Új pc építés. Megéri ezeket?

Miben lenne amúgy szívás? Nem értek ezen részéhez.

Egyrészt szójáték, a blow=szívás :smiley:

Másrészt: hangos, melegszik mint az állat, röviden: sz@r. Csak akkor éri meg venni ha mondjuk olyan kisméretű gépet építesz ahol más megoldás nincs, de akkor is inkább vízhűtés, vagy bármi más.

1 Like

Ja értem. Az a Sapphire mennyire jó? Mert eddig gigabytesem volt mivel nem volt sosem gondom vele ellenben asus terméket már nem veszek mivel volt egy pár rossz tapasztalatom vele sajnos.
Amúgy várható hogy olcsóbb lesz pár hónap múlva valamikor? Vagy az még odébb van mivel túl új a kártya?

Van a Gigabytenak is jó 3 ventis kártyája, de a Sapphire Pulse és Nitro széria is teljesen rendben van.

Idővel minden olcsóbb lesz :smiley: De max egy jós tudja mikor és mennyivel.

2 Likes

Hello,

Egyik haverom szeretne össze rakni egy gépet de viszonylag olcsón. Escape from Tarkov játékhoz kellene hogy fusson rajta.
Ami biztos hogy lesz neki egy nvidia gtx 970 kártyája. Meg a jövőben úgy szeretné hogy jobb proci bővítésre is lehessen lehetősége.

Ez lenne eddig a terve:

A véleményetek kellene hogy mit érdemes változtatni rajta meg, hogy mennyire megfelelő. (Nem én állítottam össze csak segítek neki.)

Ez úgy ahogy van nem jó, de mellesleg hol van pédául a memória? Csak írd le inkább az alkatrészeket, ezek a screenshotok megőrjítenek.

2 Likes

Szóval
SSD: Apacer 120GB
Gépház: Akyga AK995BK fekete
Tápegység: Approx 500W
Alaplap: Asrock B450M HDV R4.0
Proci: AMD Ryzen 3 1200

Amit még nem tud milyen legyen az:
Ram: 8GB DDR4
HDD az van neki. videókártya is lesz a 970.

Egyszerűbb ha írsz egy max keretet amit a gépre fordítana, ez így túl sok helyen kidobott zseton sajnos.

2 Likes

Amit itt össze állított az 50e ft lenne kb
nem nagyon tudja most átlépni ezt a keretet.
A lényeg hogy az Escape from tarkov játék eltudjon futtni a gépen.
Meg hogy kihajtsa viszonylag a gtx 970 4gb -os videókártyát. Meg hogy a jövőben bővítésre lehessen lehetőség ha lehetséges.

Ezzel az összeállítással a 3 igényből 1 sem teljesül és az 50k kevés lesz az új géphez.
Abban az esetben, ha ez a keret a max és nem is várható kiegészítés a használt piacot ajánlanám inkább. Valószínűleg a bővíthetőség ugrik, de használható lesz egy ideig.

1 Like

Azt meg lehet oldani hogy ha valamivel túl lépnénk a keretet és erre a procira építeni a Ryzen 3 1200 -ra?
Esetleg azt, hogy kezdetben 1x8gb ram lenne ezt tudná bővíteni később 16gb-ra.
De amúgy elfutna a procival meg a videókártyával az a játék?

A proci nem túl acélos ahoz a kártyához, netezős gépbe még bele lehet rakni, de többet nem várnék tőle. A tápért és a házért nem igazán érdemes pénzt adni, nem bíznék a tápra semmi 5 ft-nál értékesebb hardvert. SSD-t nem ismerem de lehet, hogy nem véletlen. Alaplapból plusz 2-4k ráfordítással nagyságrendekkel jobbat lehetne választani. A ryzen proci jobban kedveli a 2 modult min 3000/3200MHz-n.
Nagyon alacsony beállításokkal talán elfutna a game.

Összegezve: 50k-ért megvesz valamit, hogy legyen de kihasználni nem tudja…

1 Like
Spoiler

Vagy úgy is mondhatnánk, ha majmot akar tartani, akkor venni kell banánt is. Ha nincs pénze banánra, akkor majom se lesz. :rofl:

3 Likes

Köszönöm a válaszokat. Meg mondtam neki majd eldönti mit akar.

Hello,

Lenne egy kérdésem mivel még egyenlőre tolódik a videókártya vásárlás :confused: így marad a gtx 970 kártyám és az lenne a gondom, hogy vannak játékok amiket ultra grafikán elvisz és van amit nem pedig kellene és nem low beállításokkal. (elvileg)
Rá keresek yt-on, hogy 7 days to die gtx 970 és ott legtöbbnél ultra grafikán is elviszi átlagba 30-50fps között na most nálam nem. Még azzal a játék verzióval sem.
Ilyen low-medium beállításoknál elviszi megadott esetben 50-75fps között de nagyon sokszor leesik 10fps -re holott unokatestvérem meg haverom gépe sokkal gyengébb és jobb beállítások mellett fut náluk stabilan 60fps-el (kivéve ha sok a zombi).
Hiába korlátozom le 60fps -re akkor sem tudja tartani meg amúgy is 75hz-es a monitorom de örülnék a fix 60 -nak is.
Vagy fel kellene rakni egy másik drivert? De akkor mégis melyiket?

Ez lenne a gép:
GPU: Nvidia Geforce GTX 970 4GB
CPU: AMD Ryzen 7 1800x
RAM: Kingston 2x8GB DDR4 3200MHZ HyperX Predator
Alaplap: Gigabyte Aorus GA-X370-Gaming K7
TÁPEGYSÉG: Seasonic Focus+ 650W 80+ Platinum
SSD: Crucial 500GB M.2
GÉPHÁZ: Fractal Design Focus Blue

Szeretem ezt a játékot de megörülök ettől hogy felülök 1 biciklire és ledroppol totálisan de leszállok és vissza megy általában de néha nem.
Valakinek valami ötlete van esetleg ilyenkor mit kell csinálni anélkül hogy új videókártyát vennék.

Legutolsó stabil driver feltétele a 970-hez?

Az melyik volt?
Egyébként annyira már sikerült, hogy keresgéltem nagy nehezen rá bukkantam ugyan is az nvidia vezérlőpultban a 3d beállítások kezelésénél ki volt kapcsolva az Anizotróp szűrés azt átraktam 8x -ra a többit is próbálgattam sok újraindítgatás volt :smiley: egyenlőre ez tűnik a legjobbnak.

Azóta annyi változás, hogy 7 daynél teljesen medium beállításoknál 35fps van és 30 alá ritkán ment de az is max 25 fps volt és nem úgy akadt a kép mint eddig.
Pubg nél meg ultrán van 45fps high on viszont olyan 45-60 között volt a training mapon azelött kb az is medium low beállításon volt.
Elvileg ezt még kellene tudni feljebb tornázni szerintem.

Jelenleg így néz ki:

Amúgy sosem piszkáltam csak most kezdtem el pont ez miatt.

Energiagazdálkodási módot maximális teljesítményre rakd

Szerintem már a globálisnál a vsyncet lődd ki.

Átraktam újraindítottam de nem történt változás.