Új gép, fps probléma

Hello mindenki!

Tegnap lett kesz az uj vas:
i7 12700k
rtx 3070 ti
16gb ram
samsung 970 evo plus m.2 ssd
alaplap: msi pro z690

a problema pedig: 1080p ( minden fele grafikai beallitast probaltam ) cod warzone 50-60 fps ^^’

ugy gondolom, hogy a warzone-hoz ez a gep egy eromu es 1080p-n full ultran siman lennie kellene 130-150fps kozott ( ahogy egy csomo videoban is lattam )

Szoval ezzel kapcsolatban valaki tudna segiteni, hogy megis mit lehetne tenni?
A valaszokat elore is koszonom!

1 Like

szia, monitor kábele a gpu-ba van dugva?

1 Like

hello, igen termeszetesen, displayporton megy a dolog :slight_smile:

Szia!
Tápegység pontosan? További ssd esetleg?
Memória hogy 16gb,vga milyen?

2 Likes

nincs tobb ssd, se hdd

2x 8gb a ram

a vga az msi gaming trio x rtx 3070 ti

a tap pedig corsair rm850x

plusz informacio, hogy az nzxt cam nevu monitorozo programmal mikozben figyelem az fps alakulasat azt vettem eszre, hogy a gpu aktivitas 0%, jol ertelmezem, hogy nem dolgozik a kartya? masik jatekban is ezt tapasztaltam ( rust )

Táp csatik be vannak dugva a vga-ba?

hat ooo ha nem lenne akkor kep se lenne es a jatek sem indulna el, nem? ^^’

Szia!

BIOS frissítés és XMP beállítás is volt? Az alaplapi VGA-t kapcsold ki, ha lehet.

Kicsit bővebben, milyen típus, sebesség, késleltetés?

Az attól függ! Hány csati kell neki. Vagy ha rosszat dugsz bele és nem kap megfelelő feszt az is gáz.

1 Like

Csak egy kérdés , a Vsync be van kapcsolba vagy nincs limitálva az fps a játéko belül ? (Esetleg MSI After burner el nézhetnél pár adatot , mennyi hőfok , kihasználtság stb )

na ez mar tobb info, nem volt bios frissites es nem tudom mi azaz xmp beallitas, az alaplapi vga alatt most a prociba integralt vgara gondolsz? es a biosban kell ezt kikapcsolni?
16 gb(2x8kit) ddr4 3600c crucail ballastix16

A BIOS-t frissítsd először, majd utána a BIOS-ban állítsd be RAM-jaidnak megfelelő XMP profilt. Röviden. Igen, az integrált VGA-ra gondoltam, de azt a Win-en belül lehet letiltani és nem is fontos, nem zavarhat be, mivel nem notiról, hanem PC-ről beszélünk, én kavartam össze.