Új alaplapok hibásan érkeznek?

Sziasztok!
Vásároltam darabonként egy pc-t.
A lényeg az egészben annyi hogy már a második alaplapot is vissza küldtem és ez is kuka vagy csak hosszú idő mire javítják ( egy tranzisztorral volt probléma a második lapon első lapról nincs információm). Mind a két lappal ugyan azt a hibát észleltem viszont, 5 csippanással panaszkodik a procira. Tehát indítás után indul minden csak fekete képernyő és ennyi. Első körben küldtem a processzort is tesztelve volt müködik.
A számítógép hobbi programozásra és multimédia fogyasztásra kell.
Első lap: gigabyte H410M S2H
Második lap: gigabyte B460M DS3H
Processzor: I5-10400f (szervíz tesztelte elvileg müködik)
RAM: 1*16GB 2666MHz HyperX Fury (új)
SSD: 512GB m.2 Intel 660p (új)
HDD: 1TB WDB (régi alkatrész müködik tesztelve)
VGA: GT220 gigabyte ( régi alkatrész müködik tesztelve)
Táp: njoy Woden 650W 80 plus gold (új)
Kérdésem az lenne hogy valamelyik alkatrész tönkre teheti az alaplapot? Vagy csak ekkora szerencse csomag vagyok, hogy egymás után kétszer is gyári hibás az új alaplap?
Válaszokat előre is köszönöm!

Egyik alaplap sem a legjobb minőségű, de nem csodálkoznék ha a táp tenné tönkre őket, mert azt a csodát ajtótámasznak sem merném használni.

(egyébként 1x16GB memóriával nagyon lábon lövöd a proci teljesítményét)

8 Likes

Ennyire rossz ez a táp? Ennek volt a legjobb az értékelése a 650W között és még nem is volt a legolcsóbb(15% kb meg volt)…🤷 Megyek és kiméretem :confused: A ram proci dolgot is ki fejtenéd picit? Az a helyzet hogy ez most idéglenes megoldás mert ez minnél hamarabb akarom bővíteni min 32gb de inkáb 64gb-re.

Single channel memória nagyjából félbe vágja a proci valódi sebességét bizonyos alkalmazásokban, szóval nem jó. Érdemes cserélni 2x8GB-ra, aztán ha fejleszteni akarsz, eladod, és veszel egy új 2x16GB-os kitet.

4 Likes

Ne értsük úgy a dolgot, hogy ennyire rossz táp, csak zsákbamacska, és nem éri meg kockáztatni.
Míg az 1 magos, vagy esetleg 2 magos procik futottak, és nem volt ilyen kakaóigénye egy procinak, vagy a videókártyának (nem a tiédről beszélek, hanem általánosságban), addig az olcsó tápokkal sem volt különösebben annyi baj, mint ma. Ott is voltak időzített bombák (Varg…né és t…sa), de nem voltak olyan precíz igények, mint a mai gépekben. És persze nem voltak fél a milleres videókártyák sem elterjedve.
Ma már erősen ajánlott jó minőségű tápot tenni a gép alá, mert akár viheti is az alaktrészeket.
Ezért dolgozik @sutyomatic a build ajánlón hetente:
Build ajánló, avagy: Milyen gépet vegyek?
És itt egy másik lista is:
https://linustechtips.com/topic/1116640-psucultists-psu-tier-list/
Na, ennyit jó, ha tudsz.

2 Likes

nJoy killing your PC.

6 Likes

Akkor azt mondjátok hogy a táp 2x is úgy tette tönkre az alaplapot, hogy az garanciálisan cserélték? Nem RAM nem régi vga mert én ezekre gyanakodtam.

A VGA nem nagyon tudja tönkretenni az alaplapot, se a memória. Max ha rossz akkor nem ad, vagy csak rosszul, hibásan ad képet (VRAM hiba), vagy fagy játékok alatt. Vagy rossz táp vagy tápbekötés. Minden rendesen a helyén van?
Memóriát csak kitben érdemes venni (bár Intel annyira nem finnyás rá), megeshet hogy nem fog jól menni.
Ebből a tápból sok jót nem nézek ki. A normális goldos tápok ilyen teljesítménnyel bőven 30k környékén vagy felett mozognak.

4 Likes

nJoy-t kéretik messziről kerülni! Simlis brigád még akkor is ha javarészt lehet nincs gond a termék minőségével.

Semmilyen termékük nem járt 80Plus teszten, hanem ők állítják hogy eléri az adott szintet…

Intő jel hogy FSP belsős Be Quiet System Power 9 (belépő termék 80Plus Bronz) szériából ebből a pénzből csak 400W-osra futja.

Be is írom valahova az ajánlóba…

5 Likes

Ha az Egyesült Államokban lennénk már a szart is kiperelték volna ebből a cégből :smiley:
image

Edit:
Ezt utólag találtam :rofl:
image

Remélem Temesvár nem nJoy tápokon megy mert ott Csernobil 2 lesz nagyon gyorsan

Utolsó edit:
Javaslom nézzétek meg az nJoy laptopjait, a leírást pedig részletesen olvassátok el :laughing:

3 Likes

A történelmi világítás is necces, forrásonként változik kit sorolnak előre.