TheVR Fórum

Új gép munkára, játékra + monitor

Szisztok!

A segítségeteket szeretném kérni, új gépem összerakásában. Sajnos minél többet nézegettem egymagam mit kellene megvennem annál bizonytalanabb lettem. Alább leírom a pc építés topicban megfogalmazott kérdésekre a válaszaim segítség gyanánt. Illetve mielőtt jönne a kérdés igen láttam az ajánlott konfigokat a Build ajánlóban. Csak úgy gondolom nekem a Enthusiast buildek kicsit kevésnek tűnnek komolyabb munkára, de szóljatok, ha tévedek, illetve Nasa-k már túllépik a jelenlegi keretem rá.
Köszi a segítséget előre is mindenkinek!

1. Mire fogod használni a gépet?
    3D modellezésre, 2d-3d animációra, renderelésre illetve játékra is.

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    1-2 hónapja vettem egy Kingstone hyperx predator 2x8gb 3333mhz ram-ot ideiglenes “életmentőnek” a régi gépembe illetve egy 1tb hdd megmaradna a meglévő munkák és egyéb dolgok miatt. Illetve egy most vásárolt Palit RTX 3080 GAMINGPRO gpu.

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    A fent említett három alkatrészen kívül minden ami egy teljesen új géphez kell. Illetve ha a keretbe belefér egy a hozzá illő monitort is. Szóval ház, ssd, alaplap stb.

4. Mennyi a kereted rá?
    Mivel a videókártyát enyhén áron felül sikerült csak beszereznem, illetve hirtelen jött házjavításnak hála kb. 500 ezer forint a keretem. Jó lenne alatta maradni

5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
    Jelenleg egy samsung monitorom van 60 hz képfrissítéssel 1920x1080 felbontással, de szeretnék mint említettem egy új monitort is szintén munkára és játékra alkalmasat. Persze amennyiben megoldható. Nem bánnék egy 4k-s monitort, de ebben az árkategóriában már gondolom nem férne bele egy nagyobb képfrissítésű, bár időnként komolyabban belemerülök egy-egy kompetitívebb játékba. De elsősorban egyszemélyes történet alapú játékokhoz használnám. Ötleteket várok.

• Ragaszkodsz valamelyik márkához?
    Nem ragaszkodom, nekem az a lényeg, hogy aki összerakja ne küzdjön meg az összeférhetetlen alkatrészekkel. Esetleg, ebben az árban már örülnék, ha az alkatrészek összhatása jól nézne ki, de ez sem kitétel.

Ha kicseréled az Enthusiast buildben a CPU-t egy érkező 5900X-re, illetve belecsapsz még egy 16GB-os készletet (bár nem tudom mivel dolgozol) akkor kb. az 400k környéki limiten lesz a vége.

1440p 144Hz panelek még bele cipőkanalazhatóak, attól függően mik az igények, de azok általában olyan 140-150k környékén mozognak egy fotómunkára is használható IPS panellel.

image

3 Likes

Köszi egy-két kérdésem azért lenne.

A CPU és a Ram(mármint a jelenlegi) mennyire összeférő? Olvastam, hogy egyes memóriák kicsit bekavarnak az AMD prociknál. Meg bevallom a gépet még a Cyberpunk megjelenése előtt szerettem volna összerakni. És ha jól olvastam az 5900x novemberben lesz csak leghamarabb és az is kitudja hányadikától.

A monitor amit linkeltél az tetszik lehet meg is veszem. Esetleg 4k-s monitort nem tudsz ajánlani hasonló áron? Azt nem biztos, hogy most azonnal vennék, de érdekelne a véleményed vagy véleményetek, itt nyílván nem feltétlen szükséges a magas képfrissítés. Munkára lenne vagy story based játékokra.

Elérhetőség elvileg Novermber 5. tán lesz is készlet belőle.
CP2077 meg November 19.

4K kijelzőt tudok ajánlani, de abból 144Hz-eset 270-280e Ft alatt nem igazán kapsz.

3 Likes

Ó köszi ezt az infót nem találtam.

