Új build építés, segítség

Sziasztok!
Szeretnék építeni egy gépet és kíváncsi vagyok a véleményekre, tapasztalatokra, hogy mielőtt megvenném ne csak a videókból látottak, weboldalakról olvasott információk alapján vásároljam. Kíváncsi vagyok tapasztaltabbak véleményére is.

VGA: Asus RTX 3060 O12G V2 Grafikkarte (12 GB, GDDR6)
CPU: Intel® Prozessor - Core™ i7-11700KF
RAM: 2x 16GB Curcial Ballistic
Alaplap: NZXT N7 Z490 Matte Black Mainboard

Általában játékokhoz használom a gépet, de már muszáj kezdeni vele valamit, mert nem bírja a mostani játékokat.
Leginkább a videókártya az, amire legjobban kíváncsi vagyok, mert sok videóban eltérő adatokat láttam játékokról.
És arra is kíváncsi lennék, hogy hasonló teljesítményű build hogyan állna össze.

1. generációs gépet ne vegyél most már. lejjebb mentek a proci árak mindenkinél. nézz 12. generációs intelt és ahhoz tartozó lapot. ami ddr4-es lap az b660.
3 Likes

Ha nem gondolod komolyan, akkor légyszi ne te legyél 100000dik kamu építő.
Írd le kérlek a jelenlegi gépedet, mert a korábbi rész már átláthatatlan.

Azt is írd meg, hogy mennyi a rászánt összeg és abból tudunk kiindulni. de 11gen intelt tuti NEM veszünk.
meg ezt sem

A feléért megkapod más márákából ugyanezt. Ha csak a névért akarsz fizetni, akkor 500ft egy matrica.

2 Likes

A kettő nem kötődik egymáshoz, így feleslegesnek érzem leírni a háttértörténetet és az előző gépet, amit beidéztél.
A gépbe nem változott semmi a tápegységen kivül.
De leírom, a jelenlegi gépem:
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1050 (NVIDIA)
CPU:Intel Core i5 6600 @ 3.30GHz
alaplap: msi h110m pro-vd plus (ms-7a15)
1x 8GB Single-Channel Unknown @ 1064MHz (16-16-16-39) DDR4

Őszinte leszek, az összeg körülbelül 700k-1000k.
Nem vagyok intel fan attól függetlenül, hogy eddig csak intelem volt. Ezt kiismertem valamennyire pár év alatt.

tehát nincs benne táp és nincs házban.
De így kiindulva kuka az egész.

300’000ft a difi!!! Ez nem kevés. döntsd el mennyi.

Segítséget vársz, de így álsz hozzá. tesséklássék beírsz pár alkatrészt és várod a csodát, meg a megoldást.
Tessék a buildajánló.

Ez mind a “kereted”

image
image
image

1 Like

Köszönöm a segítséget!

Azt tudod, hogy ez egy ASRock?

Vagy az Asus ROG Strix Z690-A GAMING WIFI D4

Nem tudom szamit-e az en velemenyem, de en most semmit nem vennek. Foleg igy a generacio valtas vege fele. Jonnek az uj amd/nvidia kartyak/procik.

Elvileg jon az uj 5800x 3d cachel, ami megbaszo lesz jatekokban. Ev vegen jon az uj amd kartya es a zen4-es procik.

Illetve ha mar pc es nem akarsz evente kartyat vasarolni akkor inkabb fektess bele egy felso/csucs kartyaba es az elmegy a kovetkezo generacioig. A 3060 nem fogja megvaltani a vilagot, mondjuk jo lenne tudni hogy 1080p? 1440p? 144+hz?

De ha mindenkepp ezt akarod akkor az nzxt lapnak semmi ertelme. Msi z490 tomahawk legyen. Ez a tokeletes aranykozeput. Vigan elszalad benne meg a jo isten is. Itt nem a csilivili rgb es dizajnra mentek ra hanem a tenyleges vrm hutesre es a megfelelo mennyisegu fazisokra.

már kijöttek :wink:
Kártyák ára sajnos nem csökken. Az újak lesznel mocsokmód drágábbak, de az még mőségesen odébbvan.

