Új AMD-s PC legalább 5 évre

Sziasztok!
Beleolvastam pár fórumba, de arra úgysem fogok választ kapni, hogy az általam összeállított konfiguráció mennyire megfelelő, min lehetne spórolni, mi ami túlzás, illetve, hogy egyáltalán életképes-e, min kellene rajta változtatni, stb…
Úgy érzem, hogy le kell tisztáznom, hogy nem vagyok valami nagy spíler sem az informatika, sem a játékok terén…de azért konyítok egy keveset hozzá.
Úgyhogy először VR Jani gépvásárlási tanácsain végigmenve:
1. Játékra nem nagyon fogom használni. Némi WoT, GTA V, illetve még egy pár régebbi játék is szóba kerülhet…de elsősorban nem arra fogom használni.
Szeretnék belépni a 3D tervezés világába, illetve videóvágás, Lego Studio 2.0-ás renderelés, tehát inkább ez lenne a lényeg.
2. A jelenlegi gépből (ami közös volt kistesómmal), ami már több mint 10 éves semmit nem tartanék meg, ott maradna a nappaliban, az új gép pedig bekerülne most már szobámba.
3. Ezt a konfigot állítottam össze a pcx oldalán, mégpedig úgy, hogy azért nem a legolcsóbbakat, és olyan márkákat próbáltam összeválogatni amikkel kapcsolatban pozitív tapasztalatom van (nem ez volt az első verzió, de ennél gondolom azt, hogy egy fórumbeli kérdést megérdemelne):

Ház: Zalman Z1 Plus (táp nélkül) – 19690 Ft

Táp: Be quiet! 850W BN284 Straight Power 11 tápegység – 59690 Ft

Processzor: AMD Ryzen 7 Pro 4750G OEM processzor (100-100000145MPK) – 126590 Ft

Alaplap: MSI MPG B550 GAMING EDGE WIFI alaplap – 64491 Ft

**Memória: Corsair Vengeance LPX 2x8GB 3600MHz DDR4 memória (CMK16GX4M2D3600C18) – 32390 Ft

Videókártya: Gigabyte RX 6600 XT Gaming OC Pro 8G videokártya (GV-R66XTGAMINGOC PRO-8GD) – 298590 Ft

M.2 SSD: Samsung 980 1TB M.2 SSD meghajtó (MZ-V8V1T0BW) – 47090 Ft

Merevlemez: Western Digital Blue 2TB merevlemez (WD20EZBX) – 18490 Ft

Processzor hűtő: Be quiet! Pure Rock 2 fekete processzor hűtő (BK007) – 15591 Ft

Operációs rendszer: MS Windows 10 Home 64bit – 33890 Ft

Először egy FHD-s 32"-os tv-hez lesz kötve átmeneti megoldásként HDMI-vel…de ez majd később fog változni. Még nem tudom milyen monitor lesz…úgyhogy a keretösszegbe ezt nem is kell beleszámítani.
Billentyűzet, egér van.

4. A keretem rá…még nincs meg a teljes összeg, de úgy hogy biztos anyagi hátterem legyen és legyen erre is keretem, úgy tippelem, hogy valamikor április-május környékén ejteném meg a rendeléseket. Fogalmam sincs hogy akkor mi lesz elérhető és mennyiért…szóval a keretem rá nagyon, de nagyon-nagyon maximum olyan 750ezer Ft körül lehet, többet tényleg nem költenék rá!
De jobb lenne, ha korrekt tanácsokkal, észheztérítésekkel - ha van mód rá - a tőlem okosabbaktól ez az ár inkább alulról súrolná a 700ezret.

Ami fontos még, hogy eddig Intel-es voltam, de úgy látom, hogy jelenleg jobban megéri AMD-s konfigurációt összeállítani.
Illetve mivel nem dúskálok a pénzben, így minimum 5-7, esetleg mint a mostanival akár 10 évre terveznék, úgy hogy a videós, renderelős 3D-s tervezéses (ha nem vallok benne kudarcot) lenne a lényeg némi játékkal, de azok sem a legújabbak lennének…

Hosszú lett, de remélem kapok némi segítséget abban, hogy ezt az általam összeállított konfigurációt kicsit ésszerűsíthessem (ha szükséges) a tőlem okosabbak tanácsaira hallgatva!

Előre is köszönöm a segítségeteket!
Üdv,
Tomi

Ezen a topicon átszaladtál már?

Felejtős a ház néznék valami jobbat helyette.

Ennyi pénzért meg rablás az op. rendszer, pár ezer ft-ért, már lehet kulcsot kapni.

