Új gép plusz kép zavar

Hali, sziasztok!

​Új gép beszerzésére adtam a fejem, nézegettem a build ajánlót és az mentén indultam el a keresgélésben, de lenne egy két kérdésem ha nem gond.
Cpu ​3600, 3600X a cél. Inkább a 3600X.
​cooler: megosztóak a vélemények azzal kapcsolatban h kell-e egyáltalán a gyári helyett.

​​Mobo: itt van egy kis kép zavar. Nemtudom szükségem van-e x570es lapra. B450es tomahawkról jókat olvastam.

​​ram: kis keresés után 3200 as ramokat ajánlanak ehhez a procihoz. Kérdés van-e értelme a drágább 3600ast belepattintani?

​​gpu: 2070 super-t céloztam meg első körben. Viszont annyi gyártó van, azon belül is több verzió, hogy nemtudok kiigazodni rajtuk. Ebben kéne egy kis segítség. Olvastam, hogy van pár rgb-s verzió is. Mivel a pirosat preferálom, kacérkodok a gondolattal hogy ilyen irányba kéne menni, de a teljesítmény, hűtés az elsődleges szempont.

​psu: régóta evga-t használok, egy 850est gondoltam ki, lehet elég lenne a kisebb de egy kus plusz sosem árt szerintem.

​ház: itt azért lehet válogatni bőven. Itt a forumon nézelődtem és ezek bukkantak fel többször
​cooler master h500p és a
​fractal design define r5-6
​fractal design mechify c

​ssd: van a mostaniban egy 500as 970 evom. Az sztem jo lesz bele
​hdd: 2T seagate barracuda. Tudom h nem a legolcsóbb, de vhogy sose volt gondom a seagate vinyókkal.

​Nem vagyok egy 4ks fajta. (Még) A mostani monitorom 1440ps, tn 144hzes kis jóság, de csak 24es, úgy hogy sokszor csak 1080pben használom főleg mostanában. De tervezek venni egy nagyobbat csak most gépre megy el a keret.

​​mit gondoltok? Nem vagyok semmi jónak az elrontója.

Akkor sorban:

Nem kell rá plusz hűtő a gyári helyett, de ha szeretnél csendesebb gépet, lehet rá tenni. Ebben az esetben érdemesebb a 3600-at venni, és utána felhúzni a 3600X szintjére, az aftermarket hűtővel.

Jelenleg gamingre semmi szükség az X570-re, a B450 Tomahawk Max bőven megfelel.

Valamennyi pluszt hoz a 3600-as ram, ha nem sokkal drágább, akkor nyugodtan lehet azt venni.

2070 Superből az Asusokon kívül bármit vehetsz, Asus se rossz, csak nagyon túlárazott. Természetesen 2-3 ventis verzió legyen, sok különbség teljesítményben nincs köztük, ami van, azt egy kis tuninggal máris el tudod tűntetni 2 perc alatt.

Bőven elég a 750W is, sőt igazság szerint a 650-es. Mind a proci, mind a 2070 elég energiahatékony, ennek a gépnek 300W-nál többet nem kéne ennie sosem, így is bőven marad teljesítmény a későbbiekre is. Persze, nem árt a nagyobb.

Mindegyik felsorolt ház megfelelő, inkább ízlés kérdése mit szeretnél. Ha Meshify C, akkor még 1db ventit vegyél hozzá előre.

SSD oké, HDD szintén.

2 Likes

Köszi.
Nem gondoltam volna h 850es táppal is bőven felette vagyok. Kártyát meg neki állok vadászni, hátha belefutok valami jó deal-be.
Ramokat nem tudom még, lehet 3200 és 16 helyett 32t rakni bele. Vagy gamingre igazából nincs is szükség 32-re?
Igen amúgy főleg gaming, minimális kép szerkesztés, még kevesebb videó vágás.

Most még annyira nincs szükség a 32-re, bár létezik olyan játék ami képes már megenni a 16-ot, de ritka. Mivel olcsóak most a ramok, nem feltétlenül rossz ötlet 2x16-al indítani.

Annyit tennék hozzá, hogy az RGB progik katyvasza miatt én szivem szerint azt ajánlanám, hogy azonos gyártótol legyen az az alaplap és GPU.

1 Like

Igazából pont msi 2070 super gaming x trio-ból találtam aránylag olcsón. Koszi srácok.
Még egy kérdés lenne Ramokkal kapcsolatban. Legolcsóbb vs legdrágább. Vagy manapság már ramokban sincs nagy különbség?

Nyilván nagy különbség van a legolcsóbb és a legdrágább között. Mint mindenben, itt is érdemes az arany középutat keresni, és egy viszonylag jó, de nem túl drága ramot venni. Vannak példák a Build ajánlóban, de mást is vehetsz, ha biztosra akarsz menni, akkor az alaplap támogatott ram listájáról.

Köszi srácok, sajnos kocsi problémák adódtak, de talán nem fog annyiba fájni, hogy nagyon elhasaljon a projekt.