Nem baj, ha nem 144hz nekem bőven elég a 60 is, mondom ezt nem kompetitív játékokra használnám.

2 Likes

Köszi!

1 Like

Még egy kérdés, ahogy látom ehhez a házhoz nem jár gyári ventilátor nem szeretném, hogy megsüljön. A jelenlegi gépemet is egy noctua hűti, halk és nagyon hatékony. Ezért kinéztem ezt a két ventillátort:
Noctua ventillátor
és hogy valami világítson is XD Thermaltake ventillátor
Ezekről mi a vélemény? Esetleg más ötlet? Árban ezt még tudnám vállalni csak ne melegedjen a gép túl.

Ja hogy ezek kispórolták a ventiket az új Enthoo Pro-ból… Jó tudni.

Ha a Phanteks design tetszik akkor nézz meg egy P500-at simát vagy ARGB, drágábban akkor meg ott a P600S.

1 Like

A enthoo pro 2 egy fokkal jobban tetszik bevallom. Lehet maradok ennél és veszek bele ventiket. Magát a gépházat csak többet látom mint a belsejét. Akkor már legyen nekem tetszőbb.

De nem ragaszkodom a márkához egyébként. A lényeg, hogy elől legyen min. 4 usb ebből egy usb-c . Tudom, hogy hátul lesz bőven, de van pár eszköz, amit jobb szeretek elől hagyni hogyha cserélni kell vagy épp nincs rá szükség és csak a helyet foglalja ne kelljen mindig bemásznom a gép mögé.

Hát mesh frontos házból nem tudom mennyi van amin van TypeC, sajnos relatíve drága azért sincs a legtöbb kvázi olcsóbb házon.

1 Like

Ha gondolod nézz rá az MSI MPG GUNGNIR 110M-re szerelmes lettem egyből xD nagyon jó ház, hűtés meg ventik is nagyon jók de csak 3 csatlakozó van elől egy typeC ahogy láttam s van 4 venti benne.

2 Likes

Köszi kinézetre elég jó kicsit keveslem elől az usbket, de lehet meggondolom magam és ez lesz.

1 Like

Na egy kis frissítés. Még a ház ügyében vacillálok, de a többi alkatrészhez, eddig ezeket néztem hozzá.

• PHANTEKS Enthoo Pro 2 ARGB vagy P600S vagy MSI MPG GUNGNIR 110M
  • már meglévő Palit RTX 3080 GAMINGPRO
  • Gigabyte B550 AORUS PRO vagy MSI B550 Tomahawk - itt a fő szempontom, hogy későbbi cpu upgrad ne okozzon problémát, illetve az oculus vr szemüvegem usb 3.2-n megy a legjobban így olyan alaplapot néztem, ami rendelkezik vele.
  • AMD Ryzen 9 3700x - Tudom, hogy azt ajánljátok, hogy várjak az új ryzenekre, de kell a gép hamarabb, mint én azt kalkuláltam. Így inkább később fejlesztem a cpu-t, most meg ezt venném ideiglenesen.
  • 2x Kingston 16GB / 3333MHz HyperX Predator KIT - MSI B550 Tomahawk alaplap, ha jól láttam nem támogatja ezt a ramot vagy tévednék?
  • ADATA XPG SX8200 Pro 1TB + a meglévő HDD
  • Be quiet! DARK ROCK 4
    Illetve, ha az eredeti venti nélküli háznál maradok:
  • Thermaltake Pure 14 ARGB Sync Premium Edition
  • NOCTUA NF-A14 industrialPPC-2000 PWM

Mivel egy fokkal olcsóbb, így lehet a 28" ASUS TUF Gaming VG289Q monitor marad.

Kérhetnék egy véleményt?

És esetleg van e tapasztalata valakinek a következő két Wacom tábla terén. Wacom One és Wacom Cintiq 16. Eredetileg egy első genes Wacom Bamboo Pen and Touch -om volt, de ennek elavult a shoftvere és nem működik már megfelelően. És szeretném lecserélni egy képernyővel rendelkezőre. Profinak nem tartom magam, szóval erre csillagászati összegeket nem költenék.