Twitch buffering

Én Operát használok alapértelmezett böngészőként, valóban mennek a streamek 720p-ben a beépített VPN segítségével. Ettől függetlenül nem gondolnám, hogy normális dolog lenne, hogy VPN-t kell használnunk. Úgy tudtam nem Kínában élek.

Igen, igazad van. Nem is állítottam, hogy ez normális, csak alternatíva ! :slight_smile:

INFO: A Twitch és a Magyar Telekom állítólagosan tárgyalnak magyarországi szerverkapacitás kiépítésről. (Telekom Ügyfélszolgálattól származik az infó)

Ez egyrészt dícséretes és jó hír, másrészt ha meg is valósul félsiker lesz (vagy még annyi se), mert ettől még a többi problémás szolgáltatás felé nem fog javulni a helyzet.

A Magyar Telekom egyébként nyíltan közölte most velem, hogy Tőlünk várják, hogy minél többen jelentsük az egyes szolgáltatások felé (Twitch, WoT, LoL, weboldalak ha valami nehezen tölt be) a problémát. Ergo ránk hárítják félig-meddig a dolgot, ahelyett, hogy Ők ügyintéznének.

(Egyébként nekem PUBG-ben is napközben magasabb a ping, 60-70ms. Arra tudok gondolni, hogy napközben náluk is szar a Frankfurt-Telekom vonal és automatán London-hoz vagy az ír szerverhez kapcsolódik. Éjféltől normalizálódik (ahogyan a Twitch is), olyankor a szokásos 30-35ms ping teljesül. Esetleg más is tapasztalt ilyet?)

Szerk.: Most látom, hogy Twitteren is lehozták az infót, akkor nem csak állítólagos a dolog.

Öhm, srácok én nem akarok elkiabálni semmit, de este fél7 van és VPN nélkül 1080p60-ban nézem a live streameket Twitch-en. Nálatok is megy?

Szerk.: Kb 10 percig ment, megint szar. :sweat_smile:

Tehát nem lesz megoldás. Ez valami youtube+T összésküvés?:smiley:

A Telekom felé a közösség szerintem nagyon jól jelezte a problémát :slight_smile: Innentől leginkább bizakodhatunk, hogy igenis szeretnék minél hamarabb megoldani ezt az ügyet, de addig is mi jelenleg annyit tudunk még segíteni a dolgokon, ahogy a Telekom is javasolta, hogy jelezzük a Twitch felé is a problémát.

Úgy gondolom, hogy a legegyszerűbb módja az, ha az éppen akadozó videónál a kis fogaskerék ikonnal jelentjük, hogy akadozó kép és hang, továbbá találtam egy Help Centeres oldalt, ahol be lehet jelenteni egyéb problémákat:

https://help.twitch.tv/customer/portal/emails/new

Ha esetleg valakinek van 5 perce és nagyon zavarja ez az egész, az bejelentkezve dobhatna nekik egy üzenetet. Mivel a helpdesk oldal angol, így ha valaki írna egy sablon telekomos szöveget angolul, akkor a kevésbé angolosak is be tudnák illeszteni, és talán a Twitch is jobban érzékelné, hogy elég sok felhasználót érinti ez a probléma innen Magyarországról.

A Helpdesk felé Twitch-en két hete jeleztem először a problémát, azóta még kétszer megtettem. Ugye először kapod a sablon levelet, amire válaszolva mégegyszer le kell írni a helyzetet, ha nem releváns a sablon válasz. Ezt is mindig megtettem. Küldtem traceroute logokat, sebességteszteket mindent. Annyit nem válaszoltak, hogy oké vettük. Persze ettől függetlenül próbálkozzatok Ti is, hátha több ember többet ér. :slight_smile:

Nekem továbbra is érdekes, hogy más szolgáltatókat nem érint ez a gond.

Bizonyos szempontból a twitch is joggal gondolja, hogy mi a bánatért kéne neki dolgoznia egy “hiba” elhárításán, amikor mindenkinek ugyan úgy kiküldik az adatokat, csak az egyik szolgáltató valamilyen szerződött partnerének ez nem jó.

Kétlem hogy náluk lenne a megoldás kulcsa. Számomra ez az egész úgy jön le, hogy a T mossa kezeit, aztán majd lesz valami.

Traceroute alapján a Deutsche Telekom-ig tökéletes minden, sőt az uplink tökéletes egész végig, szóval visszirányban nincs megfelelő kapcsolat. HA valóban a Twitch szolgáltatójánál van a gond, ami nagy valószínűséggel az Amazon Web Services, akkor azt a hibát nyilván nem tudja a Telekom kijavítani. Márpedig nagyon úgy tűnik, hogy ott lesz valahol a gond. Félre ne érts nem védeni akarom Őket, csak arra próbálok rávilágítani, hogy itt nem feltétlen egyedül a Magyar Telekom lehet a hibás, elég sokszereplős játék.

