Új gép építés (3080 as kártyával)

Sziasztok! Gépet szeretnénk építeni és a következő komponenseket néztem ki eddig:

• Intel Core i9-10900K 3.7 GHz 10-Core
  • ARCTIC LIQUID FREEZER II 360 56.3 CFM Liquid CPU Cooler
  • Gigabyte Z490 AORUS ULTRA ATX LGA1200 Motherboard
  • Corsair Vengeance LPX 16 GB (2 x 8 GB) DDR4-3200 CL16 Memory
  • Asus GeForce RTX 3080 10 GB TUF GAMING Video Card
  • Samsung 970 Evo 1 TB M.2-2280 NVME Solid State Drive
  • Toshiba X300 4 TB 3.5" 7200RPM Internal Hard Drive
    És ehhez kapcsolva az lenne a kérdésem hogy ez a táp be quiet! DARK POWER PRO 11 1200 W jó lehet e hozzá. illetve ezt milyen házba lehetne belepréselni?
    A segítséget előre is köszönöm !

Mielőtt jönnek az Intelt leszolo emberek. Szerintem jó összeállítás, viszont a HDDt valami másra cserélném a Toshiba nemigazan jo HDDben, inkább Western digital.
A táp bőven elég meg jövőbeli fejlesztésre is.

Viszont ved számításba, hogy hónapok is lehetnek amíg beszerzel egy 3080at es októberbe jön a kovi amd szóval lehet h kozbe megbarhatnad amig vársz a GPU ra.

5 kedvelés

Meg gigabyte laphoz illik venni egy gigabyte kártyát is a túlárazott asus helyett. :smiley:

1 kedvelés

Nem az Intel teljesítményével van “gondunk” itt, hanem a borzasztóan kaki upgrade lehetőségekkel.

Ha most veszel egy 10900K-t arról hová frissitesz? Jön még ebbe a foglalatba Rocker Lake ami legjobb esetben hoz ugyanúgy 10 magot, meg IPC bumpot viszont lehet az órajelet már nem bírja az új pipeline. Szóval nettóban az egyetlen bónusz amit hoz magával az a PCIe 4.0 támogatás lehet igazából…

Az októberi ZEN3 eventet akkor is érdemes megvárni ha az AMD büdös. Mert ha más nem lehet valamit babral az Intel az árakkal.

4 kedvelés

Az igaz deha high end procit vesz valaki a jelenleg Intelbe szerintem ugyse ugyse akarna fejleszteni 1 2 ev után, de ez embertől függ meg felhasználástol.

1 kedvelés

Ez a kartya most kivetel. A tesztek szerint ez egy nagyon jol sikerult darab, hutese egyelore ennek a legjobb, csendesebb is, es nem sokkal dragabb, mint a Founders Edition (persze ha talalsz valahol egyaltalan :smiley: ). Igaz teljesitmenyben szinte semmit nem ad hozza a FE-hez, de legalabb huvosebb.

Pont ezzel van a gebasz, mert bár jelenleg nem limitáló tényező (még) a 10900K-n nincs PCIe 4.0, de lehet jövőre hiányozni fog ha megjön néhány next-gen cím, pláne olyan ami esetleg használja a DirectStorage API-t (RTXIO) aztán viszonylag rövid úton lehet kevés lesz a PCIe 3.0 sávszélessége és troughputja.

Persze nyilván kicserélheted egy Rocket Lake CPU-ra valamikor talán jövő év elején (2021Q1), ha az Intel megszüli végre.

Na de… ha a ZEN3 hoz megint egy ~20% IPC-t és gaming alatt sem lesz (1080p) sem lesz gyengébb, mert összetoltak 8 magot egyetlen CCX-be, akkor minek is vennék most 10900K-t, ha bármit amit a Rocket Lake hozhat magával (sőt…) jövőre, talán már megvehetem idén?

4 kedvelés

Mondjuk egyedül a “túlárazott” ASUS volt képes használható 3080-at csinálni, az összes többi gyártó élen pl az MSI-vel kuka, 2.0 GHz felett crashel. Nem szólnám le az ASUS-t, a TUF Gaming kártyájuk kimondottan jól sikerült, relatíve elérhető ár mellett (310k volt aqua-ban megjelenés napján).