TheVR Fórum

Új gép / Újítás

Sziasztok!

A meglevo GPU-m kore szeretnek epiteni egy gepet a mostani arakra valo tekintettel nem vennek uj videokartyat jelenleg igy az megmarad a regi gepbol.
Fokent 60FPS-folotti Esport gamekkal jatszok es neha 1-1 AAA game is megesik nalam.
Igy nezne ki a konfig.

Velemyenyet szeretnek kerni hogy esetleg mi maradjon mit csereljek,mire koltsek tobbet/kevesebbet.
Gephaz:SilentiumPC Signum SG1 SPC229
Tap:Seasonic G12 GC 550W tápegység (G12-GC-550)
Alaplap:MSI B460M Pro-VDH alaplap (7C83-026R)
RAM: G-Skill 16GB/3200MHz DDR-4 Aegis fekete (Kit! 2db 8GB) (F4-3200C16D-16GIS)
CPU:Intel Core i5-10400F 2.9GHz Socket 1200
GPU: GIGABYTE GeForce GTX 1070 G1 Gaming 8GB GDDR5 256bit
A GPU-t leszamitva a keretem nagyjabol 150-170k kozott mozog.

Ha nem sürgős, várj a dologgal.

Küszöbön az intel 12. gen, ami új socketet jelent, és lényegesen jobb teljesítményt, elég jó árakon (legalábbis ha tényleg MSRP-n adják majd), valamint az újabb AMD procik is, amik esélyes hogy szintén.

Ergo ha most veszel valamit, főleg ami már eleve a jelenleginél is 1 generációval régebbi, csak egy már “halott” platformba teszel pénzt.

Nekem ezekkel mindig az a bajom ,hogy mindig jon megint az uj megint varjak megint varjak aztan nem veszek a vegen semmit.
Pontosan emlekszek hogy azthiszem hogy 1 eve is szerettem volna epiteni mar uj gepet es akkor is mondtak ismerosok hogy varjak a kovetkezo genre mert mindjart ittvan.
Varhatok persze nem elet halal azonnal megvennem csak szeretnem mar levaltani azt az i5-4440 amit lassan 7 eve hasznalok.

Szia!

Tedd meg nyugodtan, én is megléptem a váltást, pedig tudtam, hogy jön az új, 12. generáció.

Én egy 10. generációra váltottam (10700k), egy Z590 alapra építve. Nagy utánajárás előzte meg a váltást, és mondhatom, hogy pár 10 év számítástechnikai ismeretekkel a hátam mögött.

Természetesen #mateoric87 kollégának is igaza van, ha nem sürgős, akkor várd meg az új gent.
De ha akkor sem sürgős, akkor várj még a következőre. :slight_smile:

A kérdésedre, hogy mit cserélnék másra:

• A tápegységet biztosan: márkára is mást, és teljesítményben is mást (pl. egy Corsair, 650W vagy 750 W)

Egyszerű a dolog:
Akkor érdemes új gent venni, amikor épp új a socket amibe veszed, így van előtted upgrade path, tehát az életciklusa elején, nem a végén.

Mondok egy példát:
Megveszed most a fenti konfigot, ami egyébként is már egy szénné járatott, gyakorlatilag 10 éves architektúrán alapul, és teljesítményéhez képest még fogyaszt is mint a dög, tehát nem árt venned még valami normális hűtést is a gyári Intel helyett.

Vagy 2-3 hónap múlva megveszed a 12. gen procit, ami teljesen friss architektúra, a mérések szerint sokkal erősebb lesz, a little.BIG magok miatt kevesebbet fog enni, az árakon is vág az Intel hogy aláígérjen az AMD-nek. E mellett az új lapokkal jön a DDR5 támogatás, és a PCIe 5.0 támogatás is.

Persze, mindig, mindenből fog újabb jönni, de a fentebbit végiggondolva, főleg hogy az előző konfigod milyen sokat használtad, azért nem mindegy hogy egy kifutó platformba invesztálsz, vagy egy érkezőre.

Mivel a GPU-t egyébként sem cseréled, olyan drasztikus ugrást sok esetben egyébként sem fogsz tapasztalni (csak olyan esetben, ahol jelenleg GPU limiten vagy, mondjuk esport címek lehetnek ilyenek, de az AAA szinte biztosan nem)

3 Likes

Ertem persze a gondolat menetet.
2-3 honapot meg megtudok persze varni csak az araktol felek egy kicsit,hogy mi mennyibe fog kerulni majd.

Seasonic-ot más márkára? A legjobb gyártó (40 éve), aki nem mellesleg az összes komoly márkának a beszállítója. A Corsair-nek is. (a másik az FSP, mint beszállító, aki jó elektronikát gyárt)

2 Likes

@meteoric87 Szerinted az uj generacioval hasonloan 150-170k-val kijovok ilyen vagy jobb teljesitmenyre majd?

Az árakat senki sem tudja előre megmondani.

1 Like

Szerintem igen, az eddig kiszivárgott árak hasonlóak/alacsonyabbak mint a jelenlegi generációé.

Annyi hogy szokás szerint az alacsonyabb szériás, nem K procik valszeg nem jönnek azonnal, lehet nem Q4, csak jövő év eleje. Mindig a legdrágábbal indítanak, és onnan mennek lejjebb.

Esetleg azt lehet még csinálni, hogy az “utolsó pillanatig” vársz amikor már úgy látod hogy GPU-t is tudsz újítani, mivel a nélkül sok hasznod játékokban nem lesz, így addigra lehet kijön mondjuk már egy 2. generáció a DDR5 ramokból ami biztosan jobb lesz mint amivel indítunk, jobb alaplapok, a procik ára meg szépen megy majd lefelé.

Én személy szerint nem szoktam javasolni, hogy alkatrészeket külön upgradeljen az ember, olyan szempontból, hogy sokan belecsúsznak abba a köre, hogy mindig lesz valami erős bottleneck a gépben, vagy a CPU vagy a GPU, aminek az a következménye, hogy miközben költenek a gépre rendesen, sosem kapják meg azt az optimális teljesítményt, amiért fizettek.

Táp téma:
Seasonic jó márka, de elnézve hogy a modern GPU-k mennyit zabálnak, én is 750W vagy nagyobb teljesítményűt terveznék, megint csak a jövőtállóság miatt. A legtöbb Seasonicra 10+ év garancia van, tehát hosszú távon maradhat.

4 Likes

Rendben. Koszi szepen a segitseket.
Mindenkeppen megvarom igy az uj generaciot akkor es aszerint dontok majd.
Illetve nagyobb tapot fogok vasarolni a gepbe majd.
Ugye nekem csak azzal van problemam hogy mar nagyon szeretnem lecserelni a DDR3-as ramokat,regi procit stb,De viszont nyilvan jo lenne hogyha tartos is lenne majd a gep nem pedig ahogy te is emlitetted egy “halott generacioba” fektetek bele.

2 Likes