5 Likes

Szia.A házat enged el szerintem.illetve én a hejedben már akkor inkább az 5000 szériát választanám.Illetve szerintem
kicsit túlzás a táp.Azt amit megspórolsz a tépon csapd hozzá a ramhoz legyen 32gb.Meg esetleg,ha a zsebed engedi a Be quiet nek a dark rock ját vedd meg ezek a ryzenek (nekem 5800 van dark rock al) tudnak azért már melegedni.Én rendelelni szoktam meg vágni és azért olyankor 80-90% on pereg a cpu és a dark rockal 60-65 fokos.A hát elég jól szellőzik 3 fujja be 2szívja ki.
Remélem tudtam segíteni.

UI.:ehez a confighoz kb 600-as táp bőven elég.
Linkelek egy calculátort!

A 4750G helyett egy 5800X, a G-s szériák inkább az iGPU-t igénylő gépekbe valók, általában nem a legerősebbek, és a PCI-E csatlakozásból is kevés van mert az iGPU elvisz jópárat.

De az előttem szólóval egyetértek, gyakorlatilag komplett konfigok vannak a build ajánlóban, annál jobbat nem nagyon lehet ajánlani.

3 Likes

Szia!
Igen, ezzel kezdtem, mielőtt írtam volna. A High End AMD még valamennyire tetszett is, de egyrészt addigra már rég megvolt a saját összeállításom, amire azért kíváncsi voltam, hogy mennyire ment félre…Illetve egy-két alkatrész nem nagyon tetszett.
Hmmm hát, akkor keresek másik házat, amit mondjuk kicsit sajnálok, mert nem tűnt rossznak.
Ohh, tényleg, a kulcs! Amikor össze lett állítva a jelenlegi gép, akkor mindent nagyon hivatalosan csináltunk és van eredeti telepítő lemezen és ha minden igaz, akkor azt felhasználva egy új kulccsal meg is oldható. Most meg annyira benne voltam ebben a pcx-es gépösszerakóban, hogy meg is feledkeztem róla. Na basszus, köszi!!

Így, hogy már ketten is mondjátok, hogy engedjem el ezt a házat, abszolút másikat fogok választani.
Táppal kapcsolatban több helyen is azt olvastam, hogy azon (sem) érdemes spórolni, de természetesen szétnézek, hogy milyen tápok jöhetnének még szóba…és a linkelt calculátorral fogom kezdeni :wink: Köszi!

Először 32 GB RAM-os konfit csináltam, de khmm ott még más is más volt, és kicsit túllőttem a célon, az már 800e fölött volt…aztán vettem ezt is lejjebb, de tény, hogy kell a sok RAM. Annyira gondoltam még, hogy 16 GB-al kezdek, aztán 1-2 hónap múlva még hozzácsapok ugyanennyit.
Mondjuk akkor akár azt is lehetne csinálnom, hogy várok alapból még 1-2 hónapot és akkor több pénzzel nézek szét ismét a piacon.

Köszi még egyszer! :grinning:

Szia!
Na igen, ez kezd az a szint lenni, ami már a nem konyítás részhez tartozik nálam…úgyhogy köszönöm az infót, ezt nem tudtam. :wink: :grinning:
Lehet az lesz a legjobb, hogy akkor a build ajánlóban lévő High End AMD-t fogom még egyszer megnézni és maximum azon variálok egy picit…

Nyugodtan lehet variálni rajta, nem szentírás, csak javaslat :smiley:
Érdemes akkor buildet nézni amikor már megvan a keret rá.
Pár hónap alatt is tud változás lenni az árakban.

4 Likes

Nekem ez a tápvan.
Be Quiet! Pure Power 11 600W 30e ft
és már megis van a pénz a ramokra :slight_smile:

Aztán vga upgradenél vehet új tápot is.

2 Likes

A srác 5évre tervez.Nemhinném hogy fog fejleszteni.Egyébként nekem nekem 5800 van 32gb rammal 3ssd 1 hdd rtx 3060 plusz 5 venti és ez a táp van benne.Volt bent tesztelés képpen hogy mit tudna 3070ti vel és gond nélkül ment.Szóval szerintem az upgrade se lesz akadály ennek a tápnak.Pláne ha 5év múlva akar fejleszteni pl vga-t ahogy haladunk egyre kevesebb áram forrás kell nekik.Ez a 3060 anyit fogyaszt mint egy 970 teljesítményben meg van különbség bőven.

