Új gamer PC 300-350k között

Helo mindenkinek!
Egy barátom engem kért meg, hogy segítsek összeállítani egy gamer pc-t 300-350k közötti árkategóriában.
Segítségül vettem a build ajánló topicot, és ott a “Performance AMD”-s konfigot vettem alapul (vagyis ár érték alapján erre gondoltam, hogy ez jobban megéri, de javítsatok ki nyugodtan, ha ebben az esetben nem így van).
Egy helyről szeretné vásárolni, mivel össze is szeretné rakatni a gépet, a pcx üzletére esett a választás.
Ennek alapján alakítottam át egy kicsit a build-et, ezeknél szeretném a segítségeteket kérni, hogy ezek megfelelőek-e, vagy tudtok jobb alternatívát az pcx oldaláról.
Monitort is venni fog, de azt már kiválasztottuk, hogy melyik legyen:
AOC G2590FX

A kiszemelt konfig pedig a következő:

Ez így durván 320k-ba kerülne.
Előre is köszönöm a segítségeteket!

Teljesen jó maga a build, kivéve a házakat. Légáramlás szempontjából mindkettő elég nagy zsákutca.

Inkább az ajánlóban is szereplő CM ház

A coolermasteresnél még láttam, hogy az lehet nem lesz jó, a zalmannál már nem voltam biztos.
Akkor az ajánlottat, (amit linkeltél) azt választjuk.

Annyival egészíteném ki, hogy érdemes több oldalon is összerakni. Nagyobb cégekkel nem igazán szokott probléma lenni, így ahol a legolcsóbban kijön, én ott raknám össze.

Esetleg még annyi, hogy nem feltétlen kell az X-s proci, a sima is megteszi ehhez a kártyához, itt lehet valamit spórolni, de ha a keret megvan rá, nyugodtan jöhet.

Igen, elég a sima is, az X-nek az előnye az alapban magasabb órajel, és hogy a nagyobb hűtővel jön így valamivel csendesebb is.

A keret bőven megvan rá, úgyhogy maradunk az X-es verziónál, még max megnézzük más áruházaknál is, de akkor a build elvileg megfelelő lesz, ha a linkelt házra kicseréljük.
Este fele megrendeljük, köszönjük az eddigi okosságokat! :slight_smile:

Majd arra figyeljetek, hogy ha jól láttam a ház alapban csak 1, hátulra szerelt ventivel jön, szóval ha szeretnétek RGB-t érdemes venni egy 3-as RGB-s venti pakkot, ha nem akkor meg 2 simát előlre.

Én úgy nézem, 3 elég jó minőségű és ráadásul karácsonyfa venti jön vele, úgyhogy szerintem nem lesz baj. :slight_smile: (CM Masterfan pro)

Ezt hol látod? Mármint fent a leírásban azt írják van 3 venit, de magában a részleteseben csak az van hogy 1 fekete van hátra berakva. Lehet érdemes rákérdezni vásárlás előtt.

itt:

3 venti van benne, a gyártó szerint is. Ha nem úgy kapja, lehet reklamálni

Megrendeltük, köszönjük a segítséget mindenkinek!