon indul el ilyenkor. Legtöbben abban a tévhitben élnek, hogy ti minden esetben közvetlenül kapcsolódtok szerverekhez, a valóság az, hogy több szerveren keresztül. Momentán nekünk a Twitch minimum is 4-7 adatközpontnyira van, amiből ha egy kiesik, akkor borul az egész. A Twitchnek nincs Magyarországon szervere, vagyis bármikor akarjátok összevetni bármelyik másik platformmal, mindig ez lesz a helyzet.