(Ettől függetlenül azt továbbra is tartom, hogy nem nekünk fogyasztóknak kellene itt hibát jelentgetni, hanem igenis a Magyar Telekom dolga lenne, hogy intézkedjen az ügyben. Ugyanis nem egyedi problémákról van szó, hanem az összes Telekom előfizetőt érinti a dolog.)

Persze, sok helyen el lehet ásva az a bizonyos kutya, csak tényleg az az érdekes, hogy UPC nettel 0 probléma, márpedig gondolom ők nem külön egy másik földrészről kapják az adatot. Hétvégén leutaztam szüleimhez vidékre, náluk T van, és tényleg egy használhatatlan hulladék volt.

Azzal meg hogy rázúdítják a bajukat (meg az embereket) más “szolgáltatókra” leginkább a saját szegénységi bizonyítványukat állítják ki. Ne mondják már, hogy egy T méretű globális méretű szolgáltatónak nincs akkora nyomása/szava/befolyása hogy egy ilyen problémát pikk pakk megoldjon.

Képzeljük el a helyzetet amikor egy márkás kocsin nem jó a fék, és nem megjavítják/cserélik hanem azt mondanák hogy írj panaszt a fék gyártójának hogy gyártson jobbat…

Csinálj egy traceroute-ot UPC-s kapcsolattal és másold be ide. (Futtatás—> beírod: tracert live.twitch.tv). Összehasonlítjuk az én Telekomosommal. Valószínűleg a UPC teljesen más útvonalon keresztül megy és ezért nincs gond. (Ha véletlen ugyanaz lenne az útvonal - amit kétlek -, akkor valóban érthetetlen.)

Tracing route to live-vie.twitch.tv [185.42.207.57]
over a maximum of 30 hops:

1 1 ms 1 ms 1 ms 192.168.0.1
2 18 ms 12 ms 12 ms catv-80-99-59-254.catv.broadband.hu [80.99.59.254]
3 14 ms 12 ms 13 ms catv-89-135-214-78.catv.broadband.hu [89.135.214.78]
4 12 ms 42 ms 10 ms hu-bud03a-rc1-ae50-2034.aorta.net [84.116.240.34]
5 13 ms 9 ms 11 ms hu-bud05a-ri1-ae17-0.aorta.net [84.116.134.58]
6 10 ms 12 ms 12 ms ae-9.r00.budahu01.hu.bb.gin.ntt.net [129.250.9.117]
7 30 ms 33 ms 27 ms ae-22.r24.frnkge08.de.bb.gin.ntt.net [129.250.2.15]
8 27 ms 28 ms 28 ms ae-13.r03.frnkge03.de.bb.gin.ntt.net [129.250.6.207]
9 29 ms 32 ms 33 ms ae-1.a01.frnkge03.de.bb.gin.ntt.net [129.250.6.193]
10 * r1-anc-ge02121-ntt.fra.hotze.com [213.198.82.142] reports: Destination net unreachable.

Trace complete.

Tracing route to live-vie.twitch.tv [185.42.207.57]
over a maximum of 30 hops:

1 <1 ms <1 ms <1 ms csp1.zte.com.cn.t.hu [192.168.1.254]
2 14 ms 13 ms 13 ms 145.236.238.118
3 18 ms 18 ms 18 ms 81.183.3.38
4 18 ms 18 ms 18 ms 81.183.3.38
5 18 ms 18 ms 18 ms 81.183.3.165
6 26 ms 26 ms 25 ms 80.150.169.205
7 * * * Request timed out.
8 * * * Request timed out.

Látod, teljesen más az útvonal. Ezért működik a UPC-nél és más magyar internet szolgáltatóknál is.

live-fra.twitch.tv vagy live-cdg.twitch.tv vagy live-prg.twitch.tv

Első Frankfurt, a Telekom abba az irányba megy. A második az Párizs, az a főközpont a Twitchnél. A harmadik Prága, az pedig a UPC iránya. Inkább azokat pingeljétek. Bécs carrier és peering szempontból nem a legjobb nekünk.

Jogos amit írsz, de csak annyit akartam szemléltetni ezzel, hogy a UPC és a Telekom más irányba mennek és ezért van az, hogy míg a UPC-vel tökéletes a Twitch, addig a Telekommal nézhetetlen.

Nem akarok előre inni a medve bőrére, de másnál is megjavult? Ma még nem tapasztaltam 720p60-nál buffert :grinning:

Nálam perpill. 1080p60 is tökéletesen megy, de ne kiabáljuk el valóban. :slight_smile:

Na nem minden frankó még mindig, bár a helyzet jelentősen javult. Elértük a csúcsidőszakot, most már csak 720p60-ban nézhető, 1080p60 bufferel folyamatosan.

Nálam ma jól ment egész nap 1080-ban, két külön helyen is (Tokom mindkettő).

Desktop alkalmazásból is megy most rendesen, úgy látszik meggyógyult. Hát ha másra nem is de arra jó volt ez a mizéria, hogy sokunk megismerkedett a VPN-el és használatával :smiley: