Twitch buffering

Lehet mobil kliens más útvonalon csatlakozik, mint a böngészős így kikerüli a problémás gócpontot.

Sziasztok!

Friss info a Telekomtol. Telekom Peter jofej, vegre nem a sablon szoveg, hanem erdemi kommunikaciot lehet vele folytatni.

Az igen, nice T. csak így tovább! segítőkészség ON!!

Igen ezt sejtettem, hogy bonyolultabb helyzet ez, eleve lokalizálni, hogy maga az anomália hol lehet már az egy időigényes dolog lehet. Kihívás lesz ezt a hibát javítani, azt jó látni, hogy értik mi az a twitch és hogy valóban nincs rendben valami. Bízom benne hogy meg tudják oldani!

Addig az alternate twitch player este 8-ig megoldást nyújt, azután már abban is a max 160p megy, de legalább lehet hallgatni. Avagy a VPN-es megoldás.

Csak egy kis érdekesség! Egy hónappal ezelőtt fejlesztették a Telekomos hálózatot településünkön. Azóta a Twitch laggol! Most akkor volt fejlesztés … ? :thinking:

Kb. már két hete országszerte minden Telekomosnak rossz a Twitch (és még sok más minden). Nem hinném, hogy a településeden történt fejlesztésnek és a jelenlegi nem túl rózsás helyzetnek túl sok köze lenne egymáshoz.

Ki tudja…! A fejlesztésnek ára van. Lehet ez! :smiley:

Németországban döglött egy nagyobb hálózati gócpont, amin keresztül a hazai Telekom eléri Frankfurt adatparkot (kb. minden nagyobb EU szolgálatás ott lakik) Bajor földön vagy Hollandiában.

Ha kerülni akarnak gondolom az sok papír munka, ha be akarnak vonni egy másik ISP-t hogy azon keresztül történjen a peering, áthidalva / megkerülve a problémás eszközöket.

Tehát nem a Telekom hálózatával van a probléma itthon, hanem harmadik félnél külföldön.

Bár tény hogy én sem értem hogy minden egybe vetve ezt miért tart lassan 2 hétig javítani, legyen az a harmadik fél HW vagy SW gondja, vagy hogy miért nem teszik meg a lépéseket hogy addig kerüljenek.

A telekom nagyon rendes és minden megtesz, hogy elhárítsa a problémát! Fel is vette a Frankfurti központtal a kapcsolatot, és tényleg emelem kapalapom most a T szolgáltatásának!

Szerintem ne siesd el annyira ezt a kalapemelgetést.

Nincs olyan normális esetben amikor bármilyen hasonló probléma nem hárul el órákon belül. Itt azért nagyon komoly szerződések vannak az elérhetőséggel kapcsolatban, arról nem is beszélve hogy megfelelő tartalékrendszereknek kell(ene) készenlétben lenniük ilyen esetben. Az ilyen problémák megoldását maximumum órákban szokás mérni, nem hetekben. Meg szétkötbérezni a céget aki miatt van.

Igen, értem hogy közvetlenül nem a telekomnál van a technikai gond. Viszont ha ők az ilyen esetekre nem biztosítótták be magukat szerződésekben, hanem kitették magukat ilyen esetleges hibáknak, az igenis az ő hibájuk.

Mindenre nem tudod bebiztosítani magadat, vagyis be tudod csak nincs értelme. Többe kerülne a dolog, mint az esetleges kimaradásból adódó károk/veszteség. Olyan esetekre szokták a cégek bebiztosítani magukat, amelyek relatíve nagy valószínűséggel bekövetkezhetnek, ez nyilván nem ilyen eset. Hidd el elég komoly kockázatelemzők ülnek a Telekom székházában.

Nem hiszem hogy az ilyet olyan tragikusan komolyan vennék. Szerintem kb magasról tesznek arra hogy az ember mondjuk nézne twitchet. Mert az össz felhasználóknak egy elhanyagolhatóan kis része nézi.

Hogyha a fogyasztónak lenne bármi joga azt mondani, hogy barátom, fél hónapja rossz az egyik szolgáltatás miattad, akkor én nem fizetem ki a havidíj felét, tehát megéreznék a pénztárcájukon, akkor máris jobban csípkednék magukat, és lehet hogy jobban be is biztosítanák az ilyen helyzetekre.

