Új gép nem ad képet

Sziasztok,

Tegnap raktam össze az új gépem és semmi képet nem akar adni se HDMI-ről, sem pedig display-ról, ráadásul a billentyűzeten sem villan fel egyik lámpa sem. Lehetséges lenne hogy bios frissítés kell neki?
Főbb alkatrészek :

• Asus tuf b450m pro ii
  • Amd ryzen 5 4500
  • Rtx 2060
  • 2x8gb 3200mhz ddr4
    Bekapcsolásnál minden venti elindul, monitor “no signal” felirat után alvóba kapcsol.

Köszi a segítséget. :slight_smile:

Szia! Táp milyen? Pontos típus kellene, illetve mindent bedugtál mindenhova ahova kell? Első gép összerakás, vagy már csináltál ilyet? VGA rendesen a helyén van, táp csatik rendben? Ad valami sípoló hangot?

2 Likes

A táp egy cooler master mwe 650 gold, moduláris.
Igen, egyszer kétszer csináltam már, plusz néztem sok sok gépépítős videót. Sípoló hang nincs

+1 erre. Hátul a táp kapcsolója , gépház gombja, a táp kábelei. Ha a házon van reset gomb próbáld meg átkötni arra a bekapcsoló pint, hátha csak a ház a rossz.

tehát megnyomod a gombot és szó szerint semmi nem történik?

De, a gép az “elindul” ventillátorok pörögnek, világítanak benne megállás nélkül, videókártyán is.
Viszont a billentyűzeten egyátalán nem villannak fel a lámpák és a monitor sem reagál semmit. Próbáltam úgy is, hogy csak a bekapcs gomb van az alaplapra kötve, ugyanez a helyzet

Szia!
Az alaplapi led mutat valamit?

Szia,
Az alaplapnak csak (ha szemből nézzük) jobb alsó sarkában világít egy kis rgb cucc és annyi, más led nincs rajta.

Megnézném egy másik táppal is. Ez sajna nem nagy szám.
Le tudod fotózni a VGA tápcsatikat? Meg úgy az egész lapot összerakva? Vizuális típus vagyok. :smiley:

1 Like

Csodálkoznék ha a táppal lenne baj. Ha a bill sem kap áramot akkor a lap inkább szar mint a táp.

De a kép jó ötlet.

Lehetséges, de tapasztaltam hasonlót és tápcsere után ment minden. De Én is csak még tippelgetek.

Annyira nem rettenetes táp, de tény, hogy sokkal jobb lett volna egy pár ezerrel drágább Seasonic GX.

Elsőre kezd egy BIOS reset-el:

• tápkábel kihúz (nem lekapcs, ki is húz!)
  • CLR_CMOS pin-ek csavarhúzóval összeérint 5-10 mp-re

RAM-ok helyesen a A2-B2-ben vannak? Milyen típusúak? Rendesen kattanásig benne vannak a slot-ban? A VGA milyen típus pontosan? A házban az alaplap távtartók megfelelően vannak elpakolászva? (a képen is látszik, csak az maradhat ami kell, a lap alatt nem szabad semminek sem lennie)
Milyen ház? HDD, SSD milyen?

A BIOS-t is frissíteni kell vélhetőleg, szerencséd van, nem kell csere RAM:

https://www.asus.com/hu/support/FAQ/1038568/

Én kíváncsi lennék, milyen háttértárak vannak a gépben.

1 Like

Egy 512es patriot viper és egy 1tb-s 2.5" wd hdd

CPU EPS és a VGA PCIe tápkábelek nincsenek összekeverve?

Igen, kifejezetten figyeltem a távtartókra, nem akartam hogy baja legyen a nyáknak. A ház egy msi gungnir 110r. A vga az msi rtx 2060 12gb ventus. E

Nincs, a cpu kábelre rá van írva hogy CPU, a maradékra meg csak annyi h pci-e, habár a tápon egymás mellé kötöttem őket, nemtudom hogy számít-e… Ott csak annyi volt hogy cpu/pci-e

És közbe dugjam össze és kapcsoljam is be?

Én ráküldenék egy bios frissítést.
Honlapon 3000redy szerepel.

1 Like

Mármint miközben csavarhúzóval összeérintem a két pint?