Új gamer/streamer gép

Sziasztok!

Szeretném kérni a segítségeteket. Már kb 1 hónapja tervezgetem, hogy szeretnék egy gépet össze dobni, amivel nem lenne gond az 1080p 60+ fps valamint ha úgy adódik akkor annak a streamelése sem. Nem egy high-end pc-t szeretnék össze rakni mert arra ugy gondolom nem lenne keret, de egy olyan pc-t ami azért pár évig elmenne. 250.000-400.000 Ft körül szeretnék rá “áldozni” viszont nem lenne nagy baj ha kicsit többe vagy kevesebbe kerülne. Néztem itt a fórumon is buildeket de vagy olcsóbb volt mint amit én szerettem volna (és teljesítményben is gyengébb) vagy pont az ellenkezője.

Ha esetleg tudnátok ajánlani pár alternatívát nagyon megköszönném. :slight_smile:
Sajnos nem vagyok otthon amd proci/gpu-ban ezért nem is tudom hogy azzal esetleg jobban járnék e mint egy intelel.

Amd-vel jobban jársz.
R5 2600(x)
16gb 3200mhz 2x8kit
Legalább egy 1070(ti)
250 ssd
2tb hdd
Fsp, corsair, evga, be quiet, cm, seasonic.
Házból amelyik tetszik/és jól szellőzik.
Kb ez ajánlott streameléshez.
Ilyen konfigok vannak a Build ajánlóban, max. a kártyát meg a ramot kicseréled.
Szintén a Ba-ban vannak ajánlott tápok, házak.

Mindenképpen AMD Ryzen proci kell bele 3000mhz-es memóriával ,de én a helyedben várnék mèg egy keveset,mert nemsokára itt van az új generáció.

Ha streamelne is, akkor prociból inkább 2700, vagy 2700X, 1070Ti overkill még most 1080p 60-hoz, bár azt is tudni kellene mikkel játszana a kérdező. Egyébként egyetértek :slight_smile:

Prociból szerintem mindenképp ryzen 2700(x) vagy vársz egy kicsit az újabb szériára, streamelésre munkára sokkal jobb ár/érték arányban van.
16 giga ram elég, és egy 1070 vagy 1070ti.