Dehát amíg a többség örül hogy van - bármilyen - netszolgáltatás + megkötik a hűségidők, igazából azt lehet csinálni amit kedvük tartja, esetleg még meg lehet nekik köszönni ha egyáltalán foglalkoznak a problémával.

Nem csak a twitch.tv rossz, hanem sok száz egyéb szolgáltatás és honlap nehezen elérhető ez miatt és sok ezer embert érint a dolog a Twitch nézőkön kívül. Rengeteg üzleti ügyfelüknek is komoly gondot okoz a jelenlegi helyzet, szóval valószínűsítem eléggé rajta vannak az ügyön, mert nagy bukó lesz, ha nem sikerül megoldani a dolgot.

Arról eddig nem sok hírt hallottam mivel tervezik kárpótolni az előfizetőket…

Ha rajtuk kívülálló a gond - ergo a hiba elhárításáért nem Ők felelnek és nincs közvetlen ráhatásuk -, akkor nem élhetsz kártérítési igénnyel a Magyar Telekom felé. Ha a szolgáltatás minőségét érintő hiba javítása a szolgáltatót terheli és ezt nem teszik meg 72 órán belül, akkor élhetsz panasszal.

Egyébként ÁSZF-ben minden ilyen eshetőség le van írva, ezért nem kommunikálják külön probléma esetén. Persze én se olvastam el szerződéskötéskor, nincs lakossági ügyfél aki elolvassa, de ilyenkor lehet benne keresgélni, hogy egyes esetekben melyik félnek milyen jogai és kötelezettségei vannak.

Órákban szokás mérni, ha például szervergép kihal, raknak be helyette másikat vagy épp kábelt vágnak véletlenül, mint annakidején a Margit híd felújításakor (az kb 2-3 nap volt). A probléma viszont az, hogy az elmúlt 3-4 évben a multimédia fogyasztás az interneten olyan magasra rúgott, hogy a központok majdhogynem csúcsra vannak járatva már. Lásd: csúcsidős problémák. Ha egy kiesik, a terhelést nem tudod csak úgy szétszórni. Ez itt Közép-Kelet Európa hátránya, hiába van egy viszonylag jól kiépített hálozatunk, amin elképzelhetetlen sebességeket adnak már el (pl 1000 mbites netet 3000 forintért…), tőlünk Nyugatabbra volt esze a szolgáltatóknak és nem adott el bagóért nagy maximális sebességeket, hogy azután randomuser őrjöngve telefonáljon be nekik, hogy miért nincs meg az 1000-ből a 200 se, ha ausztrál streamet akar nézni.

Azért itt most nem arról van szó, hogy nyavalyognánk mert nincs meg az elérhető maximális sávszél. Itt most arról van szó, hogy a Twitch és sok más szolgáltatás felé gyakorlatilag jó, ha van 1mbit sávszélünk. Hiszen még a 360p is bufferel sok esetben.

(Egyébként ha már szóba jött, szerintem a T-nek elég jó külföldre a sávszélessége. Nyugat EU felé simán megvolt mindig a max. 100mbit-ből minimum 90. De USA felé is általában 50+ minimum, habár tengerentúlra azért a ping már erősen növekszik, de az normálisnak tekinthető. Ráadásul én egy vidéki kisközségben élek, szóval ilyen szempontból nincs okom panaszra.)

Milyen probléma lehet az amivel már hetek óta küzdenek!?
Szerintem ez elég nagy kiesés a Twich-nem és a streamereknek is.Egyszerűen nem fogok addig fizetni amig nem tudom nézni,gondolom ezzel vannak páran még így.

Én AK streamjén hallottam, hogy alternatív böngésző : Opera és saját vpn kapcsolata van, semmi külső szoftver, csak át kell állítani egy csúszkát és máris ott a vpn hálózat és így 1080p megy. Tudom-tudom az Opera hallatán lehet feláll a szőr a hátatokon, de 1 perc alatt nézhető a stream rendesen. Átmenetileg ez tökéletes megoldás.

Csak tölt, és tölt a twitch