Új pc építés. Megéri ezeket?

Sziasztok!

Szeretnék egy új gépet építeni és nem tudom mennyire éri meg ezeket megvenni.
Első sorban majd gigabyte alaplap lesz és ryzen 7 1800x processzor ha minden igaz. A videókártya egyenlőre tárgytalan az most egy gigabyte nvidia gtx 660 2gb -os ezt majd kicsit késöbb fogom cserélni.

Amit most megvennék az a gépház meg a tápegység. Mivel nem tudom megvenni egyszerre mindent csak 1-3 hét kihagyással sajnos.

Gépház ez lenne: FRACTAL DESIGN FOCUS G KÉK ABLAKOS (TÁP NÉLKÜLI) ATX HÁZ
Tápegység meg : CHIEFTEC ECO GPE-700S 700W PFC 12 CM VENTILÁTORRAL TÁPEGYSÉG

Ezek jó választások? Ha nem tudtok ajánlani jobbat? Ha lehet a gépház az a végleges lenne csak a tápegységgel vannak gondok.
Szívesen várok minden véleményt és ötletet! :slight_smile: Köszi! :slight_smile:

Szia!
Várj pár hetet a dologgal, és ryzen 7 2700x + x470-es alaplap legyen. Kicsivel jobban jársz vele :slight_smile:
Szerintem inkább ne vegyél semmit, amíg nincs meg az egészre a pénz. Mert, most megveszed a procit, annak lehet lemegy jópár ezrest az ára, mire megveheted a többi dolgot, és összeállna a rendszer.

700W tápegység szerintem fölösleges.
r7 2700x egy gtx1060 mellett megáll 300-340W körül teljesen kihajtva. GTX1080 mellett is 400W körül. Szóval egy jobb 550-es táp bőven elég.
Chieftec amúgy sem egy túlzottan kedvelt márka ( főleg ezen a fórumon ) :smiley:
Inkább egy seasonic focus plus gold 550w

Szia!

Tudsz adni linkeket ezekhez pontosan? Csak hogy tudjam milyen márkákra gondoltál. Ram -ból 16gb -ot szeretnék majd hozzá ahhoz is tudsz adni? Nem igazán értek még mindenhez. Meg pont ezért írtam ki hátha kapok jobb ajánlatokat de azért nem szeretnék az árakkal elszálni túlzottan. A gépház amúgy megfelelő lenne?

Én is a Seasonicot javasolnám, 550-650W.

Ramból olyat vegyél ami a kiválasztott alaplap támogatott listáján van.

Egyébként nem tudom mire használnád, ha pl gamelsz, akkor tök felesleges a 2700, egy 2600X is bőven elég.

Ahogy @meteoric87 ajánlotta , Seasonic táp,abból is inkább a 650-en.
DE későbbi videókártya fejlesztéshez lehet hogy kell majd 1 erősebb, ez attól függ milyen lesz az a kártya.
Tápból érdemes több Wattosat venni, hisz ha több, az nem baj, de ha kevesebb,az annál inkább!:smiley:

Azért ez sem ilyen egyszerű, hogy a több jobb. A tápoknak van egy hatékonysági görbéje, ami alacsonyan sem jó. Ilyenkor több a veszteség, nem csak amikor nagyon meg van terhelve.

Például egy elég érdekes diagram:

http://tpucdn.com/reviews/Corsair/CX430_V2/images/efficiency.jpg

Ettől karmolom már arcon magam :smiley:
Leírom, hogy 1080 meg 2700x mellett nyélgázon kér be a gép 400W körül… de azért kell nagyobb táp, ha meg lesz egy 50W-al többet fogyasztó VGA, akkor meg még nagyobb táp :smiley:
Komolyan. senki sem számol, senki sem néz hatásfok görbéket, csak röpködnek a wattok.
Kimegyek műhelybe, és a 4W-os atom pc-ben kicserélem a 160W-os tápot egy 1000W-osra, hogy tuti elég legyen, ha még rádugok 1 pendrive-t…

