Új Gaming laptop vásárláshoz véleménykérés

Sziasztok!

Lecserélném a laptopom és újat szeretnék venni.
Érdekelne a véleményetek.
Szerintetek melyik a jobb és milyen sorrendbe állítanátok vásárlás szempontjából?

-ACER Predator Helios 300 PH317 i9750H, 2070 RTX (kapható itthon)
-HP Omen 17-i9750H, 2070 RTX (kapható itthon)
-ASUS Rog Scar III G731GW i9750H, 2070 RTX
-MSI GE75 9SF i9750H, 2070 RTX (kapható itthon)
-Legion Y740 (17 ”) - i9750H, 2070 RTX

Köszönöm!

Amennyibe ezek kerülnek én biztos, hogy egy bika asztalit raknék össze.

Mindenképp gari szempontból mérlegeld a dolgot, a gamer cuccoknál különösen fontos. Szvsz easy pick az Acer, elég decens hűtése is van. Az Omen szerintem az első gen. óta nem a legjobb konstrukció, az MSI-t nem ismerem de itthon annyira nem elterjedt. Az Asus garija nem tudom hogy érvényesíthető itthon, elvileg nem kellene bajos legyen és a ROG is egy szolid modell, a Lenonak viszont hírösen trágya a garis ügyintézése.

Ezt a lehetőséget én is mérlegeltem, de ha minőségit akarok akkor ugyanott vagyok vagy többe is kerül.
https://www.digiprime.hu/szamitogep-pc/3992-asus-rog-strix-gl12cx-hu002t-i9-9900k-16gb-256gb-1tb-rtx-2080-8gb-dvd-rw-wifi-win10-elado
Felbikázva 916eFt és még nem vettem hozzá monitort stb…

https://www.digiprime.hu/szamitogep-pc/asus-tuf-gaming-0057-elado
Felbikázva 612eFt és még nem vettem hozzá monitort stb…
Ráadásul csak a 8.gen procival.
A laptopokban meg már az új proci van.

Garit a szolgáltató által is tudom bővíteni webshopban és nem csak az ASUS-nál.
Legalábbis jobb helyeken.
Az MSI-t én se ismerem de külföldön nyomják rendesen és sokszor az ASUS helyett ajánlják youtube videókban.
https://www.digiprime.hu/laptop/msi-ge75-raider-9sf-48739-elado

Az ASUS Rog Scar III G731GW i9750H, 2070 RTX választanám szívem szerint, mert ASUS-os vagyok.
Viszont még friss és itthon nincs 17" kivitelben csak Ausztria v Németországban.
Ami nem a legjobb gari szempontjából.
2-3 évente cserélek és nem tudom hogy tudnék olyan laptopot jól eladni aminek nincs magyar billentyűzete és a garija külföldre szól. Max csak külföldieknek talán.
Az ASUS központ meg nem tud időpontot mondani hogy mikor lesz itthon. Megközelítőleg sem.

Félreértés ne essék, azoknak az összerakott PC-nek semmi köze a minőséghez. Amiket a build ajánlóban látsz maximálisan jók (persze egyedi alkatrész hiba mindig lehet, de ez laposnál is és ott sokkal nagyobb probléma).
Az meg, hogy egy 600k-s PC-be még most is 8700-at tesznek csak az lehúzást mutatja az ő részükről.

Szintén ne keverd össze a notebook procik jelzéseit az asztalikéval, a notikékat eggyel előrébb szokták tolni. Jelen esetben az a 9750H éppen 6/12-es de még mindig laptop verzió teljesítmény szempontjából.

Az teljességgel kijelenthető, hogy ugyanazon áron asztalival mindig jobb ár/értékben jössz ki, hűthetőbb, javíthatóbb, feljleszthető, mindez olcsóbban. Jelen esetben pl. a build ajánló “high end” konfigjai majd egy nagyságrenddel jobb teljesítmény adnak 500k alatt fixen. Ahhoz ~150k környékén már 27" 1440p IPS 144Hz g/free-sync monitort kapsz és ki is hatja megközelítőleg.

Szvsz notit csak abban az esetben szoktak ajánlani ha tényleg releváns a mobilitás és hurcolod is. Ha egyébként csak lerakod az asztalra és évente ha megmozdul akkor semmiképp nincs előnye.

Nem vagyok egy gép építő, se kedvem se szakértelmem nincs hozzá.
Őszintén szólva kinőttem már abból a korból hogy szerelgessek stb…
Utálom és nem is nagyon szeretem az asztali PC-ket valahogy.
Nincs kedvem külön embert se megbízni és fizetni.
Ahány youtube videót, webshop-t megnéztem mindig ott volt a vége ahol a laptop.
Max annyi volt a különbség hogy RTX2080 kártyát raktak bele.

MSI-vel kapcsolatban mivel te se ismered és én se megkérdeztem mit tudnak mondani a gariról, szervízről:
Üdvözlöm!

A készülék nagyon jó szerviz háttérrel rendelkezik. A hivatalos MSI márkaszerviz az Albacomp Kft. 24 hónap jótállás vonatkozik a termékre. A későbbi eladhatóságról nincs információnk.

Üdvözlettel:

Hát ennyi! Aztán mindenki eldönti…

Szerintem ez nem kor kérdése, sokan idősebbek is imádnak vele babrálni, nem beszélve ma már rengeteg látványos (üveglapos, rbg-s stb kinek mi) cucc elérhető reális áron. Persze a fiatalok között is sokan vannak akik nem szeretnek ezzel foglalkozni, itt vagy egy közeli akár kisebb üzlettel rendelteted meg és rakja össze, intézi a garit stb (persze valami árréssel adja) vagy nagyobb cég PCX, Ipon stb is összerakják pár ezer Ft-ért.

Ha mindenképp lapos mellett maradsz akkor próbálj máshol is a garis ügyéntéz után nézni tapasztalatokat, a gépekről magukról úgyis van tucat teszt külföldi oldalakon. Ill ha a Rog tetszik legjobban akkor esetleg bevállalod a külhonit vagy döntesz az MSI/Acer között, amiből talán az utóbbi tűnik egyszerűbben intézhetőnek az acershopból számomra.