Új config, meglévő hardverekkel

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni, olyan ügyben, hogy alaplap vásárlás előtt állok és össze is szedegettem már-már a dolgokat, de a teljes kompatibilitásba én nem látok bele, így önállóan félek bevásárolni.

Ami nekem van és beépíteném az új configba: Chieftec GPS 500A8 / Gigabyte Geforce GTX950 2Gb / SSD:Kingston UV500 480Gb / winyo- WD Blue 1TB 3.5/64MB/7200.

És amiket néztem ezek köré:Gigabyte GA-AX370-GAMING 3 / [AMD Ryzen 3 2200G YD2200C5FBBOX / [Kingston HyperX Fury Black 8GB DDR4 2666MHz HX426C16FB2/8

Tehát az lenne a kérdésem, hogy ezek így összeszedve működnek-e? Amire nekem kell az maximum Doom (2016-os) grafikájú játékok alap vagy akár közepes beállításokkal. Emellett inkább Blizzard játékok futtatása (world of warcraft battle for azeroth/Heroes of the storm…stb).
Ha működik ez a kiválasztott cucckupac, akkor érdemes megvennem arra, amire szeretném használni?
A válaszaitokat előre is nagyon szépen köszönöm!

1 Like

A tápot mindenképp cserélném, mert gyenge minőség, ergo kockázatos mikor adja meg magát, aztán ki tudja mit ránthat magával.

Alaplapból inkább B450-et nézz, pl a Build Ajánlóban szereplőket.

Ramból mindenképp vagy 2x4, de inkább 2x8, 3200mhz-es kitet nézz, a Ryzeneknek nagyon kell a gyors ram.

3 Likes