Új gép lefagyás!

Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy a pár hónapos gépem ami gondol egyet és beszaggat. Többnyire ez akkor jön elő mikor wowozok, ezt abalkos formában teszem és két wow megy egyszerre. Csak az újra indítás segít, még a feladatkezelőt sem tudom megnyitni. Próbáltam már hogy várok hátha helyre jön de nem. Én úgy gondolom hogy ennek nem szabadna gondot jelenteni egy ilyen gépnek. Valami tipp vagy javaslat hogy mi lehet a gond? Előre is köszönöm a válaszokat.

Maga a gép:
Alaplap: Gigabyte X570 Aorus Elite
Cpu: AMD 3700x
Vga: Gigabyte 2070 super
Ram: G.Skill Trident Z Neo DDR4 3200 ( 2x16gb)
Táp: 1000 Watt be quiet! Straight Power 11 Modular 80+ Gold
Cpu hűtés: Dark rock pro 4

Erőforrás figyelőt nézd meg, és futtass le egy malwarebytes-t első körben.
(Telepíteni kell, bányász vírusra kihegyezett irtó.)

Hőmérsékletek, friss driverek, friss BIOS, és vegyél le minden overclockot a gépről, hátha segít.

Friss minden, 2 hónapos a gép. Meg nincs húzva semmi, minden teljesen gyári.

CPU hőmérsékleket tessék megnézni, na meg egy MEMTEST-et lefuttatni.

A Cpu olyan 60-64° körül van. Memória tesztet is futtam egyet de most hirtelen nem tudom megmondani a nevét.

Terhelés alatt 64°C vagy az asztalon ülve? Mert ha utóbbi akkor az nagyon nem jó.

1 Like

Terhelés alatt, az " asztalon ülve" 34°.

1 Like

Csináltam most egy olyat hogy felcseréltem a két memóriát, az mi befolyásolhat? mert úgy néz ki h most nem csinál olyat.

Ha hibás az egyik modul, akkor annyit hogy később címzi meg a hibás területet.

Ha nem problémás egyik modul sem, akkor annyit hogy nem volt rendesen a helyén a memória. Azért is írtam, hogy MEMTEST-et tessék lefuttatni rajt.

1 Like

Elvileg a ramok jók. Mi lehetne a további lépes hogy meglegyen a hiba oka?

Szia! lehet az a gondod mint nekem. az előbb írtam egy topicot. nézd meg. akkor megy stabilan a masinám ha letörlöm az aourust :confused:

Köszi a tippet teszek egy próbát.