Twitch buffering

Sziasztok!
Olyan problémám volna hogy élő stream adásokat nem bírok 1080-ba de még neha 720p-be se nézni mert fél percenként megakad. Telekom 1000-es netem van. Bly-nak az egyik közvetítésén hallottam hogy mi lehet a probléma csak kicsit hadarva lett felolvasva és nem annyira értettem :confused: ha valaki megtudná mondani hogy hogyan lehet rajta segíteni hogy élvezhetően lehessen nézni a streameket azt megköszönném :slight_smile: annyit kitudtam venni hogy a vpn-el van valami. A segítségeteket előre is köszönöm :wink: :slight_smile:

Szia,

Röviden tömören: Telekom probléma, és elvileg már dolgoznak rajta. (kiesett az útvonalon egy átjáró talán)

VPN-el orvosolható ahogy írtad, de én még nem próbáltam, szóval nem tudom melyik megoldás jelenleg a legjobb. :slight_smile: Én is örülnék, ha megosztaná valaki, hogy melyik klienssel, vagy böngészős megoldással a legjobb az eredmény.

Nem tudom szabad-e ilyet, ha nem akkor töröljétek. Firefox/Hoxx VPN Proxy nevű kiegészítő.
Regisztrálni kell, tudsz országok közül választani (én az USA-t szoktam), és eddig ez jónak tűnik.

Chrome bővítmények,ingyenes vpn(unlimited vpn) alkalmaz,amerikai,vagy kanadai szerver!Eddig bevált!

Hálózati téren nem vagyok otthon, de nem értem, hogy vpn szerver hogyan tudja orvosolni a hibát.
Tudtommal a VPN szerver arra jó, hogy az ottani szerverrel azonosítja a géped. Pl egy videó csak amerikában elérhető, felcsatlakozol amcsi vpn szerverre, akkor meg tudod nézni, mert helyileg ott érzékel.
Ha a telekom xar, akkor is el kell jutni valahogy a vpn szerverig, az mitől jó akkor?

Hát, én leszedtem ezt a Hoxx VPN Proxy cuccot a Firefoxhoz, elsőre nem akart regelni de addig nyomkodtam hogy csak sikerült. Most meg nem enged bejelentkezni, “Authentication failed”-et kapok.

Nem akartam vpn-el bajlódni, de úgy néz ki muszáj lesz, pedig én a desktop alkalmazásban nézem a twitchet, böngészőben állandóan összeomlik a lap.

Nem hiszem hogy egyhamar meg lesz ez oldva, nem csak a Telekom részéről van hiba hanem twitch oldalról is, nem tudom mennyire hatékony a kettejük közti kommunikáció de gondolom nem lehet könnyű ezt így megoldani.

Nem tudom Twitch oldalról milyen hiba az, ami csak a telekomnál jön elő. Nekem melóban telekom net van, ott szar a stream délután, itthon upc, semmi baja.

Nekem pár napja a youtube se az igazi, nagyon sokszor fél perc mire elindul egy videó, az is kb 160p, aztán hirtelen felugrik a legnagyob felbontásra és jó lesz minden.

Egy az egybe ezt csinálta nekem is tegnap a youtube de nem tulajdonítottam neki túl nagy jelentőséget, de így belegondolva már kezd egy paranoikus összeesküvés elmélet kibontakozni. :smiley:

Először töltött töltött, majd kiírta hogy ha túl sokáig tölt a videó vegyem lejjebb a minőséget, majd elindult 160p- be és 5 sec alatt felugrott 720p-be. Onnantól ment rendesen, de döcögősen töltött be majdnem mindegyik videó.

Totál nem gondoltam bele hogy lenne összefüggés a Twitches buffer átokkal, de hát ma már a férfiaknak is lehet nunija, szóval bármi lehetséges.

Nagyon az az érzésem, hogy a Mars utazást hamarabb megoldják mint ezt az elromlott szerver problémát.

Átmeneti megoldásnak talán jó ! (?)
Most próbáltam ki a Firefox, Chrome és Edge -böngészőhöz is hozzáadható Alternate Player for Twitch.tv -kiegészítőt. Nekem jobban “viszi” a stream -et ,kevesebbet tölt, (a beállításokat most próbálgatom) , jobban testre / gépre szabható.
Firefox -ra (katt) , Chrome -ra (katt)

Nem akarom elkiabálni de nekem most ezzel a lejátszóval megy zökkenőmentesen a stream! Ha csak simán desktop alkalmazásból nézem már most elkezdte az akadást, végül is mindjárt du. 4 van.

Viszont Firefoxon ezzel az alternate playerrel megy pufferelés nélkül már pár perce.

Oké, nem tudom hogy az alternate lejátszó miatt, vagy mert történt előrelépés az átok ügyében, de ezzel a lejátszóval 17.30-ig prímán ment a stream 360p-be. (Eddig is 360-ba tudtam csak streamet nézni, nálam ez a default, a 480p már nem nagyon megy).

17.30 után kb percenként megállt 5-6 másodpercre töltögetni és azóta is így megy más streamen is.
A desktop alkalmazásban továbbra is folyamatosan akad minden stream, úgyhogy ez az alternate lejátszó jó megoldás amíg nem történik meg a javítás a hibát illetően, köszi ecember!

Nekem kb.: 17h -ig tökéletesen ment (töltögetés nélkül), aztán (17:00 -kor) mintha elvágták volna - elkezdett döcögni. (még nézegetem a beállításokat -hátha megjavul)

21 óra 10 perc és prímán mennek a streamek. Azt hiszem ha meg is szűnik az átok akkor is ezzel a playerrel fogom nézni, szignifikánsan jobb mint a default.

Telefonos VPN használatnál: Mi történt?

Úgy tűnik, felhasználói fiókodban szokatlan tevékenység történt, amely sérti a Twitter szabályait. Felhasználói fiókod zárolásának feloldásához hajtsd végre a következő lépéseket, és erősítsd meg, hogy te vagy a fiók jogos tulajdonosa.

Mi köze ennek a Twitterhez? Twitchet nem tudtok nézni, de jó tudni, hogy Twitter nem szereti a VPN-t :slight_smile:

Mivel a VPN- t emlegeti megoldásként a Telekom is a twich hibára gondoltam, hogy szólok, hogy vannak olyan alkalmazások amik nem veszik jó néven az IP cím ugrálást. Pl a twitter. :slight_smile: Az is fura, hogy a free VPN milyen biztonságos lett hirtelen számukra, ha a hibát a felhasználónak kell megoldania, és használni akarja a szolgáltatásukat.

Szia Köszi a tippet
Én is azt tapasztalom hogy ez a legjobb megoldás
Két hét óta 160p és a vpn-el is akadt

Lehet elcsúszik egy kicsit a stream és nagyobb buffert ad !? bár nem értek hozzá
Lényeg hogy működik szépen 1080pben is

Szóval akinek még mindig problémás, alternative twitch player bővítmény chrome shopban. :wink:

Srácok, én is telekomos netről vagyok és a a baki, hogy nekem csak a gépemen van az, hogy akadozik a twitch és csak a twitch semmi más. Tableten, telón minden okés. Ez mitől lehet srácok? Mivel láttam már, hogy telekom már rajta van az ügyön meg stb. de nem értem, hogy gépen miért nem jó ha telón jó. (Plusz van olyan telekomos ismerősöm akinek meg semmi akadása sincs)