Srácok, az eddigiek alapján úgy gondolom, hogy tényleg várok még pár hónapot és amikor ténylegesen meglesz az erre szánt összeg, akkor fogok ismét szétnézni. A kiindulás alapja a High End AMD-s lesz, aztán majd meglátom, hogy akkor mi mennyiért lesz. Lehet, hogy akkor ismét rákérdezek nálatok az aktuális összeállításom milyenségére…

Egy biztos, a táp inkább legyen több, mint kevesebb nehogy gond legyen. Maradni fogok szerintem a 850-esnél, vagy lemegyek 750W-ig, de a 600-ast én már nagyon kevésnek ítélem. RAM 32 GB lesz, ennél alább nem fogom adni, s lehetőleg 3600Mhz-es és 4-es kiszerelésű lesz.
Alaplapon nem hiszem, hogy fogok változtatni, ahogyan a VGA-n sem (csak a fene tudja mi mennyiért lesz majd, de tényleg…), stb stb. Majd tényleg inkább akkor fogok ezeken filózni mikor aktuális lesz.
Azért tervezek 5 évre legalább mert ha megvan egy láthatóan jól működő dolog, azt nem szeretem bolygatni. A mostanit is szerettem volna egy időben fejleszteni, de végül nem tettem, nem úgy alakult, az idő pedig csak telt, aztán már most egyszerűbb inkább egy újat összeállítani, mint szórakozni azzal, hogy mi mivel lenne egyáltalán kompatibilis.

A lényeg, hogy nagyon köszönöm a segítségeteket! :wink: :grinning: :ok_hand: :+1:

Sziasztok!

4 Likes

Én egyébként ha ilyen hosszú távra terveznék, akkor gamingre vennék egy konzolt (amelyik szimpatikusabb, PS5 vagy Xbox Series X), és mellé minden nem gamingre egy macet.

Így garantált hogy játszani is simán fogsz tudni a köv 5 évben (kb ennyi egy konzolgeneráció élettartama), és a macek is nagyon sokáig szokták bírni, az OS frissítést is kapják rendesen. Átlag felhasználásra akár egy Mac Mini is bőven elég, ami még csak nem is különösebben drága, cserébe kicsi, csendes, és meglepően gyors.

3 Likes

Jól teszed, a 600-as már szűk, kell erőtartalék.

4 Likes

Van egy PS4 Slimem. Ritkán játszok is rajta. Nem hiszem, hogy lecserélem egy PS5-ösre, de ki tudja…viszont Apple terméket meg egyáltalán nem vásárolok. Az fix.

2 Likes

Csak merő kiváncsiságból.
Miért?

1 Like

Szerintem érdemes elengedni a gyártókkal szembeni előítéleteket. Mind a negatívat, mind a pozitívat.

A gyártók nem angyalok, nem a user érdeke a lényeg, hanem pénzt szeretnének termelni. Ez szerintem így van rendjén, ebből a pénzből fognak fejleszteni, meg persze jól megélni.

Minden gyártónak vannak jó, és rossz termékei. Nincs olyan, hogy mondjuk minden ASUS termék jó. Volt olyan videokártya szériájuk, ami katasztrofálisan hibás volt. A Gigabytenak szintén. Minden terméket önmagában kell megítélni, az éppen aktuális versenytársakhoz képest, és nem abból kiindulni, hogy korábban milyen termékeket adott ki a gyártó.

Vannak Apple termékek, amiket én sem vennék meg. Pl munka miatt van nálam és napi szinten használok egy i9 procis MacBook Pro-t. Saját pénzemen tuti nem vennék, mert hangos és melegszik mint az állat. Vagy nem veszek iPhonet amíg nem lesz rajta Type-C USB (tehát lehet soha :smiley: ). De ha valaki tabletet keres, átlag felhasználásra, a normál iPad a best buy, professzionálisra pedig az iPad Pro. Szintén rendszeresen használok Microsoft Surface Pro-t, amit az iPad Pro “ellen” szántak, hát hadd ne mondjam… ég és föld a különbség teljesítményben, minőségben, mindenben, és nem a Micro javára… De az M1-es Macek (és az iPad Pro) kifejezetten jó vételek, akár a teljesítményt, akár a kijelzők és az összeszerelés minőségét, az üzemidőt, a hűtés hatékonyságát nézzük. Jó termékek lettek. Hogy a következők is azok lesznek e? Azt majd meglátjuk.

Windows oldalon most egy Acer ConceptD 3-at használok, ami 700 ezres árkategória, de hadd ne mondjam milyen minőségű… full műanyag az egész, vastag, és teljesítményben / kijelzőben sem hozza azt amit ennyiért elvárna az ember. 1080p kijelző, a pencil integrálása csapnivaló (és maga a pencil is az), a touchpadot inkább hagyjuk is… cserébe komolyabb használattal bír kb 1 órát.

Persze, nem tragédia ha valakinek vannak előítéletei és az alapján dönt, csak ezzel sokszor a legjobb megoldásokat dobja el magától az ember, és adott esetben még többe is kerül a végén a dolog. Nekem személy szerint ezzel nincs semmi gondom, mindenki úgy költi a pénzét, ahogy jónak látja :slight_smile:

6 Likes

Zárható vagy még kérdésed?

1 Like