Áh sikerült össze zavarni :smiley: Akkor most mit csináljak? xD
Mit érdemes megvenni?

vagy ugyan ebből a 650-es verzió, ha úgy érzed, hogy OC és 1080Ti be fog figyelni valamikor.

de a Chieftec miért nem kedvelt márka típus? vki magyarázza már el ezt mert konkrét magyarázatot rá még nem láttam itt a fórumon…

Nem a Chieftec márkával van a gond. Általában ők is csak megveszik a belsőket valamelyik OEM beszállítótól. Náluk is vannak teljesen használható megoldások. CoolerMaster, Corsair, stb. márkáknál is vannak táp szériák amiket nem ajánlunk, mert nem jók.

A gond azzal van márka függetlenül mindenki belépő szintű elektronikával és csúszócsapágyas ventivel szerelt tápból vásárolna 600-800W-os szintet 10-12e Ft-ért 250-400e Ft-os számítógépéhez. A másik hogy ezek a belépő szintű unitok általában jó ha az oldalukra írt teljesítmény 50-60%-át ha letudják adni üzembiztosan. ha éppen nem lépnek ki az ATX specből persze.

Aztán ilyenkor kezdődnek a mindenféle anomáliák, random fagyások, véletlenszerűen elhalálozó alaplapi hangchipek, hálókáryák, SSD-n, HDD-n megdöglő vezérlő elektronika, stb.

@madve Azért szoktunk általában a szükségesnél legalább egy gondolattal nagyobb tápot ajánlani, mert van hogy tuningolnak az emberek (még ha nem is nagyon), és van hogy előfordul hogy 1-2 gennel később valaki olcsón beszerez magának egy korábbi high-end kártyát nagyobb fogyasztással. Elég ha csak azt nézem hogy az AIB GTX 1060-ak 140W körül esznek, AIB GTX 980-ak meg 200W környékén. 60W nem tűnik soknak, de arra elég lehet hogy néha instabil legyen a gép ha korábban “ki volt centizve”. 3-5e Ft a különbség az eggyel magasabb kiadás adott tápszériából, nem feltétlen ezen kell spórolni.

Sajnos egy megrángatott 1800X / 8600K / 8700K + partner GTX 1080Ti kombó simán bekajál 600-650W-ot, míg stock környékén 500W komolyabb terhelésnél.

Peldad kicsit santit. Stock kornyeken a peak terheles egy 1800x/8700k + gtx1080ti vel
Max 400w. OC mellett ez elerheti az 550-600-at, de akkor mar teljesen ki van hajtva. De nem is ilyen geprol volt szo fentebb.
Csak mar tenyleg az megy, hogy akarmilyen gephez instant 600w+ van ajanlva. Foleg ha meglatja valaki, hogy amd… akkor megtobb. Az senkit sem erdekel, hogy adott esetben maximum 35W ot fogyaszt.
Nem azt mondom en sem, hogy gagyit valasszon. Minoseg kell, de nem kell mindenhez 600w+ tap

Alapórajelek 90% TDP-vel. Nyilván kérdőjeles mennyire pontos, de inkább több legyen mint kevesebb.

Jobb féle 80+ Gold tápok általában 550W-tól indulnak. Annál kisebbet talán egy-két gold szériából tudunk ajánlani. Esetleg FSP Hydro X, meg GE ha ideér, meg majd lesz non-modulár GD).

De Focus Plus-ból 4e Ft-tal kerül többe a 650W-os verzió. Ha úgy gondolja hogy szüksége lehet rá a jövőben.

Én is tökéletesen elvagyok a 430W-os BQ tápommal, mert tudom hogy nem akarok rá akasztani 200W+ felvételű videókályhát (pun intended).

Nyilván nem kell feltétlenül rögtön 30e+ Ft-ért tápot venni, de sok pénzbe kerülő hardvert ne akarjunk már meghajtani olyan belépő szintű tápokról amiknek belseje a 15 évvel ezelőtti jobb designokhoz képest se volt semmi extra, csak egy-két szinttel a Codegen és egyéb levélnehezékek fölött.

