TheVR Fórum

Twitch stream lagg

Sziasztok.
Szóval az problémám hogy minden percben laggol a stream R6s-nél,. és nemtudom mi a probléma. Bármilyen kódolót használok kb bármilyen bitrateval. sehogysem jó sajnos :frowning: .
ha kellene a konfig: Ryzen 7 2700x 8 mag 16 szál, 16gb 3200Mhz ram 2x8GB, Msi b450 Tomahawk, msi armor rx580 8gb oc, táp corsair rm750x.
streamelements használok:Kódoló: X264. Sebesség vezérlés: CBR.1280x720p, Bitrate: 6-8000 ig próbáltam bárhogy. mondjuk próbáltam a másik encodert de úgy sem lett jobb. Ha bármi más kell akkor csak írd le. Remélem megfog oldódni mert eléggé zavaró :slight_smile:

Remélem érthető a problémám.

Vagy milyen kódolt használjak? Illetve higy lehet fix magot odaadni az obsnek?

2 magot adj az OBS-nek. (ezt sajnos minden indításkor meg kell csinálni, nem jegyzi meg)
Bitrate pedig 6000 legyen.
Kódolás pedig fastest.

2 Likes

És gondolom akkor x264 legyen az encoder?!

Igen.

2 Likes

Nekem is volt ilyen. Nekem az oldotta meg, hogy eddig SSD-n volt az OBS, átraktram HDD-re és onnantól jó volt.

1 Like

ha az összes bevan pipálva akkor mondjuk csak az első kettőt? illetve nekem ott 15 darab van

16-nak kell lennie, a számozás 0-tól indul.

Igen, pl az első kettőt. Ha úgy látod nem elég, adhatsz még 2-t később.

Persze, a 0 nem számoltam bele, de az összes bevan pipálva, akkor pipáljam ki a többit?

Igen.

1 Like

szinte semmit nem csináltam, időnkénr adtam fix magot, de azóta jó. Köszi a segítséget srácok, zárható @lengyelb :raised_hand: