TheVR Fórum

Twitch élő adás és személyiségi jogok?

Arra lennék kíváncsi hogy mennyire szabályos ez az IRL streamelés kis hazánkban a következő esetben:

Adott egy élő adás ahol a közvetítő éjjel/nappal közterületen illetve megnyitott magánterületen (pl éttterem,nem tudom hogy jól fogalmazok-e)…vannak ilyen szórakozó helyek is Budapesten…

A közvetítő felváltva veszi magát az előlapi kamerával, illetve a hátlapi kamerával az utcaképet.

Volt már arra példa hogy megkérték a srácot hogy törölje a felvételt de ilyenkor az az indok hogy: " te sétáltál bele a képbe" “ez közterület”.

Milyen szabályozások vonatkoznak a közterületekre ? (utca stb)

Ugyanezek érvényesek pl egy étteremre ?

Ha én belekerülök a képbe akkor kérhetem arra hogy törölje ?

Van valamilyen valós jogszabály amire lehet hivatkozni ?

Illetve a twitchen van valamilyen szabályzás erre vonatkozólag ?

YT-n tudom hogy utólag lehet jelenteni egy videót és kérhdeted az eltávolítást vagy az arcod és pl az adataid (facebook profil stb) elhomályosítását…

Közterületen készült képet rögzíthetsz, és fel is használhatsz beleegyezés nélkül, amennyiben látszódik a felvevő eszköz (rejtett kamerás felvétel nem használható fel.)

“Nincs szükség az érintett hozzájárulására a felvétel elkészítéséhez és az elkészített felvétel felhasználásához tömegfelvétel és nyilvános közéleti szereplésről készült felvétel esetén.”

Magánterület (étterem) :
" Ptk.6 80. §(2) Képmás vagy hangfelvétel nyilvánosságra hozatalához – a nyilvános közszereplés kivételével – az érintett személy hozzájárulása szükséges."

6 Likes

Nem szoktam ilyet írni, de ilyenkor a legjobb, ha a hülyegyerek kap egy akkora csicskalángost, hogy beleharap a saját térdébe. Utána kétszer is meggondolja, hogy felvételt készít másokról, jogszabály ide vagy oda.

2 Likes