OuterVision PSU Calculator part list

Motherboard: Desktop
CPU: 1 x AMD Ryzen 7 1800X
CPU Speed: 3600MHz
CPU Vcore: 1.1V
CPU Utilization: 90%
Memory: 2 x 8GB DDR4 Module
Video Card Set 1: 1 x NVIDIA GeForce GTX 1080 Ti
Core Clock: 1480MHz
Memory Clock: 1251MHz
Storage: 1 x SSD
Storage: 1 x SATA 7.2K RPM
Keyboard: 1 x Standard Keyboard
Mouse: 1 x Standard Mouse
Fan: 4 x 120mm
Computer Utilization: 8 hours per day
Gaming/Video Editing/3D Rendering Time: No Gaming / 3D Apps

Load Wattage: 485W
Recommended Wattage: 535W
Amperage: +3.3V: 11.6A, +5V: 8.4A, +12V: 33.7A
Recommended UPS Rating: 900VA
Generated by OuterVision PSU Calculator 2018-04-25 09:19:16

Ti honnan szoktátok megrendelni az alkatrészeket?
Csak mert én legtöbbször az egyik boltnál szoktam vásárolni de ott nincsenek jelenleg olyan dolgok amiket venni szeretnék. Így valahonnan online szeretném megrendelni az alaplapot meg a processzort. Úgy néz ki hogy az AMD Ryzen 7 2700x lesz amit megveszünk és hozzá még alaplapot nem találtam ki de az biztos hogy gigabytes lesz (egyéb okok miatt).
Melyik helyről érdemes megvenni? Nem kell hogy a legolcsóbb legyen tehát mondjuk valami itt kerül 95e ft ért amott meg 115e ft ért. Nem az a célom hogy meglegyen olcsón és aztán ha valami probléma lesz de mivel ahol olcsóbb ott rossz a garancia intézése vagy akármi. Valami tapasztalatotok van ezzel kapcsolatban?

Én Compker, AQUA, PCX, Oázis, Rufus vonalon szoktam általában mozogni. Compker-nél és PCX-nél lehet pluszban kérni gari futár szolgáltatást. AQUA-nál nem tudom van-e már ilyen lehetőség, utolsó kettőnél azt hiszem nincs.

én PCX-ről rendeltem, minden periféria ott volt a legolcsóbb, gyorsan ki is szállították, és megbízható

Akkor egyenlőre úgy néz ki, hogy a pcx -től fogok most venni.
Ez az alaplap mennyire jó?

A Ryzen 7 1800x procihoz? vagy ha addigra jön az új jó lesz hozzá? (a 2700x -hez?)
Tápegységet akkor mit vegyek? Mert ahogy írtam egyenlőre a videókártya az átkerül a jelenlegiből az újba és majd a legvégén fogunk venni egyenlőre a 1080 vagy 1080ti -be gondolkozunk de ha addigra jön ki új akkor nincs kizárva hogy az lesz.

Mert azóta lett egy kis változás hogy játékokra legyen a gép. Eddig nem így volt most már így lesz így az a terv hogy ahogy tudjuk minél jobbat szeretnénk össze rakni amivel mondjuk 5-6 év múlva vagy még többig is tudjuk használni és még az se baj ha mondjuk 10 év múlva már ez a gép csak a legrosszab beállításokkal bírna el már játékokat ,mivel úgy látszik hogy jelenleg eléggé fejlődni a játék ipar a gépigény terén.

Az én saját gépem az már vagy 3-4 éve van meg és ahhoz képet még a legtöbb játékot elbirja max grafikán valamit már csak inkább közepesen főleg a kevésbé optimalizáltat.

Milyen hűtést ajánlotok az AMD Ryzen 7 2700x -hez?

Mint bármilyen más high end procihoz ami támogatja az AM4 socketet.

Noctua, Be Quiet, Vízből NZXT, CM stb.