Új gép összeállítás, avagy nem sok

Sziasztok

Segítséget kérnék egy gép összeállításához. Amit csak tudtam összeszedtem a javaslatok szerint.
Az igazi dilemma az, hogy nem lehet-e az igényeimet olcsóbban is megoldani. Attól tartok, hogy fölé lőttem a valódi igényemhez képest.
Egyszerűen nem igazodok ki a videokártyák és alaplapok piacán.

1. Mire fogod használni a gépet?

• Játszani szeretnék rajta és dolgozni. Skyrim, Path of Exile, EVO Online, Total War stratégiák minden ami csak van :), Néha autós szimulátor. Semmi FPS, nézni szeretem, de olyan béna vagyok benne, hogy nem szeretek velük játszani.
    • Dolgozás nem erőforrásigényes, mármint a videokártyának :slight_smile: (Oracle DB tervezés és fejlesztés, DWH, data mining, BPM folyamatok, MSBI riport).
  2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

• Ház: Thermaltake Armor torony VA8000 BWS. Jó lenne megtartani, de aggódom a hűtés miatt. Szeretnék NZXT Kraken hűátést de nem tudom, hogy fér bele.
    • SSD: Samsung SSD 850 EVO 250GB. Most ezen van minden.
    • EHDD: WD my book 3 TB
      Csakhogy érezzük milyen régi a gépem :slight_smile: : Gigabyte EP43-DS3L, Intel® Core™2 Quad CPU Q9400 2.66GHz
  3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Teljes gép + Monitor + Szünet mentes táp is

• A gép tápja ha lehet 750W alatt ne legyen és csak a GOLD.
    • Próbáljuk meg a vízhűtést és ha belefér akkor: NZXT Kraken M22
    • SSD legyen minden (Ez mindenképpen kell: Samsung 250GB 970 EVO M.2 PCIe)
  4. Mennyi a kereted rá?
    400e-.,Ft

5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
    Hát jelenleg egy Philips 200AW8FS LCD-m van, de nem szeretném megtartani.

6 Ragaszkodsz valamelyik márkához?
- ASUS alaplapok
- Intel proc.
- Táp CORSAIR

Amit én összeraktam abból amit olvasgattam:
Alaplap: ASUS ROG STRIX B360-G GAMING (Basic garancia)
Proci: INTEL Core i5-9400F 2.90GHz 1151 300 BOX Intel hűtő ventilátorral
RAM: HyperX 16GB Predator DDR4 2400MHz CL12 KIT HX424C12PB3K2/16
Videokártya: ASUS ROG-STRIX-GTX1650-O4G-GAMING GeForce GTX 1650 4GB GDDR5 ROG Strix OC PCIE
SSD pcie: SAMSUNG 250GB 970 EVO Plus M.2 PCIe M.2 2280 MZ-V7S250BW (Basic garancia)
Ház: NZXT H710
Billentyűzet: COOLERMASTER CK550 RGB Gateron Brown Magyar fekete
Egér: RAZER Basilisk Essential
Monitor: LG 25UM58-P
Hűtő: NZXT Kraken M22
Táp: CORSAIR HXi Series HX750i 750W
Oprendszer: Win10 pro 64Bit
Ár: 463e. Na ezt le kell faragni !

A fő kérdés az hogy kell-e nekem egyáltalán ekkora erőforrás?
A fő feladat pedig az, hogy ha most beruházok erre, akkor ne kelljen 3 év múlva mindent lecserélni !

Előre is nagyon köszönöm a segítséget ! Tegyetek helyre. Csak keményen :slight_smile:

Build ajánlóból miért nem rakod össze a performance plus intel összeállítást?
Asus alaplapok nem annyira jó minőségűek.

3 Likes
  1. Jelenleg nem éri meg Intelre építeni, persze ha ragaszkodsz hozzá, ez van, de tudd hogy teljesítményben és anyagilag is buksz jelenleg rajta.
  2. Alaplapnál figyelj a friss biosra, nem minden B360 támogatja a 9. gen procikat alapban.
  3. Felesleges a 970 EVO SSD. Ennyiért kapsz 2x ekkorát is.
  4. Ház jó, de szintén elég drága.
  5. Vízhűtés mindig lutri, a Krakenekre főleg sok a panasz a gyorsan megdöglő pumpák miatt. Akkor vedd, ha nem fáj a garancia lejárta után esetleg azonnal cserélni.

Minden másra.

5 Likes

Dehogynem.

• Hanyagoljuk az intelt, és inkább Ryzen, nagyobb teljesítmény olcsóbban.
  • Asus alaplapok általában fölöslegesen túlárazottak, van más jó is, olcsóbban.
  • A Corsair tápot se nagyon értem, de azon az áron már inkább Seasonic, akik 42 ÉVE csak tápokat gyártanak.
  • Azt az elmegy, de cserébe qrva drága házat is lehetne olcsóbbra cserélni, vagy akár hasolnó árban is vannak jobbak.
  • Az AIO vízhűtést is engedjük el szerintem, főleg a kraken -t. Inkább egy Noctua, vagy valami jó BQ, SilentiumPC léghűtő.

És máris relatíve sokat spóroltunk.
Ahogy előttem is említették, a 970 evo szerintem is fölösleges, de szíved joga.
Végsősorban pedig, ahogy előttem is mondták, innen kiválasztod a neked tetszőt;

És fine, öröm és bódottá.

2 Likes

Fúú. Nagyon köszönöm a gyors válaszokat. Ahogy sejtettem van mit tanulni. :slight_smile: . Mindenkinek a tanácsát köszönöm és meg is fogom fogadni.

A vízhűtéseket és a házat a theVR-os fiúk gépeiből vettem. De ha rossz/drága a tapasztalat, akkor kell a francnak :slight_smile:

Fura, hogy az ASUS-nál írtátok a rosszabb minőséget, de EXTRA köszönet, mert ezt is csak a srácok miatt gondoltam :slight_smile:

Egy kérdés maradt a fejembe:
Szívesen váltok AMD-re (nekem ez nem hit kérdés), de az a kérdésem, hogy akkor AMD-s videokártya kell? Vagy nincs feltétlen összefüggés ?

Köszi
Balázs

Nem kell AMD-s videókártya, nincs összefüggés, nvidiának jobbak a driverei és nem akadnak össze

2 Likes

Asus-nak szerintem nem feltétlenül van minden termékével gond, bár az utóbbi időben több szériájuk is problémás volt, a fő gond inkább hogy egyszerűen túlárazott, közben nem nyújt annyival/semmivel sem többet mint a többiek.

Víznél azt vedd figyelembe, hogy a srácoknak nem tétel akár évente cserélni egy 40+ ezres vízhűtést sem, neked meg lehet gond. Nekik munkaeszköz, pénzt keresnek vele, neked meg csak kiadás.

SOHA nem volt összefüggés az AMD-s proci és GPU működése között. Ez egy nagyon régi, cserébe nagyon hülye “urban legend”.

Az is igaz hogy az nVidiának talán stabilabbak a driverei, de az új AMD modellekkel, a legújabb driveren is már kevés a probléma (a többségnek semmi). Amit nem szeret, az a frissítgetés, érdemes mindig DDU-val legyalulni, és úgy feltenni az új verziót.

3 Likes

Ok. Így értem.
Még egyszer nagyon köszönöm ! Asszem spóroltatok nekem egy adag pénzt !

Zárható a fórum bejegyzés.

Üdv,
Balázs

2 Likes