TheVR Fórum

Új pc build 2021 nasa+

Sziasztok!

Komplett új gépet szeretnék összerakni, amit mostanába nem kell fejlesztenem. 2-3 évig biztos nem szeretnék, de minél később kell hozzányúlni annál jobb. Főként gamingre, de szóba jöhet késöbb designolás,videóvágás és render is. Tehát mindenre jó legyen, és időtálló.

Az alábbi buildet raktam össze build ajánló és reviewek alapján. Amint lesz készleten valahol meg is rendelném. A keret 1,3-1.6M ft. De, ha tudtok ajánlani alternatívákat, vagy jobb alkatrészeket, akkor szívesen változtatok rajta.

Processzor: Ryzen 9 5950X (Vagy 10900k)
Hütőpaszta: Thermal Grizzly Kryonaut
GPU: MSI GeForce RTX 3090 SUPRIM X 24G
alaplap: MSI MEG X570 Unify
ssd: Samsung 970 EVO PLUS 1 TB
ssd2: Crucial P1 2TB M.2 2280 SSD
ram: G.SKILL 32GB(2x16) KIT DDR4 4000MHz CL16 Trident Z RGB
táp: Corsair HXi Series HX1000i 1000W Platinum Modular (CP-9020074)
ház: Lian Li O11 Dynamic XL
Ventilátorok: 6 vagy 7 db Corsair iCUE SP120 RGB PRO 120mm RGB LED Fan vagy Lian Li UNI SL120 vagy Arctic p14 pst
proci hűtő: ARCTIC Liquid Freezer II 280 vagy NZXT Kraken X73 vagy NZXT Kraken Z73

Melyik hűtés lenne a jó?
Biztonságos most a vízhűtés? Leírásban olvasni az NZXT-nél, hogy “A(z) NZXT biztosította, hogy a folyadék a minőségi csövekben marad. Nem kell aggódnod, hogy tönkretenné a PC-t.”

vagy egy nhd15-chromax / dark rock pro 4 léghűtés? Bár ebbe a házba az csúnyán néz ki szerintem.

Vagy érdemesebb elgondolkozni egy custom hűtésen?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Én akkor már ha ennyit költesz beledobnám a 64GB ramot.
Hűtés meg kinek mi.
NZXT-ről tudok nyílatkozni asszony gépébe egy éve kegyeg egy x73 annak semmi baja illetve haver gépében egy x72 három éve teljesítt szolgálatot.

Custom hűtés meg akkor szép szerintem ha a vga is be van kötve rá.

Ventiknél meg kell hozzá vezérlő egység azt se feletsd el.

2 Likes

Rendben! A 64 gbnál érdemes lenne tartani a 4000 MHz CL16 ot? Illetve 2x32 GB-t érdemes, vagy 4x16 GB-t?

Időtállóság szempontjából jelenleg jobb a Ryzen 5950x, mint bármelyik intel?

A Gépházon vacilálok még, hogy a Lian Li O11 Dynamic XL ajánlanád inkább vagy az AZZA Cube 802F-et, vagy valami mást?

Csak corsairből találtam venti vezérlőegységet, akkor célszerűbb lenne corsair ventiket venni?

Amúgy rendben van a build, vagy lehetne még valamivel jobbá tenni?

Köszi a választ!

Ilyen specifikációknál már inkább az alaplap támogatott listájáról válogatnék, hogy biztosan működjön.

2x32GB a biztos választás, de ismételten, nézz rá a támogatott listára.

Igen.

Jó lesz neked az O11 Dynamic XL

3 Likes

Ryzennél a 3600 cl16 az arany közép.

Én a 4-es kitekre szoktam szavazni mert csak úgy néz ki jól ha mind a 4 ram slot televan, de ez személyes hülyeség. :smiley:

Én ezen a 2 házon vacilálok jelenleg.

Az ilyen full üveg kalitkákba az épített víz való illetve személy szerint annyira nem jönnek be.

1 Like

Ez az Aorus ház olyan drága hogy a weboldalától rendesen akad a gépem :smiley:

2 Likes

Bejelentett ár még nincs hozzá sajnos :smiley:

1 Like

Mark my words :smiley:

1 Like

Nem aludtam hozzá eleget, ilyenkor olyan vagyok mint sheldon :smiley:

1 Like

Köszönöm a választ!

Két kérdésem lenne még:
Az 5900x és az 5950x között jelentős különbség van?100e ft árban.

Illetve láttam egy VR-os klippet, amikor codoznak, majd Jani kifagyott a ryzenes géppel, és ott mondták a fiúk, hogy soha többet nem építenek Ryzen gépet. Ezekkel az újakkal is van optimalizálási probléma? Mert, ha igen, akkor lehet elgondolkodnék az Intel-en.

Előre is köszönöm a segítséget.

Azért mert egyszer kifagyott Jani ne vegyél intelt :joy:. Sokkal jobban megéri az AMD. Többiek majd segítenek a 5900x-5950x közötti különbségben.

2 Likes

Monitorra gondoltál? Milyen felbontáshoz tervezed?

1 Like

2K vagy 4K -ra gondoltam. Jelenleg 1440p 144 hzből a lg 27GL850-B -t , vagy a 4k változatot LG 27GN950-B. De találtam még egy monitort, ami a közeljövőben fog megjelenni(Eve Spectrum). Ebből van 1440p 240hz, illetve 4k 144hz. De reviewek nélkül, még nem mertem rendelni.

Vagy a most megjelenő Predator XB273U NX-en is gondolkodtam, ami 275 HZ 1440p IPS, aminek még kérdéses az ára. De szerintem egyelőre maradok az 1440p 144hz LG-nél.