Új build építése

Sziasztok!

Adott a jelenlegi konfigurációm.
Alaplap: A88X-Gamer - sima Fm2+ AMD
Processzor: AMD A10-7850K 3.70GHz FM2+ BOX Black Edition
RAM: Kingston Hyper X Fury 4x4GB DDR3 1866 MHz HX318C10FW/4
VGA: Asus radeon RX460 4GB GDDD5
Tápegység: FSP 600W HYPER M
Ház: NZXT Noctis 450 White
HDD/SSD már van. marad is :smile:

Akarok újítani, Intel terén.
Nézegettem, olvasgattam, videókat néztem.

Ami tervben van:

Processzor: Intel Core i7-8700K BX80684I78700K
Alaplap: ( 2 lehetőség között vacilálok )
Egyik: Asus ROG Strix Z370-F GAMING
Másik: Asus Maximus X HERO
Processzorhűtő: NZXT X52 Kraken
RAM: Corsair Vengeance RGB 2X8GB DDR4 3000MHZ CMR16GX4M2C3000C16
VGA: ASUS GeForce GTX 1060 OC 6GB GDDR5 192bit PCIe
Tápegység: FSP 600W HYPER M (marad a régi)
Ház: NZXT Noctis 450 White ( szintén marad)

Ha számít ami monitort ki kellene szolgálni az egy LG34UC99-W 4k-s monitor.

Véleményeket szeretnék kérni hogy mennyire lesz képes visszaadni a 4K játékélményt ez a config.
Főként játékra lesz. De a 4K filmek is érdekelnek.

Ha szerintetek bármit kellene módosítani, szóljatok nyugodtan. :slight_smile:

Válaszokat előre is köszönöm! :slight_smile:

1 Like

Az i7-8700k sok a 1060-hoz (1070-hez is), ha főképp játszani szeretnél egy 8600k megfelelőb.
A 1060 6gb olyan medium 60FPS-re elég 4k-ban az új AAA játékoknál (high-ra a régebbieknél). Egy 1070-el tudnál High vagy magasabb beálíltások mellett játszani. A két CPU közötti árkülönbséget költsd egy jobb GPU-ra.

2 Likes

Oda még egy 7700k is elég :DDD

1 Like

4k-s monitorhoz biztos nem lesz elég a 1060, viszont ha nem vagy türelmetlen érdemes lehet várni a videokártyákkal mert jönnek ezek az új bányász cuccok nem tudom minek hívják őket nem követem ezeket a dolgokat és lehet, hogy csökkenni fog az áruk. Igazából nincs is még elég jó kártya 4k-ra az évben viszont jönnek az új Nvidia kártyák amik árban nem tudni még milyenek lesznek de gondolom 4k-ra már azok lesznek igazán erősek.

1 Like

Oda még az 1070 is kevés vagy az 1080, oda min 1080Ti vagy inkább vár és majd úgy …

4K-ra most egyedül az 1080Ti jó, ami viszi a legtöbb helyen a 4k60-at ultrán, de ott is ugyebár 99%-on pörög…

1 Like

7700k? Ezt a mondatot mire írtad? Az i5-8600,i7-8700 mérföldekkel erősebb, mint az a processor…

2 Likes

Ez így is van (a mérföldekkel azért elég erős, ha mérföldekről beszélünk akkor i9 X széria…), de ettől függetlenül, ha 4k-t akar, akkor teljesen felesleges ilyen erős procit venni, mivel te is tudhatnád, hogy 4K-nál már a VGA-n van a hangsúly, a proci 50%-on ha megy, de még annyi se. (tapasztalat) szóval full felesleges annyit költeni rá… SZERINTEM!

1 Like

Igaz,hogy játékra elég,de hosszútávon az a +2 mag nem kis időtállóságot ad a géphez. Meg egyébként se éri meg már 7. generációt venni…
#nooffense

2 Likes

Ez így van, csak kb ezt minden félévben eljátszhatod, mert kb 6 hónaponta jönnek ki új generációk… Én úgy vettem a 7700k-t annó, hogy új volt és rá félévre ott volt a 8… nem hiszem, hogy sok idő és jön a 9…
De az valóban igaz, hogy a +2 jó, csak ha már ennyi pénzről beszélünk és legfőképpen 4k-ról, akkor én inkább azt a pénzt a VGA-ra költeném, mint procira és a 7700k vagy még 6700k is bőven elbírkózik az 1070, 1080-al… amit a különbségből venne.

Ha napi használatra vagy más ilyesmi feladatra venné, akkor valóban érdemesebb a 8700 vagy 8900, ez vitathatatlan, de ő 4k-t akart, már pedig ahhoz nagyon -nagyon kevés az 1060

1 Like

“Igazából nincs is még elég jó kártya 4k-ra”

1 Like

Ez olyan is-is téma, nekem a kártyám visz mindent 4k60-ban szóval az 1080Ti és Titan Xp elég jó kezdés 4k-ra, nyilván az újabbak jobbak lesznek, de ez már valami. Persze itt Ultra beállításokról beszélek, ha medium vagy kisebb, akkor valóban jó az 1070 is.

1 Like

4K-hoz szerintem:

• Olcsóbb i5-8400/8500 (untig elég), esetleg 8600K ha fontos a kompetitív FPS-ekben a folyamatos magas FPS.
  • Valamelyik olcsóbb STRIX Z370 deszka is elég, ami kiszolgálja a periféria / fícsőr igényedi, na meg ha tetszik maga a design.
  • Víz helyett egy olcsóbb torony hűtőt mondanék.
  • VGA kártyából meg ami a csövön kifér.
  • Tápegység elég olya GTX 1080-ig, 250W TDP és fölötte csere nagyobbra. Illetve ha már van vagy 4-5 éves akkor vagy átnézetni érdemes szakival, vagy cserélni.

Illetve ha nem sürgős a vásárlás lehet érdemes lenne megvárni az új NV szériát, elvileg a közép-felső (?) ház GTX1175 / 1185 / 2070 / 2080 (gondold fejben aminek akarod) nyáron érkezhet, talán értelmesebb árakon kaphatsz egység teljesítményt.

5 Likes

Az utólsó bekezdés a lényeg, valóban az lenne a legjobb, ha várnál picit a 20xx szériára, ha ugyebár tényleg ez lesz.

2 Likes

Szia!
4K-hoz nagyon kevés ez a kártya, a processzor meg bőven sok ilyen kártya mellé.
Inkább egy i5 8400+ gtx 1080ti-ba fektess be. De mint már előttem írták, lehet, hogy érdemesebb lenne megvárni a következő generációt, ott állítólag gtx 2070-el kapnál 1080ti teljesítményt. Ha 4K, akkor szerintem ez alá nem érdemes adni, ha a legalább 60 FPS a cél.

2 Likes

Sziasztok! Köszönöm a választ mindenkitől!

Ugyan 4K a cél és 60 FPS :slight_smile: de nem muszáj az Ultra settings :slight_smile:
Elég a Medium High beállítás ^^

Csökkentek a prociból és akkor befektetek egy erősebb VGA-ba!

Kérdés ha marad az AMD VGA, akkor kb milyen teljesítményt tudok véghez vinni 1080p-ben ? Az új proci+alaplap+combo-val ? :slight_smile:

Válaszokat köszönöm!