Új pc építés. Megéri ezeket?

Vízhűtéses nekem nem kell én nem vagyok oda érte.
A gyári hűtője az egyáltalán nem jó? Ha nem jó akkor miért nem? :smiley:

A gyári hűtője is teljesen jó, ráadásul RGB. Valamennyi tuningot is bír, de ha a maximumot ki akarod hozni a procibül (4,2-3 ghz) akkor ahhoz komolyabb kell. Ha nem tuningolsz, vagy nem sokat, tartsd meg a gyárit!

Egyenlőre nem lesz tuningolva össze fogom rakni és kész ha meg tuningra kerülne a sor akkor majd veszek. Akkor ezzel nem foglalkozok egyenlőre a tápegységgel vannak gondok mert jó lenne minél nagyobbat venni mert az a videókártya ideiglenesen lesz átrakva. Csak még nem tudtam dönteni milyet vegyek.

Mi a komplett terv? 5-600W-nál több ritkán kell, ha később tuningolnál is és beeshet valami komolyabb kártya, 650W Seasonic Focus Plus Gold.

Hát ha jön majd új kártya akkor az vagy egy 1080 vagy 1080ti lesz vagy ha kijönnek az újjak és meglátjuk milyen árban lesznek a dolgok.
Hát ha azt mondod a 650w elég akkor lehet az én nem értek hozzá ezért kérdezgetek itt.

erre gondolsz?
https://www.pcx.hu/seasonic-focus-ssr-650px-650w-80-platinum-modularis-tapegyseg-407044

Ez is jó, de felesleges Platinumot venni, a normál Gold elég, bár árban nincs nagy különbség

Oké hát most az az 5e ft különbség nem olyan sok.
Ramból viszont erre gondoltam:

Ez jó?

Ha belefér a keretbe, pár ezerrel drágábban vannak olyanok amiknek alacsonyabb az időzítése (CL érték). Olyan 15-16 körülit érdemes keresni, de egyébként ezzel sincs gond amit linkeltél.

Ilyenre gondolsz?

Amúgy úgy jobb ha 2x8gb vagy ha 4x4gb ?

Igen, ez jobb. 2x8-at érdemes, ez az alaplap nem támogatja a Quad Channelt úgyhogy semmit nem nyernél plusban a 4x4-el, így viszont marad 2 slot később bővíteni (bár 16 giga még jó ideig elég lesz).

Csak arra kell figyelni ha egyszer bővítesz, hogy pontosan ugyanilyen ramot vegyél mellé különben lehetnek gondok.

De ez az alaplapban 4 slot van amit fentebb linkeltem. Az megérkezett ma. Jövőhéten tápegység+ram lesz ha minden össze jön vagy a processzor. Mert egyszerre jelenleg 200e ft -ot nem tudunk kiadni csak darabokban olyan heti lebontásokban kb.

Ilyet érdemes venni?

Igen, de ne a 960-at, hanem a 970-et.

Az hogy 4 slot van nem jelenti hogy tud quad channelt. Ez az alaplap 2xdual channelt tud, és ez az általános.

M.2 SSD-nek akkor van főleg értelme ha sok adatot mozgatsz (pl videóvágás). Normál felhasználásra inkább normál, minél nagyobb SSD praktikusabb.

Tehát akkor úgy lehetne hogy 2x4 + 2x4 gb ? de jobb a 2x8gb nem?

2x8 majd még 2x8 jobb

Nyilván, de csak akkor ha szükség is van annyira. Szerintem gamingre tökéletesen elég 16GB egyelőre

Hello. Tudtok ajánlani valami jó monitort is? Mert úgy néz ki az enyim nem birja már sokáig egy fehér csík van a monitoron próbáltam eltüntetni de már felette van egy másik is ami még halvány alig látszik. Viszont szeretnék amúgy is egy nagyobb monitort ami 21:9 képarány nem pedig 16:9 ami biztos hogy elég 1080p -ben (legalább a filmek teljes képernyősek lennének :slight_smile: ) Csak nem szeretnék nagyon drágát nem kell hogy gamer legyen felesleges. Ami biztos 100e ft ot nem szeretnék kiadni érte ha van jó fajta ami mondjuk 60-70e lenne az jó lenne.
Meg honnan érdemes venni?

Nézz körül a monitor vásárlás kategóriában, ott találsz segítséget :wink:

https://forum.thevr.hu/t/build-ajanlo-avagy-milyen-gepet-vegyek/16463/32

Találsz ajánlott monitorokat is. Ebben az árkategóriában az LG-ket érdemes keresni, mert IPS kijelzősek így jobbak a színei és a betekintési szöge mint a TN/VA paneleknek.

Hello.
Meg lett a gépbe minden.

Alaplap: Gigabyte Aorus GA-AX370-Gaming K7
Proci: Ryzen 7 2700x
Videókártya: Aorus RX 580 8GB
Ram: HyperX Predator 2x8gb ddr4 3200mhz
Tápegység: Seasonic Focus 80 plus platinum

Az lenne a kérdésem hogy mint kiderült frissíteni kellene az alaplapot azt hogy tudom megcsinálni?
Mármint tudom hogy kell csak az lett a gond hogy így az alaplap miatt egy hiba kód E6 jön be és nem tölt be a gép.
Valami megoldást tudtok esetleg?
Jelenleg az az ötlet bár itt a környékben macera hogy elviszem valamelyik boltba és biost frissítetek de itt nem nagyon tartanak csak úgy egy régebbi procit (ryzen 7 ből.).
Vagy veszek egy ryzen 7 1700x -et amivel elvileg működni fog és tudom frissíteni viszont így menne egy másik gépbe majd a proci.
Ezen kívül tudtok valami ötletet megoldást? Mert ha ma még megrendele a procit elvileg péntekre itt van.