Jöttek ki újabb lapok azóta. A fenti példais mutagja és nem horror áron. (legalábbis a divatlapokon kívül)

Aki 1 misit szán a gépre, az ne spóroljon semmin 😉

image

3 Likes

Igen, tudtam, vártam a válaszodat Error.
A 12. generációs intel processzorokról olvastam bővebben mielőtt választottam processzort, de nem voltam megelégedve a talált információkkal, sem pedig a véleményekkel róluk. Most lehet ez kérdéses, hogy miért, de azért mert nem teljesít olyan jól az alder lake, mint várható lett volna, és az i7 -es modell 12th gen jóval drágább, mint a 11th gen. Lehet kérdés, hogy mit számít az nekem ilyen, ha ilyen árban vásárolok. A válaszom egyszerű, mert a 11th generáció megbízhatóbb, mint a 12th, ami ráadásul drágább is.

Azt szeretném kérdezni, hogy akkor alapvetően ezekkel az alkatrészekkel nincs probléma, de jobb lenne, ha erősebb kártyát és másik alaplapot választani?
Ahogy látom ti a 12th generációs processzorokról más véleményen vagytok, mint amit olvastam róluk.

Tudom, hogy van differencia a két szám között, de viszonyítási árat mondtam, amiben lehet mozogni és valahol a kettő közt dől el az ár. A hozzáállásommal nincs probléma, segítséget kértem, és múltkor is segítettetek. Ezért gondoltam úgy, hogy megkérdezem, mielőtt bármi is kőbe lenne vésve.

Nyilván van táp, ami "Corsair RMx 1000x" és van gépház is, ami ugyebár már megvan, mert feleslegesnek érzem lecserélni, hiszen még szinte új "NZXT H710i".
Azért se írtam le ezt a két alkatrészt, hiszen ezeket nem akarom lecserélni.

Ezt hogy értsem? Miért vártad a válaszomat? Mit mondtam már megint? :thinking:

No offense, szép ház, de az NZXT-nél tényleg nem gondolkodnak? Ne mondják már, hogy szűrőstül azokon az ujjnyi rácsokon az elején képes átengedni annyi légköbmétert amennyit kellene.

Most pl. egy Noctua NF-A14 FLX (ULNA-ban) 88,7 m³/óra légszállítással bír. Ebből beleteszek 3-at. ~270m³ levegő képes lenne áthaladni azokon a réseken? (az elég sok ám)

Meglepődsz de teljesen jó hőfokokat produkál.

1 Like

Bekapcsolva? :rofl: (gyenge poén) Nemá’. Tényleg? Ilyen házad van? Hány ventivel és milyen elrendezéssel használod?

3 elől szív, fent tolja ki a AIO meg a hátsó is kifele nyomja.

3 Likes

Az Arctic AccX. 4 az csít. :smiley:

2 Likes

Azt muszáj volt, mert az egy ventis sapphire 290-nek olyan hangja volt hogy a sugárhajtómű kutya f…a volt ahhoz képest. :smiley:

3 Likes

Mert az előző topicnál aminél segítséget kértem, nagyon higgadtan kezelted, a hozzáértésem ellenére is.

Tehát, ha 12th gen build lenne akkor valahogy így állítanám össze azok alapján, ahogy látom a véleményetek:

CPU: i5-12600KF
CPU-Cooler: ARCTIC LIQUID FREEZER 360
GPU: ASUS-Tuf 3070 Ti 8GB
ALAPLAP: MSI Mag Z690 Tomahawk D4
RAM: 2x Crucial Ballistix 16GB 3200 MHz CL16
HÁZ: NZXT H710i
TÁP: Corsair RMX 1000x

Ez így rendben van? Azt nem tudom, hogy a hűtő belemegy a ház felső hűtő részre vagy sem.

1 Like

Jaaa, oké, veled bogarásztuk a RAM-okat órákig. :smiley:

1 Like

Kiváló lap az MSI MAG Z690 TOMAHAWK WIFI DDR4, de én ha már a videokártya is az, Asus ROG Strix Z690-A Gaming WiFi D4-et választanék. Prociból pedig Intel Core i7-12700KF-et akarsz szerintem.

A hűtő belemegy, bár illő lenne akkor egy NZXT Kraken x73-at párosítani a házzal. Ha mindenképp folyadékkal akarsz hűteni. Én inkább maradnék egy Noctua Chromax NH-D15-nél. (de ez csak az én véleményem)
SSD-d van?

4 Likes

Akkor végülis megvan részben, hogyan áll össze.
Azért akarok liquid hűtőt, mert olyanom még nem volt.
Van ssd és hdd is.

köszönöm a segítséget ismét.
ha legközelebb lenne valami akkor írhatok privátban?

1 Like